Skocz do zawartości

Bolesna prawda o II wojnie światowej


Rekomendowane odpowiedzi

Chcialbym odpowiedziec koledze Czlowiek sniegu.Odpowiedzi dla kolegow Boer oraz Dunczyk zaś opiszę jednym zdaniem-niedoinformowanie lub ignorancja.Kolego Czlowiek sniegu pozwól ze zadam Ci pytanie.Czy brałeś kiedykolwiek udział w oficjalnej exploracji? Bez urazy proszę,nie ma w tym żadnych podtekstow.Jeśli tak to kiedy i co bylo przedmiotem podjecia? Otoz temat który poruszyłem ma jak najbardziej związek z tematem wątku ( Bolesna prawda o II wojnie światowej )a jeżeli jej nie dostrzegasz to jak możesz pozostawac moderatorem? Odpowiem na twoje pytania cytatami z opracowan.Pierwsza adnotacja o użyciu sformułowania antysemita" pojawia się w 1879 w boszurze napisanej przez Wilhelma Marr`a.Termin byl od czasu do czasu używany w kręgach żydowskiej literatury propagandowej,natomiast do spopularyzowania tego terminu i włączenia go na stałe do arsenału broni przeciwko inteligencji chrześijanskiej oraz całej cywilizacji łacińskiej przyczymił się nie kto inny jak Jozef Retinger.Doradca i zdrajca gen.Władysława Sikorskiego,mason,jeden z Cichociemnych",podwójny agent jak się okazalo brytyjsko-sowiecki.Komenda Główna AK wydała wyrok śmierci na Retingera,niestety nigdy nie udało się tego zrobić.Po wojnie,zdrajca Polski,Retinger zakłada m.innymi wspólnie z D.Rockefellerem najbardziej zbrodniczą organizację swiata-Klub Bilderberg, którego pierwsze spotkanie odbywa się w Holandii w roku 1954.Na tymże spotkaniu omawiana jest kwestia antysemityzmu" oraz jego roli w walce z chrześcijanstwem oraz państwami narodowymi takimi m.innymi jak Polska.Wiecej szczegółów podaję w swojej książce zatytulowanej drada interesów narodowych Rzeczypospolitej przez sojuszników 1939-1945"Jeżeli nie uważasz,a masz takie prawo,ze piszę prawde to poczytaj to.

- Przedsiębiorstwo Holocaust".Norman Filkenstein.2001r
- IBM i Holocaust" .Edwin Black 2001r.
- Żródła finansowania komunizmu i nazizmu czyli w cieniu Wall Street".Pierre de Villemarest.1997r.
- Pajęczyna władzy".Juan Antonio Cervera.1997r.
- Jews in Eastern Europe and the USSR,1939-1946".N.Davies i A.Polansky.1991r.

To na początek.Jak wspomniałem moja ksiazka opisuje w dość przystępny sposób problematykę tego tematu.Zawarte sa w niej dowody na spisek pewnych kól finansujących obie strony konfliktu.Obecnie jestem na etapie końcowym pisania książki.Ksiażka ukaże się w przyszłym roku w języku polskim,a następnie bedzie przetłumaczona na rosyjski i angielski.W ksiażce też poświecam rozdział o ...forach internetowych i opiniach zwykłych ludzi,ponieważ jestem uczestnikiem nie tylko tego forum ale też kilku innych w tym międzynarodowych.Zachęcam do przeczytania a nastepnie dopiero wtedy do wydania opinii.Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 128
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
szanowny me109 zanim komukolwiek zarzucisz ignorancję obejrzyj odbicie w lustrze. Rettinger nigdy w życiu cichociemnym nie był. Tym zaszczytnym mianem określano żołnierzy i oficerów, którzy po przejściu specjalistycznych kursów przerzucani byli drogą powietrzną do kraju by objąc konkretne obowiązki w armii podziemnej i były to obowiązki natury wojskowej. Obok funkcjonowali kurierzy polityczni delegowani do wykonywania różnych zadań tejże natury, często to byli to także wojskowi i po wypełnieniu swych misji także bywali oddawani do dyspozycji sił zbrojnych w kraju. Rettinger poza tym, że dostał się do Polski skacząc ze spadochronem, z cichociemnymi nie miał nic wspólnego, nawet nie mozna go określic mianem skoczka spadochronowego bo żadnego szkolenia nie przeszedł, a skok do Polski był jego jedynym w życiu. To nawet nie była brawura w jego wykonaniu tylko głupota, ale widac miał duże parcie. Tak więc panie historyk" kompromitacja na całej linii.
Ameryki swoimi rewelacjami o kołach finansujących obie strony konfliktu", nie odkrywasz, to wiadomo od lat, a że Ty piszesz o tym w tonie sensacyjnym i teorii spiskowych, rangi odkrycia" nie podnosi. Takie spinanie się grozi utratą zdrowia bo to jak mawiała moja babcia żyłka pierdząca może pęknąc.
Osobną kwestią jest poprawne posługiwanie się pisanym językiem polskim, jeżeli tak samo sprawnie redagujesz zdania w swojej książce oraz posługujesz się deklinacją, jak we wpisach na tym forum to raczej ze mnie czytelnika miec nie będziesz. Współczuję tłumaczom na język rosyjski i angielski ;)


