Skocz do zawartości

Rzeźba gwałcącego żołnierza usunięta po kilku godzinach.


Pilawa

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 180
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
„chyba nie masz na mysli bohaterskich czerwonoarmistów?”

Jarząbek - dokładnie tych walecznych wyzwolicieli . , gwałcili , kradli wywozili wszystko co się dalo jako trofiejne . Czasem znajduje się tych czerwonoarmistów i maja przy sobie mosiężne krany , natomiast w ich nieśmiertelnikach nie było kartek kim jest dany sołdat , widać myśleli ze wsadzi w ścianę i woda poleci, taki oświecony naród był !
Niemcy mieli Obozy śmierci , Sowieci zgotowali nam Katyn i wystrzelali nam całą inteligencje tamtego okresu , ja nie uważam ich za wyzwolicieli , po wojnie byliśmy pod czerwonym zaborem . Każdy ma prawo mieć swoje zdanie , ja mam takie nie inne. Zaskakuje mnie natomiast Odkrywca ze pozwolili rozwinąć ten temat . Ostatnio dużo się wycinało i usuwało z forum .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no widzisz Zbyszek722, opatrznie mnie trochę zrozumiales :)
miałem na myśli tych chłopów siłą oderwanych od pługa którzy w pewnym stopniu stanowili jakiśtam procent ACZ.
bardziej mi chodziło o tych z pierwszej linii frontu stanowiących mięso armatnie i zarazem kompostownik w przypadku śmierci na ziemiach bohatersko wyzwolonych spod ręki germańskiego wszawego okupanta, tych co nam wolnośc przynieśli i wlali słońce i radość w serca oswobodzonych. Tych którzy rozkazem papci Stalina zostali wyciągnięci z gułagów, obozów pracy i najcięższych śmierdzących więzień. Tych którzy sprzeciwili się jedynie słusznemu systemowi, tych ktorym nie podobał się kostropaty ryj papcia, tych dla ktorych zabicie kogokolwiek było tym samym co pacnięcie muchy, najgorszych zwyrodnialców i wynaturzonych osobników. tych dla ktorych łyżka czy widelec było tym samym co zobaczenie UFO, sla których zdobycze cywilizacji były tym samym co zobaczenie deszczu meteorytów w słoneczny dzień i patrząc jeszcze pod słońce - i można jeszcze tak pisać i pisać i pisać.
To oni stanowili siłe ACZ. po wielu latach odsiatki gdzie jedyną przyjemnością była jazda na hamulcu ręcznym, swoim lub czyimś, wjazd do oswobodzonego kraju był czymś jak spuszczenie Burka ze smyczy, gdzie u sąsiadów są suczki w rui.
Tak kiedyś dziadek mi opowiadał o naszych oswobodzicielach, ze gorszych kanalii chyba świat nie widział a nie gwałcili chyba tylko tego co im na drzewo nie uciekło, ale tego też nie był pewny. nawet krowy i kury nie były przy nich bezpieczne i nie chodzi o konsumpcję. Jakoś tego typu opowiadania i podobne przewijają się przez usta tych, co to przeżyli.
Zbiorowa konfabulacja?
osobiście nie sądzę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hubal100 kilkakrotnie deklarował na forum swoją niezwykłą polskośc i wzorowanie się na postaci, której pseudonimu używa, to tylko podpowiem, mjr. Dobrzański to niewątpliwie typ Kmicica był, ale przedwojenni oficerowie ponad wszelką wątpliwośc pisali i mówili poprawnie w języku ojczystym, z ortografią kłopotów nie mieli, panie chorda ze wschodu".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja może ostudzę trochę zapał bo już zaczyna się pierniczenie nie na temat.

Po 1. To że pomnik przedstawia wydarzenia które miały miejsce to jest oczywista oczywistość. Nikt się tu nie sprzecza, chociaz osobiście nie wierzę w te 2 miliony zgwalconych kobiet" w ciagu zaledwie 4 miesiecy tym bardziej ze ACZ gwalcili w kilkunastu 1 kobiete przez 3 godziny. Tylko nasuwa sie pytanie PO CO? Po co w ogóle taką rzeźbę robic? Czy polska sztuku nie potrafi się już w inny sposób wybić jak tylko przez kontrowersje i rozpetywanie burzy? Myslę że to akurat najlepiej świadczy o poziomie tego artysty": co to stworzył :)

Po 2. Ponawiam pytanie: Dlaczego w Gdańsku? Sytuacja identyczna jak z polskimi obozami śmierci". Auschwitż też jest na terenie Polski i dlatego na zachodzie wszyscy myślą że to Polacy mordowali Żydów. Tak więc ta zeźba" również może sugerować polską odpowiedzialność za pokrzywdzonych Niemców... tfu! Jakby ustawił to w Berlinie - proszę bardzo. Ale nie w Gdańsku, Wrocławiu, Warszawie...

