Jump to content
ekiosk egazety next prenumerata

jarzabek

Forum members
 • Content Count

  686
 • Joined

 • Last visited

  Never

Everything posted by jarzabek

 1. no właśnie potwierdziłeś to co pisałem. i jak do tej pory chyba inni odniesli podobne wrażenie bo pchają się dzrwiami i oknami" żeby odpowiedzi ci udzielić. nie obrażaj kóz to nie polityczne jest w obecnej chwili. Mozg mam i właśnie z niego korzystam, skarbów nie szukam jak gimbusy tylko tego co da sie ocalić od zapomnienia i zgnicia.
 2. aby odnieść się do określonego przeze mnie tematu" wiec jako amator", stwerdzam (za znanym kabaretem) ze jesteś zarozumiały. od razu ustawiasz do pionu użytkowników podejrzewając ze gro z nich to amatorzy, którzy kozie z dupy wyskoczyli i się na bobkach znają. uważam inaczej. speców od sprzętu jest tu sporo tylko nie wiem czy w takim kontekście będą chcieli się wypowiedzieć. w dupę" nikomu wchodzić nie musisz ale więcej pokory by się przydało.
 3. dla rozluźnienia: ile błędow można popełnić w słowie plomba/plomby ?(ma to związek z tematem wątku)
 4. zwykla sowiecka propaganda. ich pomysł z psami okazał się kompletnym niewypałem. http://tech.wp.pl/gid,14991030,img,14991172,page,11,title,10-najgorszych-broni-w-historii,galeria.html http://pl.wikipedia.org/wiki/Pies_przeciwpancerny
 5. Lipek nie trzeba zdradzac. wszystko w sieci mozna znaleźć http://www.google.pl/search?q=mini+suction+dredge+mining&hl=pl&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=VkFmUrrFAdOThQeIjoCgCg&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=1392&bih=935
 6. żeby nie byc gołosłownym odnośnie ppierół związanych z guzikami cynowymi http://nauczyciel.wsipnet.pl/kluby/chemia_ekstra.php?k=2559&id=18305 tutaj bez aluzji :) http://histmag.org/Wszy-wybily-armie-Napoleona-3222 http://www.gandalf.com.pl/b/guziki-napoleona/ szukać dalej ?
 7. gdzieś takie pierdoły wyczytałem. w sieci wszystko mozna znaleźć niekoniecznie jest to oczywistosc. ale nie o to w tym idzie tylko brąz kontra pewter ?
 8. Szanowni, tak sobie w wolnej chwili przeglądam różne fora pod kątem okresu napoleońskiego i zainteresowała mnie jedna sprawa. na forum nie znalazłem identyfikacji byc moze źle szukałem ? otóz powszechnie wiadomo ze najczesciej znajdowane guziki z okresu napoleońskiego wykonane są z brązu. równiez z mieszaniny ołowiu z cyną lub tym podobne a niektorzy historycy twierdzą , że przez to kampania Napoleona załamała się bo tego typu guziki nie były w stanie wytrzymać na rosyjskich mrozach, a co za tym idzie żołnierze zamarzali (krótko rzecz ujmując). i wracająć do pytania, znalazłem takie guziki u kolegi tyfusa ten powiedzmy standardowy, nie biorąc pod uwagę opisu na nim : http://myvimu.com/exhibit/42642817-guzik-napoleonski-nr-103-republique-francaise ale ten wedlug opisu Materiał: najprawdopodobniej pewter" http://myvimu.com/exhibit/42643317-guzik-napoleonski-nr-103 biorąc pod uwage srebrzysty", srebrny" kolor tego guzika odbiega on od powszechneych materiałow z których je wykonywano czy nie jest jakąś rzadkością ? kto mógł takie nosić ? czy to produkowano dla wybrańców armii Napoleona czy prywatne zamówienie ? sam szukałem odpowiedzi, ale nie są one jasne więc nie będę ich przytaczał żeby nie wprowadzać zamieszania lub w bład. czy forumowi guzikolodzy będą w stanie rozjaśnić mi umysł i wskazać ewentualne opinie w temacie ?
 9. jak to się rzecze ? iere na klate" :) a cymbałami nie ma sie co stresowac. jak znam modów tego forum, predzej vzy poźniej pielęgnacyjnie odstrzelą takiego co ma bardzo dużo do powiedzenia w temacie dupy Maryni"
 10. bo Palindrom to pewnie kasztano-trol jakiegoś zbanowanego użytkownika ktory pojawił sie zeby swoje złote myśli wylewać (może jeszcze ma małego tralalala ?) czyli : miszcz klawiatury po drugiej stronie bez poparcia
 11. slady po jakichs starych ciekach wodnych. teraz pewnie juz nie istnieja ale ślad po nich długo jest jeszcze widoczny
 12. okopy w linii prostej? nie na forum lub w google znajdziesz rysunki zdjecia jak kopie sie okopy.
 13. meandry rzeki http://pl.wikipedia.org/wiki/Meander_(geografia)
 14. tak jak chodzisz teraz - Jewerly, czułosc w zależnosci od terenu. na maksa na gladkim może. jedna lub dwie kreski odjęte jak teren nierówny i jak mocno się wzbudza po uderzeniu w twarde grudki, kamyki czy gałązki. sam wyczujesz jak dłuzej pochodzisz. no i dobre baterie plus dodatkowy komplet (zapas) na wszelki wypadek.
 15. normalne zachowanie. zawsze bedziesz kopał kapsle od piwa, polmosy, kluczyki od puszek, duze stalowe przedmioty tez bedą dawać sygnały jak na kolor. nie wytniesz tego w zaden sposób. pomijając aluminium pominiesz sreberka . poza tym w czym ci to przeszkadza ? inne wykrywacze maja podobnie. to juz takie uroku - raz sreberko, raz polmosik. trzeba i tak kopac, zeby sie przekonac na co daje sygnal. lepsze sprzety z lepsza dyskryminacja, czesto pokazuja aluminiowy smiec na cienkie sreberko. byc moze to kwestia ustawień. sprawdzalismy z kumplami w terenie. takze kop i nie przejmuj sie smieciami. tylko nie zostawiaj tych smieci w dołku. zabierz ze soba i gdzies indziej wywal. jak dobra miejscowka (pole) nie bedziesz musial tych samych smieci kopac na następny rok :)
 16. kopanko w pobliżu latarni oświetleniowej, mocny sygnał, dołek głęboki i wkońcu jest !! listwa uziemiająca od latarni
×
×
 • Create New...

Important Information