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Dunczyk 17:49 16-12-2012
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Balans napisał: asady na tym forum mowia zeby nie szerzyc tresci antysemickich" (pisownia oryginalna). Wszelako, pozwolę sobie zauważyć, że między Polakami istnieje niepisana zasada zeby nie szerzyc tresci antypolskich". Pisana, czy nie pisana, ale nikt nie ma prawa odebrać nikomu wolnego słowa. Pozwólcie wyrazić Koledze me109 własne zdanie, bo nie macie monopolu na prawdę. Pisz, Kolego me 109 i nie przejmuj się totalniackimi zapędami Balansa i odnośnych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nikomu nie zabraniam pisać. Tyle że sobie pozostawiam prawo oceny tego co zostanie napisane. Jak na razie, ocena ta wypada kiepściutko. Stare tezy kiepsko zmiksowane, zero nowości, zero argumentów na ich poparcie. Nawet styl kiepski.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Dunczyk posługuje się jak widzę oprócz niedoinformowaniem odnośnie przeniknięcia Retingera w struktury cichociemnych" za pośrednictwem SAS,pisaną agresją werbalną.Styl kolego Duńczyk jakim się posługujesz żywo przypomina mi artykuły Jerzego Urbana w jego szmatławcu.Byc może to przypadek,a ja jestem po prostu wyczulony na takowe łapanie się brzytwy przez dyskutantów.Gdybyś kolego przestudiował koneksje syjonisty Retingera,zdrajcy polskiej sprawy,wiedziałbyś ze był członkiem Loży Wielkiego Wschodu w stopniu wtajemniczenia 33.Jak wiadomo masoni wyznają ideę ponadnarodowości którą obnażono stosunkowo niedawno a którą to wyznawali od początku zakładania lóż.Wiele światła na ich punkt widzenia państw narodowych rzuca iblia" Wolnej masonerii-Morals and Dogma" autorstwa Alberta Pike`a.
Pozwól że zapytam.
Jeżeli twierdzisz że nie odkryłem Ameryki ( tutaj przyznaję Ci rację )odnosnie zdrady Retingera oraz finansowania OBU stron konfliktu przez żydowskie banki z Wall Street,wiedząc o tym ponoć wcześniej,to dlaczego w tak agresywny sposób reagujesz na fakty z którymi się zgadzasz???
Czyżby w grę wchodziła poprawność polityczna? Strach przed mocodawcami? W czym rzecz kolego Duńczyk że ostatnim wściekłym argumentem jakim rzucasz jest moja piownia?:)))
Co z nią nie tak? Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak za własną głupotę, nieudolność, warcholstwo, zawiść i prywatę obarczyć winą innych. Najlepiej do tego nadaje się Żyd. Tak zresztą było już wieki temu, bo gdy gdzieś wybuchała zaraza to często zganiano to na Żydów, bo tak przy okazji można się było obłowić...

Temu służą różne teorie spiskowe lansowane przez skrajną prawicę. Tak ogólnie to te teorie głoszą, że my jesteśmy tacy zdolni, piękni i wspaniali, a to że nas tak los doświadcza, to wyłącznie wina spisku Światowego Żydostwa".

