Skocz do zawartości

Armia zawodowa a powołanie rezerwy


soldierprzemo

Rekomendowane odpowiedzi

pakuję cały majątek (wszystko zmieszczę do samochodu - tyle dała mi właśnie Ojczyzna) "

Dobre, tęskno za komuną, dawali mieszkania, pralki dla MM, wczasy pracownicze, co jakiś czas też coś rzucili, ceny urzędowe, prąd tani.

PS Notka dla młodych, MM=Młode Małżeństwa, po ślubie (cywilnym) dostawało się kupon na pralkę/lodówke po czym oczekiwało się rok lub wiecej aż je dostarczą do sklepu.

Teraz niestety czasy inne: http://www.youtube.com/watch?v=0XPeTCRg5Yw


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Czlowieksniegu 20:37 06-09-2014
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 80
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
*stan na dzień dzisiejszy - nie będę staruszków z mieszkania wyrzucał :)
@mietek - w sumie tęskno...
Praca była, mieszkanie się w końcu dostawało, przemysł był, zakłady pomagały (dodatek do kredytów był, samolotem się nad morze i do Bułgarii latało) nie pamiętam żebym kiedyś głodował, dzisiejsi emeryci mają emerytury i kredytów do końca życia nie płacą...
A dzisiaj - z uczciwej pracy nie przeżyjesz a dobrze jak ją masz, weźmiesz kredyt lichwa Cię zje, półki pełne ale na zakupy z kartką, o przyszłych emeryturach z bankruta ZUS-u nie wspominam, od 20 lat słyszę że My już Europa, śmieszne - chyba NIE O TAKE POLSKE nasi przodkowie walczyli :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mietek co Ty pierdzielisz? Dla MM (młodych małżeństw) dostawało sie kredyt! chyba na 200tysi dzisiaj cos ok 20 tysięcy!Ten kredyt trzeba było spłacić. Cos ci się pozajączkowało kolego.
Ostatnia rata trafiła we mnie w momencie denominacji i musiałem za nią zapłacić tyle co za połowę tego kredytu!
Nie mąć młodym w głowach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z przymusu, na pewno Ci którzy przeszli służbę wojskową (zasadniczą, przygotowawczą) i nie ukończyli 50-60 roku zycia, jeśli chodzi o organizacje paramilitarne to raczej będzie to coś na wzór batalionów ochotniczych, siłą raczej nikt nie będzie wcielał harcerzy czy ASGsowców

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie