Jump to content

por.pil.020

Forum members
 • Posts

  1460
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by por.pil.020

 1. hmm zdaje sie ze to kółko bylo niedawno na allegro za jakies 3 tys.
 2. Już nawet w teleekspresie mówili o tym dzisiaj. Fajnie ze wreszcie ktos się za wydobywanie bierze :) A skąd pewnosc ze to jest 803 a nie ten drugi 802?
 3. Sowiecka ksiazka, ale przetłumaczona na polski, mysle ze w trakcie tłumaczenia tłumacze zmienili tez sylwetki samolotow na ardziej swojskie" :)
 4. Być może masz na myśli książkę Samoloty bombowe Września 1939" tam jest takie zdjęcie.
 5. Bo musisz mieć farbe ameliniową"!!!! inaczej amelinium nie pomalujesz :D Czy ktoś bardziej obeznany w temacie może napisać jakie są dalsze plany odnośnie tego wyłowionego samolotu? trochę się zaczynam niepokoić tym że dalej stoi pod chmurka...
 6. Ciekawe zdjęcie. Wiadomo o nim coś więcej? Co to za puszka? Wygląda jak niemiecka.
 7. Hahaha czyli weźmiem szpraja i będziem malować"! :)) a tak swoją drogą to szkoda że podobny los (póki co) nie czeka naszego Ju-88 z Bałtyku...
 8. Dodam tylko że jest z cienkiej mosieznej blaszki, robiony tzw. kontrą, mocowanie na pręcik, resztki srebrzenia.
 9. 2. Dwa LWPowskie. Przy okazji, czy moglibyście mi zidentyfikować tego po prawej? Jaki to dokładnie wzór? (ten po lewej to wiadomo wz.52)
 10. A to moje orzełki: 1. 19ka od znajomego syna pewnego weterana.
 11. No, zestawienie sporo wyjaśnia, dzięki! A przy okazji - fajna fotka czechosłowackiego Blocha MB 200 z DLS. Samolot stał przed głównym wejściem.
 12. Jeżeli nie chcesz tykać wydmuszek (vecu formy) to bardzo wysoko postawiłeś sobie poprzeczkę (choć i o stare modele vacu już trudno). Model wtryskowy (czyli klasyczny: czesci w ramkach) jest robiony w 1/72 RWD 13 firmy aster. Jest tam sanitarne malowanie, cena przystępna (ok.30 - 35zł) ale trzeba się przy nim napracować, ma dużo nadlewek i nierówności - wiem bo sam takowy sklejam :)
 13. Czytajcie to co napisałem 2 posty wyżej! ;]
 14. zdobyty przez niemcow oczywiscie. A samoloty jechaly z Poznania do Warszawy w celu dokonania ich remontu na Okęciu. (tak kiedyś wyczytałem w jakiejś mądrej książce)
 15. Moim zdaniem jest to nasz transport zdobyty we IX.1939 na stacji Września k/Gniezna. Znane są zdjęcia z LWS Czapla i P-11 na wagonach.
×
×
 • Create New...

Important Information