Jump to content

lina_90

Forum members
 • Content Count

  1791
 • Joined

 • Last visited

  Never

Everything posted by lina_90

 1. Witam, Panowie mam mały problem z rozpoznaniem tego płaszcza. Ktoś orientuje się czy w ogóle coś takiego istniało czy jest to jakaś radosna twórczość krawca? Orzeł na guzikach posiada koronę i herb na piersi którego nie mogę zidentyfikować. Za wszelką pomoc będę bardzo wdzięczny. pozdrawiam
 2. Witam koledzy, ostatnio wpadł mi taki szrot przy okazji, brak dna i górnej klapy. Sygnowana, produkcja lata 40-te. Widać tuszowe oznaczenie w postaci cyfry 20. Nic poza tym. Ktoś podpowie od czego to? Uchwyty do przenoszenia z przodu i z tyłu skrzynki.
 3. Bardzo możliwe ,że to jeszcze nie wszystko. Znalezione zostały przy rozbiórce starego domu. Głównie chodzi mi o ustalenie ewentualnego stopnia z pagonów i oryginalności przedmiotów.
 4. Witam, kolega podrzucił mi takie zdjęcie. Pagony znalezione w Niemczech razem z książeczką. Ktoś orientuje się czy to oryginalne wh czy jakaś kopia?
 5. Piękne dzięki za link ale niektóre wersje skrzyń posiadały też klepki na wieku, i bardziej chodzi mi właśnie o wymiary tych górnych klepek.
 6. Witam serdecznie. Panowie mam do was pytanie odnośnie przegród do skrzynek na panzerfausty 60. Jestem w trakcie remontu skrzyni, jednak boczne klepki klapy nie trzymają już desek i jedyną opcją ratunkową żeby skrzynka trzymała się kupy jest założenie do niej przegród, oryginalne niestety zostały wyrwane. Czy ktoś z kolegów dysponuje wymiarami, ewentualnie ma takie kopie na sprzedaż, wypożyczenie żebym w ostateczności mógł dorobić je na wzór? Jakieś pseudo naprawy i łapanie na klej, zbijanie gwoździami nie jest rozwiązaniem, chce zachować oryginalny wygląd.
 7. Witam, znajomy trafił coś takiego. Jako ,że kordziki to nie moja działka ktoś jest w stanie powiedzieć jakiej formacji dokładnie ?
 8. Generalnie ciężki temat... bączek jest okrągły co już jest dość specyficzne, nie ma też otworu na śrubę mocującą, brak też wytłoczeń jakichkolwiek.
 9. No cóż to akurat wiem :) Przegrzebałem cały internet żeby choć trop jakiś złapać, i nie spotkałem nic nawet podobnego. Wyszło w miejscu gdzie przechodził front w styczniu 1945 roku, ale trafiali tam też starsze znajdki typu monetki z 19 wieku, kulki muszkietowe, dlatego tym bardziej ciężko nawet o datowanie.
 10. Witam, dziś sąsiadowi przy pracy w polu wyskoczyło takie okucie. Ktoś ma jakieś pomysły od czego to może być? Średnica 3,6-3,7 cm. Wszelkie sugestie mile widziane.
 11. Witam, potrzebuję małej pomocy. Mam możliwość zakupienia takiej skrzyneczki do browninga jednak chciałbym się upewnić co do jej przybliżonych lat produkcji. Czy takie skrzynki posiadają jakieś charakterystyczne cechy mogące je odróżnić od wersji powojennych? Za wszelkie sugestie co do tej byłbym bardzo wdzięczny.
 12. Ja do takich zabiegów użyłem ściereczek jednorazowych nasączonych. Bez alkoholu itp dodatków. Pięknie syf schodzi, farby nie starłem :)
 13. Właśnie na tym polega problem. Ona była malowana i na każdej stronie bardzo ładnie zachował się jej kolor, problem jest tylko z wiekiem ponieważ akurat tak leżała na strychu ,ze cały brud zbierał się tylko na tym miejscu. Reszta elementów nawet nie wymaga czyszczenia. Wokół napisów spróbuję bardzo cienkim nożykiem wyskrobać z nierówności brud a później wydłubać resztę wilgotnym patyczkiem higienicznym by napisy stały się jak najbardziej czytelne. Chyba nic mądrzejszego w tej kwestii już nie da się zrobić.
×
×
 • Create New...

Important Information