Przed wojną była modna teoria, że komunizm wymyślili Żydzi aby zapanować nad światem. Tak na marginesie; jest też teoria, że pewien młody Żyd, zwany Jezusem z Nazaretu został ukrzyżowany właśnie za to, że już 2000 lat temu zaczął wprowadzać komunizm. Co bardzo nie spodobało się tamtejszej burżuazji i kaście kapłanów...

Jeżeli jakąś teorię spiskową głoszą politycy i ich wyznawcy, to można to potraktować w kategoriach żartu. Ale jeżeli jakąś skrajną teorię spiskową [np. że wrak Orła" jest w rękach Żydów, czy też że gen. Sikorskiego zabili Żydzi] głosi historyk, to jest już jak z tym całowaniem tygrysa" i straszno i śmieszno...

P.S.
To, że Żydzi nas nie lubią, a my nie lubimy Żydów nie podlega dyskusji, bo tak było i jest od dawna. Podobnie jak to, że Żydzi domagają się od nas jakiś horrendalnych odszkodowań i blokują nam zniesienie wiz do USA. Ale to trochę inna bajka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolegę boer wypada tylko zignorować,bo merytoryka jaką wnosi postami jest...egzotyczna.

Natomiast kolega balans wpada w dziwne skrajnosci.Nie zrozumiałes mojego postu lub nieuważnie przeczytałeś.Obwinianie żydów za całe zło tego świata byłoby co najmniej strzałem w kolano jeżeli nie katastrofalną głupotą.Dlaczego? Ano dlatego że dzielą się generalnie na trzy grupy.Zydów Askenazyjskich,Sefardyjskich ( tę grupę w zasadzie uważa się za dziedziców plemienia Judy,nigdy nie opuścili basenu Morza Środziemnego) oraz Khazarów.Żydzi sefardyjscy,jakkolwiek mylą się co do Mesjasza,nie zwalnia to nikogo z szanowania ich odrębności.
Odnośnie komunizmu.W Londynie stoi Budynek który już samym kształtem podpowiada kto stał za rozmontowaniem Rosji carskiej.Wiecej szczegółów w mojej książce.
Nie wiem czy słyszałeś o 4rech niezależnych komisjach w okresie międzywojennym powołanych z ramienia Ligi Narodów a badających stosunki Polsko-Zydowskie oraz podloże konfliktów.Otóż najbardziej interesujące były raporty złożone w krajach pochodzenia owych komisji.W jednym punkcie jest mowa o dużo większych zdolnościach młodzieży polskiej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Tylko jeden raport mówił nieprzychylnie o Polakach.Jak się okazało...brytyjski.Przewodniczącym komisji okazał się członek wpływowej skupiającej TYLKO i wyłacznie żydów,loży masońskiej B`nai B`rith".Jeżeli chcesz postudiować tę kwestię mogę udostępnic odpowiednie materiały.
Wracając do komunizmu a właściwie do jego zamontowania na gruzach dawnej Rosji.
Niejaki Paul Warburg oraz Jacob Shiff wypłacili Leninowi ok. 30.000.000 dolarów w złocie.Za te pieniądze miał zorganizować rewolucję.
Jacob Shiff był przyjacielem Milukowa,współ-sprawcy rewolucji marcowej w Rosji,czlonkiem rządu Adlera Kiereńskiego.Warburgowie współdzialali z nimi z Niemiec,Ameryki i Szwecji.Było to sprawnie działające konsorcjum Ren-Westfalia" z siedzibami w Hamburgu i Frankfurcie,dawnym mateczniku Rothschild`ów.W dniu 26 marca 1917r.żyd Lenin i jego główni terroryści,niemal wyłącznie żydowskigo pochodzenia,zostali zapakowani do zaplombowanego wagonu w Szwajcarii,przewiezieni do Niemiec skąd przez Szwecję i Finlandię dotarli do Rosji.Pieniądze już na nich czekały w Szwecji,a po rewolucji napływały nadal.Pochodziły z przelewów niemieckiego banku Warburga,z kolei bank niemiecki otrzymywał przelewy z Wall Street.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy z brzegu - rzeczowniki, nazwy własne w języku polskim odmieniają się.
Co do reszty to nie chce mi się dyskutowac. Jeżeli ci to potrzebne do oddychania to demaskuj sobie masonów, żydów, cyklistów i miłośników góralskiej muzyki. Tylko jakie to ma dzisiaj dla nas znaczenie? Generalnie Brytowie nigdy nie ukrywali swojego stosunku do sojuszy, toteż nie dziwi mnie, że ten czy ów przedłożył interes imperium" nad nasz własny, a że Sowieci też go wpisali na listę płac, no i? Robisz zagadnienie" ze spraw już dzisiaj istotnych jak zeszłoroczny śnieg, do tego z energią wartą lepszej sprawy, ale skoro w ten sposób się realizujesz, to właściwie baw się dobrze. Fakt, że frustrująca musi byc świadomośc, że książka nigdy nie wyląduje na liście bestsellerów, ale czy to trzeba mordowac ludzi na publicznych forach, za to?
Zdrów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Dunczyk.Głównym powodem dla którego książka ma się ukazać jest obnażenie zdrady naszej sprawy przez aliantów".Natomiast sprawa lóż masonskich,tajnych stowarzyszeń oraz kół syjonistycznych poruszana jest tam niejako z przymusu,aczkolwiek powiem ze nie bez przyjemnosci.Niestety te dwa zagadnienia łączą sie ze sobą nierozerwalnie.To miało OGROMNY wplyw na losy Polski i Polaków podczas II wojny światowej jak i po jej zakończeniu.Tutaj można powiedzieć że ze zwyciezcy zrobiono nas ofiarą.O Lożach masońskich , syjonistach i ich potajemnych machinacjach finansowych mających na celu zniewolenie narodów i poprowadzenie ich w stronę dyktatury Rządu światowego jakim jest Bilderberg,mówił już wczesniej niż ja, jedyny prawdziwy prezydent USA,John Fitzgerald Kennedy w swoim słynnym przemówieniu.Został zresztą za to oraz za wprowadzenie do obiegu prawdziwego,amerykanskiego dolara( nie to zielone masońskie scierwo)oraz za odsunięcie żydowskiego,prywatnego FED-u zamordowany z rozkazu rodziny Rothschild podobnie jak sto lat wcześniej jego poprzednik Lincoln.Gdybym chciał napisać książkę z intencją umieszczenia jej na liście bestsellerów,celował bym w jakieś opowieści o hobbitach.Natomiast moja książka przeznaczona jest dla czytelnika niszowego,dla ludzi z wolnym,otwartym umysłem,którzy tak jak ja marzą o Polsce podniesionej z kolan,ktorzy chcą wiedziec kto za tym wszystkim stał i stoi w dalszym ciągu.Dla nich to istotne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

me109 masz dziwną manierę unika odpowiedzi na trudne pytania, a zarazem lubujesz się w cytowaniu jakiś dzieł wybranych". Otóż wiedz, że różnych publikacji naukowych i pseudonaukowych na świecie w ciągu roku, pewnie z kilkaset tysięcy się ukazuje. I zawsze można dobrać takie, jakie pasują do udowodnienia" nawet najbardziej niewiarygodnych teorii.

Tyle tylko, że Ty podajesz się za historyka, a gdzie KRYTYCZNA ANALIZA MATERIAŁÓW? Czyli podstawa warsztatu tegoż...

A to że kaizerowskie Niemcy finansowały Lenina i rewolucję w Rosji - to żadna sensacja, bo to każde dziecko wie.

Masz obsesję na temat spiskowych teorii dziejów, gdzie za wszystkim co złe stoją Żydzi i masoni - Twoje prawo. Ale nie mieszaj młodym w głowach takimi głupotami, bo jeszcze uwierzą.

