Jump to content

mek100

Forum members
 • Content Count

  137
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral
 1. Polecam film ze Scottem Adkinsem miłośnikom 2 wojennej broni strzeleckiej :)
 2. Kto oglądał ten film? Dobry jest ?
 3. Katana miecz :) http://allegro.pl/katana-miecz-z-japonii-weterana-ii-ws-usa-wykopki-i6717846174.html#thumb/2
 4. http://allegro.pl/polski-noz-szturmowy-wz-92-62ks-oryg-z-numer-i6423869118.html Taka jest cena tego modelu, bo nie wiem ? Coś mi się wydaje kosmiczna :) Mogę się mylić :)
 5. Cena zwala z nóg :) http://allegro.pl/mediavel-10-th-century-rytual-masonski-sztylet-i5944747200.html
 6. Bardzo dobry film Dziewiąty legion" dla miłośników historii legionów rzymskich. Polecam.
 7. Pamiętam fajny film Imperium Słońca" S.Spielberga z 1987 roku, który widziałem dawno temu i bardzo mi się podobał. Świetna obsada. Polecam.
 8. Wydaje mi się, że film Tylko dla orłów" jest bardzo ciekawy. Ciekawa fabuła, akcja, wiele gwiazd kina, jednym słowem rewelacyjny film wojenny.
 9. A Rumburak to także była postać negatywna - czarny charakter, jak dobrze pamiętam, ale z bajki.
 10. Uważam że Rumburak ma rację. Kim Ty jesteś, jakim jesteś człowiekiem że słuchasz takiej niby muzyki. Raz słuchałem Slayer i muszę stwierdzić że tych krzyków nie da sie słuchać - to po pierwsze, a po drugie to podejrzewam ze ich teksty są odjechane skoro tytuł jednego z utworów jest Angel of death". Oni zapewne wiedzieli że chodziło o Dr Mengele i dziwie się że Ty o tym nie wiedziałeś. Ja także Ci radzę zmienić nicka ponieważ z tego zdajesz sobie sprawę że to forum jak i cały portal Odkrywcy dotyczy historii, a w większości historii 2 wojny swiatowej. Człowieku zmień się.
 11. Mój dziadek zanim został wcielony do Wehrmachtu, został zesłany przez okupanta na przymusowe roboty do Niemiec. Wcielony do armii niemieckiej walczył na Węgrzech gdzie został ranny, następnie już pod koniec wojny walczył w Rybniku gdzie także zostal ranny od odłamka pocisku moździerzowego. Kiedy wrócił do domu w 1945 roku, 2 tygodnie spędził w niewoli radzieckiej. Z babcią ożenił się w czasie wojny w 1943 roku. Dziadek żyje (babcia również) , ma 86 lat, czuje się świetnie i przy prawie każdej okazji opowiada o swoich przeżyciach wojennych - ponieważ ja zawsze jestem zainteresowany. Pozdrowienia dla żyjących jeszcze weteranów 2 wojny swiatowej.
 12. Jasne że służyłem. Październik 1988 - marzec 1989 Gołdap Obrona przeciwlotnicza kraju, szkoła podoficerska. Kwiecień 1989 - wrzesień 1990 Czerwieńsk, jednostka liniowa, obrona przeciwlotnicza kraju, dowódca drużyny PKM-u (przeciwlotniczy karabin masz.). Poza tym zaliczyłem kilka poligonów nad morzem w Wicku Morskim. Generalnie moja służba trwała prawie 2 lata, bez 1 miesiąca, ponieważ jej okres był już wtedy stopniowo skracany. Tak że bardzo dobrze znam ciężar wojskowego oporządzenia, były chwile przyjemne i nieprzyjemne, zresztą jest to samo życie.... Pozdrawiam wszystkich odkrywców
 13. O czym wy tutj gadacie, nie macie ciekawszych tematów?
×
×
 • Create New...

Important Information