Po 3. Owszem, wiadome jest że Niemcy też ucierpieli zwłaszcza pod koniec wojny, ale użalanie się nad narodem który tą właśnie wojnę rozpoczął i NADAŁ JEJ TAKI A NIE INNY WYGLĄD jest po prostu nie w porządku (jeżeli weźniemy pod uwagę chociażby ofiary niemieckiej armii - 6mln. Polaków, 8mln. Żydów i tyle samo Rosjan!). Dlatego wszyscy wielcy obrońcy biednych Niemców stuknijcie się lekko w główkę i poczytajcie sobie co robili mężowie, synowie, ojcowie tych biednych kobiet w latach 1939-1943 na zajętych terenach i to często za aprobatą tychże niewiast. Kij ma zawsze 2 końce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcą.
Dodam jedynie to co zostało mi wytknięte palcem ( że nie napisałem tego) - nikt nie zasługuje na żaden gwałt, przemoc czy tego typu sprawę. Zwierzęce zachowanie rycerskich niemieckich oddziałów na wschodzie nakręciło spiralę zbrodni za co (niestety) zapłaciły osoby cywilne obu płci. Przy okazji dostało się od wyzwoliciela" obywatelom polskim.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można tez inaczej skojarzyć , Polacy walczyli a Ruskie gwałcili. Na hełmie była gwiazda zdaje się . Kiedyś dziadek jak zyl służył w Półku Wielkopolskim dostal się do niewoli w 39 pod Toruniem , powiedział mi jak jeszcze żył , wnuku ciesz się ze dostałem się do Niemca do nie woli bo jakbym trafił do Rosjan dawno bym ziemie gryzł lub Syberie zwiedzali a ciebie by nie było !
por.pil.020 a gdzie i w jakim poście ktoś broni Niemców , jakoś nie mogę znaleźć danego posta albo już slepy jestem i stary a ty młody i lepiej widzisz możesz wskazać mi ten post .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szacują że 600.000 (sześćset tysięcy)(dla dyslektyków)Rosjan ma groby na naszej ziemi, jakby niemcy nie zaczęli to by tu ich nie było(znaczy grobów Rosjan)(przypomnienie dla gląbów), po drugie ustępujcie i brońcie tezy jacy to niemcy byli kulturalni i szarmanccy, a zobaczycie co się będzie działo, czy nazwisko Trawny, i nazwa miejscowości Narty i fakty i wydarzenia z tym związane coś wam mówią?Głupi powie że jedno nie ma z drugim nic wspólnego, mądry pomyśli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również pozwolę sobie przypomnieć, Kolego Boer, że to nie Niemcy zaczęli", ale Niemcy WESPÓŁ z sowietami. Broń Boże, ani przez myśl nie przyszło mi nazwać Cię gląbem", ale przecież wielu z nas zdarza się często zapominać o tym, że w 1939 roku Polska została zaatakowana przez dwa państwa- Niemcy i Rosję Sowiecką.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby ci, którzy powyżej krytykują pomysł i czyn gdańskiego plastyka byli jednomyślni z ambasadorem Rosji? http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz%2Frosyjski-ambasador-w-polsce-obrazanie-sowieckich-zolnierzy-to-bluznierstwo
Gratuluję w takim razie jednomyślności ze spadkobiercami gwałcicieli :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aplyger, 1 września 1939 roku zaczął niemiec czy ruski?, jak pamiętam to 17 września 1939 roku ruski dołączył, wiec nie rób kiślu w głowach ludziom,chyba nie pracujesz w dziale propagandy jakiejś partii?,jeśli tak no to wtedy fakty mają przechlapane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boer - albo manipulujesz przywołując przykład Trawny i Nart, albo, co bardziej prawdopodobne nie wiesz nic o tej sprawie. Co do agresji z 1939r. to pragnę Ci przypomnieć, że została dokonana wspólnie przez Hitlera i Stalina. Manipulowanie datami wkroczenia ich wojsk do Polski jest kolejną manipulacją z Twojej strony. Atak na Polskę rozpoczął się przed wrześniem min. traktatem Ribbentrop-Mołotow.
Prokurator zajął się pomnikiem.... szkoda że służby typu policja czy prokuratura nie reagują tak sprawnie i szybko w przypadkach prawdziwych gwałtów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Erwin, Twoje szlachetne intencje, by nauczyć Boera trochę historii, raczej spełzną na niczym. Zdaje się bowiem, że Boer podtrzymuje sowiecką wersję wydarzeń, według której Niemcy napadli na Polskę, a 17 dni później sowieci wkroczyli, by wziąć pod obronę bratnie narody ukraiński i białoruski". O pakcie Ribbentrop- Mołotow Kolega Boer zapewne słyszał, ale już o tajnym załączniku pewnie nie. A może i słyszał, ale nadal traktuje go jako ajny", zgodnie z mądrością etapu. Boer woli jawnie nazwać oponenta gląbem" lub dyslektykiem".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbujesz wmówić że w kalendarzu 17 jest przed pierwszym?,i ja manipuluję datami?. Szkoda czasu na was obu,a Trawny i Narty to przykład do czego prowadzą najdrobniejsze ustępstwa wobec niemców,na ale to ja manipuluje a wy jesteście obrońcami narodu który wywołał wojnę na nieznaną skalę,jednym z jej skutków była Jałta gdzie sojusznicy" sprzedali nas Stalinowi.
Wiec stawiajcie dalej pomniki pokrzywdzonym" niemcom, tylko pamiętajcie że historia lubi się powtarzać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie