Jump to content

jarzabek

Forum members
 • Content Count

  686
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral
 1. no właśnie potwierdziłeś to co pisałem. i jak do tej pory chyba inni odniesli podobne wrażenie bo pchają się dzrwiami i oknami" żeby odpowiedzi ci udzielić. nie obrażaj kóz to nie polityczne jest w obecnej chwili. Mozg mam i właśnie z niego korzystam, skarbów nie szukam jak gimbusy tylko tego co da sie ocalić od zapomnienia i zgnicia.
 2. aby odnieść się do określonego przeze mnie tematu" wiec jako amator", stwerdzam (za znanym kabaretem) ze jesteś zarozumiały. od razu ustawiasz do pionu użytkowników podejrzewając ze gro z nich to amatorzy, którzy kozie z dupy wyskoczyli i się na bobkach znają. uważam inaczej. speców od sprzętu jest tu sporo tylko nie wiem czy w takim kontekście będą chcieli się wypowiedzieć. w dupę" nikomu wchodzić nie musisz ale więcej pokory by się przydało.
 3. byc może chodzi o Leopolda I, węgry. coś jak to http://www.ma-shops.com/cdma/item.php5?id=24479&lang=en
 4. jeżeli już odświeżasz swój stary wątek to może chociaż poproś o zmianę tytułu. kuje" w gały aż boli/
 5. kampania zamiast chamówy wez się lepiej zapakuj na taczkę i zjedz z górki
 6. dla rozluźnienia: ile błędow można popełnić w słowie plomba/plomby ?(ma to związek z tematem wątku)
 7. czy sygnatura SS" a wiesz co to runy? rownie dobrze Szare Szeregi. szukanie na siłę (lub nadzieje) ze to właśnie to SS.
 8. jednego nieśmiałego wobec kobiet człowieka" zacznijmy od tego ze ta ciota do Niemców miała tyle co lód na biegunie do plemion afrykańskich. spaczonej psychiki i innych odpałów po tym co zażywał nawet nie ma co komentować no chyba że ktoś nie ma też śmiałości do kobiet i szuka podstaw tej przypadłości u tego austriackiego zasrańca.
 9. zwykla sowiecka propaganda. ich pomysł z psami okazał się kompletnym niewypałem. http://tech.wp.pl/gid,14991030,img,14991172,page,11,title,10-najgorszych-broni-w-historii,galeria.html http://pl.wikipedia.org/wiki/Pies_przeciwpancerny
 10. Lipek nie trzeba zdradzac. wszystko w sieci mozna znaleźć http://www.google.pl/search?q=mini+suction+dredge+mining&hl=pl&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=VkFmUrrFAdOThQeIjoCgCg&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=1392&bih=935
 11. żeby nie byc gołosłownym odnośnie ppierół związanych z guzikami cynowymi http://nauczyciel.wsipnet.pl/kluby/chemia_ekstra.php?k=2559&id=18305 tutaj bez aluzji :) http://histmag.org/Wszy-wybily-armie-Napoleona-3222 http://www.gandalf.com.pl/b/guziki-napoleona/ szukać dalej ?
 12. gdzieś takie pierdoły wyczytałem. w sieci wszystko mozna znaleźć niekoniecznie jest to oczywistosc. ale nie o to w tym idzie tylko brąz kontra pewter ?
 13. Szanowni, tak sobie w wolnej chwili przeglądam różne fora pod kątem okresu napoleońskiego i zainteresowała mnie jedna sprawa. na forum nie znalazłem identyfikacji byc moze źle szukałem ? otóz powszechnie wiadomo ze najczesciej znajdowane guziki z okresu napoleońskiego wykonane są z brązu. równiez z mieszaniny ołowiu z cyną lub tym podobne a niektorzy historycy twierdzą , że przez to kampania Napoleona załamała się bo tego typu guziki nie były w stanie wytrzymać na rosyjskich mrozach, a co za tym idzie żołnierze zamarzali (krótko rzecz ujmując). i wracająć do pytania, znalazłem takie guziki u kolegi tyfusa ten powiedzmy standardowy, nie biorąc pod uwagę opisu na nim : http://myvimu.com/exhibit/42642817-guzik-napoleonski-nr-103-republique-francaise ale ten wedlug opisu Materiał: najprawdopodobniej pewter" http://myvimu.com/exhibit/42643317-guzik-napoleonski-nr-103 biorąc pod uwage srebrzysty", srebrny" kolor tego guzika odbiega on od powszechneych materiałow z których je wykonywano czy nie jest jakąś rzadkością ? kto mógł takie nosić ? czy to produkowano dla wybrańców armii Napoleona czy prywatne zamówienie ? sam szukałem odpowiedzi, ale nie są one jasne więc nie będę ich przytaczał żeby nie wprowadzać zamieszania lub w bład. czy forumowi guzikolodzy będą w stanie rozjaśnić mi umysł i wskazać ewentualne opinie w temacie ?
 14. jak to się rzecze ? iere na klate" :) a cymbałami nie ma sie co stresowac. jak znam modów tego forum, predzej vzy poźniej pielęgnacyjnie odstrzelą takiego co ma bardzo dużo do powiedzenia w temacie dupy Maryni"
×
×
 • Create New...

Important Information