Skocz do zawartości

Bolesna prawda o II wojnie światowej


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 128
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
17 września to było preludium, a praktycznie w latach 1944-45 weszli w posiadanie na stałe, wywożąc na wschód, mordując skrycie i jawnie, gwałcąc i grabiąc, w dowolnej kolejności.
Dozgonna z nimi przyjaźń" zapisana była nawet w konstytucji PRL. Fakt, często kończyła się zgonem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dunczyk - chyba jednak byla roznica. W 1939 specjalnie nie zalezalo Sowietom na istnieniu Polski a tym bardziej Polakow. Zas sadze ze po 41'ym, zapewne po porownaniu jakosc wlasnego wykonania obrony zachodniej rubiezy z polskim, doszli do konkluzji ze warto tam miec Polske jako kraj buforowy. I stad intensywnosc zbrodni w latach 1944-52 byla mniejsza niz w 1939-41.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy wiemy (chyba wszyscy) jak było, i ja nie uważam Rosjan/sowietów za wyzwolicieli
(bo dziękować im za to, że nas nie przyłączyli do ZSRR, to jak dziękować Niemcom że nie wszystkich nas wytłukli - czyli zupełnie bez sensu)

Ale chyba nie ma w tym nic złego, że zapalę świeczkę na grobach bezimiennych radzieckich, czy polskich żołnierzy z LWP poległych w walce z Niemcami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 1956 też jeszcze szły transporty do uzdrowisk na Kołymie i innych atrakcyjnych miejsc."

To zupełnie coś nowego dla mnie. @Duńczyk potrafisz to jakoś udowodnić [podać źródła informacji]. Bo ja miałem okazję, dość dawno temu zresztą, poznać osobiście kilku gości, których po śmierci Stalina, niejaki Chruszczow tak gdzieś w okolicy 1955 roku odesłał z łagrów do Polski, a o odwrotnych przypadkach nigdy nie słyszałem :-{{{
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie kindzal nie jestem miłośnikiem II RP więc takie plakaty na mnie akurat wrażenia nie robią .

Panie Dunczyk . Pan wolał by zapewne plakat z Hitlerem i Rydzem-Śmigłym jako wasalem u jego boku .Przeciwko Sowietom wypisuje Pan różne złe rzeczy . Zauważyłem natomiast , że nie podoba się Panu jak ktoś pisze źle o Niemcach .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Marcel, różnorakie antypolskie postawy nie robią już na mnie wrażenia, a to z tego względu, ze przed panem, panie Marcel mieliśmy wielu dużo większego kalibru bolszewickich propagandystów (taki Urban żyje zresztą do dzisiaj i nadal sączy swój jad w tej swojej gadzinówce).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie