Skocz do zawartości

Bolesna prawda o II wojnie światowej


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem kim jest szanowny Marcel M. i raczej wątpię bym życzył sobie poznac Jego postac, ale odpowiem : pojęcia zielonego nie masz Pan co mi się podoba, a co nie, natomiast nie widzę powodu by w wątku o olesnej prawdzie o II wojnie światowej" nie wspomniec o drugim okupancie Rzeczypospolitej, który podobnie zasłużył się, przyczyniając nam mnóstwa ofiar. Częśc mojej rodziny pochodzi z Białostoczcyzny, częśc z Kujaw, a wspomnienia dziadków odnośnie wyzwolicieli" są, o dziwo podobne. Np. mojego dziadka, weterana Września, uczestnika szarży pod Krojantami, wyzwolili" od krowy, konia, zimowej odzieży jego i babci i jeszcze paru innych składników majątku, a był to rok 1945. Moja matka chrzestna uciekała z rodziną z Wilna (Jej mąż był oficerem wywiadu AK Okręgu Wileńskiego, ona łączniczką) bo oboje byli na listach proskrypcyjnych Smierszu, mąż przypłacił to paraliżem i do końca życia był niesprawny. A to tylko przykłady na potrzeby tego wywodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 128
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Nie chcę się tu z Panami spierać . Nie twierdzę też , że to ja mam rację . Przedstawiłem tylko swój punkt widzenia .
Nazwanie mnie bolszewickim propagandzistą wcale mi nie ubliża choć jak już napisałem wcześniej absolutnie mi nie zależy na tym aby ktoś podzielał mój punkt widzenia .
W Polsce jest wiele osób , grup osób którzy tylko i wyłącznie uważają się za Polaków ( czesto też za prawdziwych Polaków ) traktujących przekonania innych ludzi z którymi się nie zgadzają jako antypolskie .

A na zakończenie napiszę jeszcze coś co pozwoli Panom wyżyć sie na mnie za moje poglądy . Otóż bardzo szanuję Pana Jerzego Urbana a Generała Wojciecha Jaruzelskiego uważam za największego patriotę w historii tego kraju . Dziękuję i pozdrawiam .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat: Takich też Bóg kocha".
Co do tego trzeba być bardzo ostrożnym. W dzisiejszym elektronicznym świecie nie wiadomo, kto publikuje się Internecie. W czasie nieobecności domowników, domowe zwierzątka mogą używać komputera do woli, bo one też są coraz bardziej coooool". Wiadomo, że istnieje telewizja dla psów (Bjoerk), więc może też istnieją komputery dla psów (kotów, chomików, papug, dwunożnych aczelnych" itd.)
I tu pojawia się problem, bo Bóg nie kocha takich, co nie mają duszy. A według Kościoła, wyżej wymienione stworzenia duszy nie mają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z Dunczykiem. Sa homoseksualisci-nazisci i wiele innych (na szczcescie marginesowych) owczych partii adoracji wilkow. Gimnastyki umyslowej koniecznej do osiagniecia takich swiatopogladow nie potrafie sobie nawet wyobrazic i nie sadze by bylo warto.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czasami mysle o ludziach ktorzy majac jakiekolwiek przeslanki,sygnaly,by sprawdzic autentycznosc historii w ktora wierza bo..kazano im wierzyc,kompletnie je ignoruja,trzymajac sie kurczowo swojej wersji bez wzgledu na to jak silnych poszlak czy wrecz dowodow uzywaja ich dyskutanci.Spotkalem sie nie jeden raz z taka postawa ,choc przyznam ze nie staram sie ludzi uswiadamiac a sile" czy w jakikolwiek werbalnie agresywny sposob.Po prostu czlowiek chce sie trzymac wersji ktora wydaje mu sie ezpieczna" historycznie i nie wprowadza zametu w jego glowie ani portfelu.Dotyczy to zwlaszcza historykow ktorzy sa oplacani przez znane kola wplywow.Dotyczy to tez zwyklych ludzi interesujacych sie histroria.No bo na przyklad jesli slysza ze Sucharski nie byl wcale takim bohaterem jakiem go opisuja a ulegl zalamaniu nerwowemu to kloci sie to z ich pojmowaniem bohaterstwa i gloryfikacji ikon" narodowych.Ktos kiedys madry stwierdzil przede mna...Prawda jest bardziej niesamowita niz najsmielsze nieraz domysly!" I wiecie co?Zgadzam sie z tym calkowicie i chyle czola przed autorem.Ktos inny powiedzial...historie pisza zwyciezcy".To tez prawda,ale ta juz mniej mi sie podoba.Sugeruje ze historia ludzkich dziejow,zmagan,smiercia ludzi...mozna wywijac jak szmata przy myciu podlogi dla kolejnej ekipy rzadzacej.Tytul tego watku zobowiazuje mnie do napisania paru zdan na temat naszych Aliantow".
Na poczatek chcialbym zachecic was koledzy do przestudiowania Mapy niejakiego pana Maurice Gomberg`a.Mapa narysowana i wydrukowana w 1941r na zamowienie...ano wlasnie:) Opis mapy mowi wszystko sceptykom.To ze 3go wrzesnia 1939r. alianci" zlamali pakt o wspolnej CZYNNEJ pomocy w razie napasci,deklarujac tym samym zdrade naszych interesow jest oczywiste i nie podlega dyskusji.To ze w 1940r dzieki polskim pilotom Anglia nie zostala zdobyta to fakt.Nalezalo by sie cieszyc ze coraz wiecej udaje sie odnalezc takich deklaracji ze strony zachodu.Ale...smierc Gen.Sikorskiego ,przed konferencja w Teheranie, juz jest przemilczana z ich strony.Smierc polskich szyfrantow w 1942 PO przekazaniu kodow Enigmy i maszyny deszyfrujacej(jednym z nich byl Piotr Smolenski,spec od szyfrow rosyjskich)tez jest przemilczana.Pozycja naszego Orla" do dzis nie jest ujawniona choc jest od dawna znana ( wiadomosc z pierwszej reki,koledzy )Zawlaszczenie przez SAS i Berkshire chwaly w zwiazku z Enigma tez tlumaczy wiele.Przyklad rozkazu dla gen.Andersa by wycofal wszelkie dzialania poscigowe i zatuszowal sprawe dezercji z bronia w reku ponad 2.500 zydow jest nader wymowny.Przyklad wysylania polskich zalog w niebezpieczne loty nad Polske zrzucajacych malo przydatne rzeczy w zasobnikach.Z opowiadan weteranow mozna sie dowiedziec ze otwierali zasobniki ze szkolna amunicja,splesnialym chlebem itd.Przyklad oszukania gen.Sosabowskiego i zmiana decyzji w sprawie desantu 1SBS nad Warszawa w 1944.Przyklad wykorzystania 1SBS podczas odwrotu oslawionych 101,82 dywizji ameryk. oraz czerwonych diablow".Dla Polakow nie starczylo juz gumowych dinghy i ci co mieli szczescie przeprwili sie wplaw przez Ren.Przyklad w koncu Teheranu 1943 gdzie ustalono podzial,oraz finalnie w Jalcie gdzie nas EWIDENTNIE SPRZEDANO.Nie wiem czy wszyscy z nas sobie zdaja sprawe ze slowo ZDRADA jest jak najbardziej na miejscu, w swietle faktu ze bylismy NAJWIEKSZYM aliantem naszych aliantow".Stanowilismy bardzo powazne sily militarne.Jest jeszcze bardzo duzo takich faktow,ale nie bede pisac tutaj bo zajelo by to zbyt wiele miejsca.Wystarczy ze na defiladzie zwyciestwa byly WSZYSTKIE formacje biorace udzial podczas wojny z nazistowskimi Niemcami.Nawet indyjski korpus gurkhow bieracy udzial m.innnymi w walkach o Monte Cassino.Wszyscy oprocz...najwiekszego sprzymierzenca aliantow",nas,Polakow.Po prostu nas nie zaproszono.Jak sie pozniej dziecinnie tlumaczyli,Stalin nie zgodzil sie na to.To pokazuje ich zdrade bardzo wyraznie.Polska PODOBNO byla krajem niezaleznym oficjalnie.Mapa Gomberga inna historie,dlatego zachecalem na poczatku do zaznajomienia sie z nia.Pytanie powstaje ..komu zalezalo na takich przebiegu wydarzen? Kto mogl to zaplanowac i doprowadzic do realizacji? Na to mam tez swoja teorie ktora z kazda przeczytana ksiazka,kazdym archiwalnym filmem,dokumentem,wspomnieniami,przeobraza sie w klarowny obraz.
A my dalej prosimy Obame o wizy:) Wstyd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

balans.Oczywiscie gdybym takie poglady przedstawil 20cia lat temu mojemu profesorowi na UMK to pewnie pierwszy semestr skonczyl bym niespodziewanie szybko :)))) Powazniej,trzeba zbalansowac wszystkie wiadomosci i wyciagnac wnioski z naszej historii.Rozumiem to ze niektorzy z nas sa czlonkami grup rekonstrukcyjnych i sa w formacjach alianckich,stad rozumiem ich ewentualne oburzenie.Jednak jest zbyt wiele dowodow na zdrade i nie wolno nam,historykom, tego ignorowac.Oczywiscie kazdy ma swoje powody dla ktorych zajmuje sie zdarzeniami z przeszlosci jednak w mojej subiektywnej ocenie historyk to ktos kto powinien odkrywac PRAWDE historyczna.Zasady na tym forym mowia zeby nie szerzyc tresci antysemickich wiec Twoja wypowiedz,jakkolwiek prawdziwa,moze miec konsekwencje.
Jesli juz jestesmy przy temacie to czy wiedziales ze amerykanska firma IBM wspolpracowala z nazistami w programie obozowym od 1933 do 1945 roku ( ! )pomimo zakazu jakiejkolwiek wspolpracy z Niemcami nazistowskimi.Dostarczali im maszyny Holleritha ktore obliczaly na zasadzie kart perforowanych.Taki protoplasta komputera.Thomas Watson,mason 33 degree,prezes i wlasciciel IBM w tamtym czasie,odebral nawet krzyz zaslugi (krzyz bialego orla)z rak samego Hitlera w 1937.Cala gala odbyla sie w siedzibie SS w Berlinie, przy wykwintnym przyjeciu.Oczywiscie IBM mialo ciche przyzwolenie Roosevelta, tez masona 33 degree,ktory zamordowal 2231 zolnierzy w Pearl Harbour,wiedzac o ataku.Amerykanie mieli zlamany szyfr japonski,stad ta wiedza.Dwa tygodnie wczesniej kazal wynosic sie z P.H lotniskowcom,pozostawiajac tylko stare okrety,w tym zbudowany w 1919 Arizona".Wiedziales ze zydowska ropa z Rockefeller`owkiego Oil standart" napedzala czolgi Roomlla w afryce Pln?.To tylko kropla w morzu faktow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