A jak już zeszło na masonów, to parokrotnie spotkałem się z teorią, że to im właśnie zawdzięczamy niepodległość w 1918 [niepodległa Polska z dostępem do morza], bo tak sobie akurat postanowili, a wyrazicielem tego był mason - ówczesny Prezydent USA...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tu jest podstawowe nieporozumienie- asz sprawa" to był wyłącznie nasz interes. Inni mogli nam sprzyjać lub nie- we własnym interesie. Nie mamy nic, co by z nas czyniło axis mundi", więc o własne interesy musimy zadbać sami. Czy to takie trudne do zrozumienia?
PS W sumie i tak jakoś nam się udaje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego balans pozwól że zapytam.Czy jesteś człowiekiem wierzącym?

Oprocz tego pytania nurtuje mnie jeszcze podłoże twojego coraz bardziej desperackiego ataku na fakty.Przyznasz że pomiędzy Kaiser`owskimi Niemcami a Wall Street o twarzy B`nai B`rith" ,jest zasadnicza różnica,prawda? Martwi mnie natomiast poważnie BRAK pytan o powody i genezę.Jeżeli przyjmujesz rzeczywistość taką jak Ci ją przyrządzą kucharze" z Bilderberg bez kwestionowania jej wartości moralnych,to jakie wartości moralne według ciebie zasługuja by je kultywować? Jeżeli ta Polska w której żyjemy,a większość wegetuje borykając się z brakiem pracy,uwłaczająco niskimi płacami pomimo że wstąpiliśmy do EU w 2004r.Polakom żyje się biedniej niż 8 lat temu! Jeżeli to Cię satysfakcjonuje to chyba nie mamy pola do dalszej dyskusji.Poza tym implantowanie młodym pokoleniom że Stalin był wyzwolicielem a Sikorski uciekinierem,że Jaruzelski to patriota a Urban to dziennikarz,kwalifikuje się na proces sądowy o celowe fałszowanie historii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Erih - amen.

A tak wogole okreslenie 'antysemityzm' jest o tyle dziwne ze semitami sa np Arabowie a to chyba nie do nich. I przypomina sie jak dwoch poprawnych politycznie Brytoli zagabuje na rozmowie kwlifikacyjnej Araba czy nie jest (ze wzgledu na pochodzenie!) antysemita. Priceless :).

me109 mnie sie tez zyje w Anglii biedniej (badzmy szczerzy, mniej dostatnio i do Polski to sie prawdopodobnie tez odnosi jak porownamy z prawdziwa bieda ktora dotyka wiekszosc ludzkosci) niz osiem lat temu - z powodu zmian ekonomicznych ktore zaszly w ostatnich kilku latach. Jest to zjawisko ktore dotyka caly swiat.

I hobbity zostawmy w spokoju bo ich tworca stal sie bestsellerem przedewszystkim dlatego ze pisal piekna angielszczyzna oparta o profesorska znajomosc jezykow i wczesnosredniowiecznej literatury i poezji. Jakbys moj drogi me109 wladal rownie piekna literacka polsczyzna jak JRR Tolkien angielszczyzna to by na pewno caly swiat sluchal twoich wywodow obojetnie na jaki temat, wiec prosze troche respektu dla jednak ponadprzecietnego czlowieka i ponadprzecietnej tworczosci.

