Jump to content

lina_90

Forum members
 • Content Count

  1791
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral
 1. Witam, Panowie mam mały problem z rozpoznaniem tego płaszcza. Ktoś orientuje się czy w ogóle coś takiego istniało czy jest to jakaś radosna twórczość krawca? Orzeł na guzikach posiada koronę i herb na piersi którego nie mogę zidentyfikować. Za wszelką pomoc będę bardzo wdzięczny. pozdrawiam
 2. Witam koledzy, ostatnio wpadł mi taki szrot przy okazji, brak dna i górnej klapy. Sygnowana, produkcja lata 40-te. Widać tuszowe oznaczenie w postaci cyfry 20. Nic poza tym. Ktoś podpowie od czego to? Uchwyty do przenoszenia z przodu i z tyłu skrzynki.
 3. Bardzo możliwe ,że to jeszcze nie wszystko. Znalezione zostały przy rozbiórce starego domu. Głównie chodzi mi o ustalenie ewentualnego stopnia z pagonów i oryginalności przedmiotów.
 4. Witam, kolega podrzucił mi takie zdjęcie. Pagony znalezione w Niemczech razem z książeczką. Ktoś orientuje się czy to oryginalne wh czy jakaś kopia?
 5. Ja do takich zabiegów użyłem ściereczek jednorazowych nasączonych. Bez alkoholu itp dodatków. Pięknie syf schodzi, farby nie starłem :)
 6. Właśnie na tym polega problem. Ona była malowana i na każdej stronie bardzo ładnie zachował się jej kolor, problem jest tylko z wiekiem ponieważ akurat tak leżała na strychu ,ze cały brud zbierał się tylko na tym miejscu. Reszta elementów nawet nie wymaga czyszczenia. Wokół napisów spróbuję bardzo cienkim nożykiem wyskrobać z nierówności brud a później wydłubać resztę wilgotnym patyczkiem higienicznym by napisy stały się jak najbardziej czytelne. Chyba nic mądrzejszego w tej kwestii już nie da się zrobić.
 7. Kolejny pacjent. Jak dotrzeć w te nierówności w których zebrał się brud ? Ktoś z kolegów ma lepsze doświadczenia w czyszczeniu takich miejsc? NIestety powierzchnia miejscami bardzo nierówna jest, sporo wgłębień. Zastanawiałem się nad minimalną ilością wody i szczoteczki z sztucznym włosiem. Bród który zalegał nad tym usunąłem ściereczkami wilgotnymi, bez dodatku alkoholi itp pierdół. Najbardziej zależy mi na uratowaniu napisu. Nie mogę zostawić tego brudu ponieważ po nałożeniu paraloidu, miejsca te bardzo ciemnieją i niedoczyszczenie uwidacznia się jeszcze bardziej.
×
×
 • Create New...

Important Information