me109: asady na tym forum mowia zeby nie szerzyc tresci antysemickich wiec Twoja wypowiedz,jakkolwiek prawdziwa, moze miec konsekwencje."

Ja tam już bardzo stary jestem i mam raka, więc się nie boję - mogą mi tu na forum za antysemityzm naskoczyć:-]]]

Ale tak z ciekawości chciałem zapytać [jeżeli oczywiście można] Kolega to z ONR czy MW?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miód na serce postępowych Kolegów, lubujących się w ujawnianiu polskich zbrodni"- żołnierz 9 kompanii 58pp zeznaje, jak to jego oddział wymordował we wrześniu 1939 roku około 30 cywilnych folksdojczów w Strzelcach koło Kutna.

http://www.wintersonnenwende.com/scriptorium/deutsch/archiv/unterpolensfahnen/vspf18.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj podobne opowieści o tym, jak Polacy holocaustowali Niemców w 1945 roku na wyspie Wolin i w okolicach Świnoujścia. Autor powołuje się na śledztwo" prowadzone w tej sprawie przez enomowaną" Gazetę Wyborczą oraz IPN.

http://artikel.altermedia-deutschland-archiv.net/general/massengrab-ermorderter-deutscher-unter-swinemunder-sonderschule-210108_12682.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego balans.Jestem z UMK. (Uniwersytet im Mikołaja Kopernika) Konczylem tą szacowną uczelnię 20cia lat temu.Pozostale skróty sobie darujmy.Wlaściwie to masz rację.Antysemityzm jest pojeciem sformowanym na początku lat 50tych.Został na stałe wprowadzony jako bron do walki z ludzmi o otwartym umysle.Cokolwiek zlego się pojawi w prasie,radiu,telewizji,publikacjach, na temat żydów,jest karane nawet więzieniem.9ciu historykow i dziennikarzy siedzi w wiezieniach Europejskich za zanegowanie holocaustu.Jeszcze nigdy nie slyszalem zeby kogoś z żydow ukarano za szerzenie kłamstw o polskich" obozach zaglady podczas wojny.A stwierdzen takich jest mnóstwo za oceanem a ostatnio nawet w Europie gdzie odnotowuje sie stopniowe przesuwanie winy z Niemcow na Polakow! To jest dopiero skandal.Co sie tyczy samego slowa antysemita" to oznacza czlowieka nastawionego wrogo do CALEJ GRUPY SEMICKIEJ w skład ktorej wchodzą tez ludy arabskie.Więc tak do końca nie przemysleli wyboru tego terminu :) Ale kolego balans jezeli nazwiesz mnie ANTYSYJONISTĄ to bedzie to w 100 % prawdą.Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamieć mam fotograficzną a co do wyników w nauce byłem uczestnikiem olimpiady historycznej swego czasu,nieważne.Co do postow,odpowiadam na pytania i zarzuty,jak wszyscy.Możesz przedstawić w którym punkcie konkretnie się mylę? Dziekuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Me, proponowal bym z racji nadchodzacych swiat wytrzepac dywany , pomoc mak ucierac, zabic karpia, wogole pomoc w domu lub abys zajal sie czymkowliek innym, a moja osobe zostawil w spokoju , bo jak widze spokoj na forum cie nudzi i znow Yeti bedzie musial po panel administracyjny siegnac. Dobranoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolwenci UMK, uczestnicy olimpiad z fotograficzną pamięcią fiuuuuuuuuuuu, a tu zwykli prawie szaracy", głos zabierają? Panowie ... kudy? to jedynie jak Boer radzi do maku albo dywany trzepac ;) Kolego Boer, Ty tak na ten koniec świata nie licz, prześliźnie się taki przez zoll w czyśccu i będzie androny sadził w miejscu wiecznego stacjonowania, wtedy dopiero cholera Cię weźmie !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie