Jump to content

jarzabek

Forum members
 • Content Count

  686
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral
 1. no właśnie potwierdziłeś to co pisałem. i jak do tej pory chyba inni odniesli podobne wrażenie bo pchają się dzrwiami i oknami" żeby odpowiedzi ci udzielić. nie obrażaj kóz to nie polityczne jest w obecnej chwili. Mozg mam i właśnie z niego korzystam, skarbów nie szukam jak gimbusy tylko tego co da sie ocalić od zapomnienia i zgnicia.
 2. aby odnieść się do określonego przeze mnie tematu" wiec jako amator", stwerdzam (za znanym kabaretem) ze jesteś zarozumiały. od razu ustawiasz do pionu użytkowników podejrzewając ze gro z nich to amatorzy, którzy kozie z dupy wyskoczyli i się na bobkach znają. uważam inaczej. speców od sprzętu jest tu sporo tylko nie wiem czy w takim kontekście będą chcieli się wypowiedzieć. w dupę" nikomu wchodzić nie musisz ale więcej pokory by się przydało.
 3. dla rozluźnienia: ile błędow można popełnić w słowie plomba/plomby ?(ma to związek z tematem wątku)
 4. zwykla sowiecka propaganda. ich pomysł z psami okazał się kompletnym niewypałem. http://tech.wp.pl/gid,14991030,img,14991172,page,11,title,10-najgorszych-broni-w-historii,galeria.html http://pl.wikipedia.org/wiki/Pies_przeciwpancerny
 5. Lipek nie trzeba zdradzac. wszystko w sieci mozna znaleźć http://www.google.pl/search?q=mini+suction+dredge+mining&hl=pl&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=VkFmUrrFAdOThQeIjoCgCg&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=1392&bih=935
 6. żeby nie byc gołosłownym odnośnie ppierół związanych z guzikami cynowymi http://nauczyciel.wsipnet.pl/kluby/chemia_ekstra.php?k=2559&id=18305 tutaj bez aluzji :) http://histmag.org/Wszy-wybily-armie-Napoleona-3222 http://www.gandalf.com.pl/b/guziki-napoleona/ szukać dalej ?
 7. gdzieś takie pierdoły wyczytałem. w sieci wszystko mozna znaleźć niekoniecznie jest to oczywistosc. ale nie o to w tym idzie tylko brąz kontra pewter ?
 8. Szanowni, tak sobie w wolnej chwili przeglądam różne fora pod kątem okresu napoleońskiego i zainteresowała mnie jedna sprawa. na forum nie znalazłem identyfikacji byc moze źle szukałem ? otóz powszechnie wiadomo ze najczesciej znajdowane guziki z okresu napoleońskiego wykonane są z brązu. równiez z mieszaniny ołowiu z cyną lub tym podobne a niektorzy historycy twierdzą , że przez to kampania Napoleona załamała się bo tego typu guziki nie były w stanie wytrzymać na rosyjskich mrozach, a co za tym idzie żołnierze zamarzali (krótko rzecz ujmując). i wracająć do pytania, znalazłem takie guziki u kolegi tyfusa ten powiedzmy standardowy, nie biorąc pod uwagę opisu na nim : http://myvimu.com/exhibit/42642817-guzik-napoleonski-nr-103-republique-francaise ale ten wedlug opisu Materiał: najprawdopodobniej pewter" http://myvimu.com/exhibit/42643317-guzik-napoleonski-nr-103 biorąc pod uwage srebrzysty", srebrny" kolor tego guzika odbiega on od powszechneych materiałow z których je wykonywano czy nie jest jakąś rzadkością ? kto mógł takie nosić ? czy to produkowano dla wybrańców armii Napoleona czy prywatne zamówienie ? sam szukałem odpowiedzi, ale nie są one jasne więc nie będę ich przytaczał żeby nie wprowadzać zamieszania lub w bład. czy forumowi guzikolodzy będą w stanie rozjaśnić mi umysł i wskazać ewentualne opinie w temacie ?
 9. jak to się rzecze ? iere na klate" :) a cymbałami nie ma sie co stresowac. jak znam modów tego forum, predzej vzy poźniej pielęgnacyjnie odstrzelą takiego co ma bardzo dużo do powiedzenia w temacie dupy Maryni"
 10. bo Palindrom to pewnie kasztano-trol jakiegoś zbanowanego użytkownika ktory pojawił sie zeby swoje złote myśli wylewać (może jeszcze ma małego tralalala ?) czyli : miszcz klawiatury po drugiej stronie bez poparcia
 11. slady po jakichs starych ciekach wodnych. teraz pewnie juz nie istnieja ale ślad po nich długo jest jeszcze widoczny
 12. okopy w linii prostej? nie na forum lub w google znajdziesz rysunki zdjecia jak kopie sie okopy.
 13. meandry rzeki http://pl.wikipedia.org/wiki/Meander_(geografia)
 14. tak jak chodzisz teraz - Jewerly, czułosc w zależnosci od terenu. na maksa na gladkim może. jedna lub dwie kreski odjęte jak teren nierówny i jak mocno się wzbudza po uderzeniu w twarde grudki, kamyki czy gałązki. sam wyczujesz jak dłuzej pochodzisz. no i dobre baterie plus dodatkowy komplet (zapas) na wszelki wypadek.
×
×
 • Create New...

Important Information