I dla scislosci pisanie np ze Sikorski byl 'uciekinierem' to nie jest falszowanie historii tylko wydawanie wlasnej (osobiscie uwazam nieadekwatnej i niepotrzebnej) opinii. Tym niemniej opinii do ktorej kazdy w demokratycznym ustroju ma prawo. Tak samo czy Jaruzelski byl patriota to tylko on sam wie (patriotyzm jest ipso facto osobistym uczuciem) i z punktu widzenia historycznego jest bezprzedmiotowe. Wazne sa jego dzialania i ich konsekwencje oraz ocena ich celowosci, slusznosci, skutecznosci i moralnosci. Tego sie oczekuje od dobrego historyka ktory chce w jakis sposob powiekszyc zasob wiedzy. Przczepianie sloganowych etykietek do ludzi obojetnie w ktora strone, naprawde nic pozytecznego nie wnosi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że do grupy semickiej oprócz Żydów należą między innymi Arabowie, nie ma tu nic do rzeczy. Antysemityzm" dotyczy nienawiści do Żydów, choć w sensie semantycznym takie użycie tego słowa jest nielogiczne. Całkiem podobny przykład to słynny zapiaszczacz". Niektórzy z kolegów buntują się przeciwko jego używaniu i tworzą neologizmy, które wydają im się bardziej logiczne. Cóż z tego, kiedy ten przyrząd zawsze nazywał się zapiaszczacz" (tak nazwali go żołnierze, a nie regulamin), podczas gdy słowo antyzapiaszczacz" nigdy nie istniało. Nie znamy przyczyn, dla których nazwano ten dings właśnie tak, ale przecież to nie jest ważne i nie ma sensu tworzenie nowych słów, choćby wydawały się one bardziej logiczne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym byl ostrozny z tym argumentem bo rownie dobrze mozna go uzyc w obronie 'polskich obozow zaglady'. Czy naprawde nie widzisz ze z punktu widzenia Arabow takie sformulowanie sprawy jest obrazliwe i ze przyklad zapiaszczacza jest tu zgola nieadekwatny? Mam nadzieje ze nie uwazasz ze stwierdzenie ktore implikuje ze wsrod Semitow tylko Zydzi sie licza jest OK?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arabom raczej zwisa, czy istnieje słowo określające ienawiść do Arabów", gdyż ich świadomość religijna jest o wiele silniejsza niż arodowa". Idee panarabizmu, jako reliktu skompromitowanego socjalizmu arabskiego (isztirakiyya) są już wyznawane przez nieliczne jednostki, podczas gdy poczucie wspólnoty wiernych jest bardzo silne. Agresja Zachodu na jakąkolwiek część świata arabskiego jest odbierana jako atak na islam (na ummę- światową wspólnotę muzułmanów), a nie na Arabów. Tak jest również w Palestynie, gdzie Izrael, który w oczach muzułmanów jest przyczółkiem heretyckiego Zachodu na Bliskim Wschodzie) jest wspierany przez krzyżowców" (salabiyyuna). Co do polskich obozów zagłady" to jest to jedynie nowomowa propagandowa wykorzystywana w akcji zrzucania winy za holocaust z Niemców na Polaków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego me109 napisałeś, że w sposób coraz bardziej desperacki atakuję fakty. A od kiedy spiskowe teorie dziejów są faktami? A gdzie widzisz u mnie desperację? Akurat jestem spokojny jak nigdy i posługuję się argumentami, na które unikasz odpowiedzi.

Do tego zaczynasz straszyć sądem za celowe fałszowanie historii". I kto to mówi... Tu moja uwaga tak na marginesie - nigdy nie uważałem Jaruzelskiego za patriotę, ale przyjmuję do wiadomości, że pewnie gdzieś 2/3 Polaków pamiętających tamte czasy, tak go postrzega. I czy nam się to podoba, czy nie, to mają do tego prawo i żaden sąd nic na to nie poradzi. No chyba, że Republika zostanie obalona, do czego zresztą nawołują niektórzy. Ale tak to już jest, że gdy nadciąga kryzys to z jaja węża" budzą się demony...

Piszesz, że w kraju jest bieda i młodzi nie mają perspektyw. No jest, ale przysłowiowe mleko wylało się 22-lata temu. To wtedy uwierzyliśmy USA [Sachsowi]i Wielkiej Brytanii [Brygady Marriotta], że cały przemysł mamy natychmiast sprywatyzować, a o wszystkim ma decydować iewidzialna ręka rynku". W kraju gdzie nie było prywatnego kapitału oznaczało to jedno - likwidację przemysłu i katastrofalne bezrobocie. I tego się już nie da odkręcić. I UE nie ma z tym nic wspólnego, a wręcz przeciwnie - daje trochę pieniędzy na inwestycje i miejsca pracy, po prawdzie na zmywaku i przy szparagach, ale zawsze to lepsze niż walka na noże o dostęp do śmietnika w kraju...

Pytasz jeszcze czy jestem wierzący. Pytanie jest bezczelne, bo sprawa wiary jest zupełnie prywatną sprawą i nic nikomu do tego. Ale Ci odpowiem - sam nie wiem, bo na stare lata staję się coraz większym agnostykiem i to nie tylko w kwestii religii, ale również w kwestii postrzegania rzeczywistości i świata.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie