Skocz do zawartości

ko-ko-ko-ko reko-(nie)-spoko... czyli o tym jak nie odtwarzać W.P. `39


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 369
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Ech... była opcja, że wezmę w tym udział w tym przedsięwzięciu, ale akurat robotę miałem. Widać, że jest czego żałować...

Jako usprawiedliwienie rekonstruktorów mogę powiedzieć, że nikt nie spodziewał się TAKIEJ imprezy. Osobiście byłem bardzo zaciekawiony skąd organizator wytrzepie pociąg pancerny. Jak widać trochę kartonu i plakatówek załatwia sprawę :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ramach obrony tej imprezy bo brałem udział. Powiem że nazwa rekonstrukcja jest przesadzona przez reporterów. niestety ale okolice Kalisza lubują się w średniowieczu a nie w okresie 1 czy 2 wojny dlatego czasem trzeba zrobić takie coś żeby władze zobaczyły że to się sprzedaje i dzięki temu sypną kasą. Bo bez kasy mimo dużych chęci nie zrobi się rekonstrukcji tylko reko koko i od tej strony radze na to spojrzeć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był jeden, improwizowany, w którymś powstaniu śląskim.
W ogóle jeśli ktoś dysponując skromnymi środkami chce robić pociąg pancerny, to raczej jest skazany na odtwarzanie pociągu improwizowanego, takich sporo było np. w czasie wojny bolszewickiej.
Zresztą replika czy coś zbliżonego do repliki normalnego pociągu pancernego na wąskotorówce też jest do pomyślenia i nawet do zaakceptowania... ale to nie było zbliżone do niczego.
Ja wiem, że za 15 tysi
http://www.powiat.kalisz.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1072:pocig-pancerny-zamiast-kolejki-wskotorowej&catid=3:powiat&Itemid=17
cudów się nie zrobi, ale było to wytłumaczyć panu staroście.
Owszem, oddziaływanie na osoby wykluczone, wiem, rozumiem, bardzo cenię, ale uważam, że jak się już coś robi dla ludzi, to należy to robić porządnie. Być może jestem staroświecki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Surkan Borys - podobnie nieprzekonywającego tłumaczenia na urządzenie hucpy, bardzo dawno nie czytałem i nie słyszałem. Należy mierzyc siły na zamiary - wykorzystac inny pomysł scenariusza, ale z udziałem rekonstruktorów i sprzętu, który mógł zobrazowac interesujący was okres. Zasłanianie się kasą przy tworzeniu takich potworków to mega bzdura.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magazyn Nie do wiary" powraca do TTV! Znakomita informacja dla zwolenników zjawisk nadprzyrodzonych. Po kilkuletniej przerwie na telewizyjne ekrany powraca popularny magazyn Nie do wiary", który jesienią 2012 roku będzie emitowany w TTV.
W pierwszym odcinku zostanie pokazany i omowiony szeroko pociag-widmo. To tak z grubsza dla rekonstruktorów, a adminom tego forum polecamy program 24 godziny przed śmiercią" czyli jak nie dostac zawału:)Ogladajac fotki pociagu" przypomnialy mi sie cudowne czasy z dziecinstwa jak razem z kolegami budowalismy roznego rodzaju bunkry, czolgi wykorzystujac do tego celu hustawki na plozach, kartony i rury ze sklepy tekstylnego...ale zeby tak dorosli sie zabawiali w dzisiejszych czasach? Pamietam, ze jak nie było rury i pudełka z włazami to sie czolgu nie robiło, bo kazdy wiedzial, ze kropla przesady jest jak wiadro gnoju.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Należy mierzyc siły na zamiary]

A toż oni to wlaśnie zrobili. Mierz siły na zamiary, nie zamiary według sił", czyli nie dopasowuj zamiarów do możliwości. No i wyszło jak wyszło - Łk 14:28-30.
Pomysł zróbmy cokolwiek, złapmy przyczółek, władzia dała 15, spodobało jej się, może za rok da 50" nie jest głupi. Głupi wynik dało dopiero doprowadzenie go do ostatecznej konsekwencji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale niestety utonąłeś w większości przebierańców.


Organizator mając daną ilość funduszy powinien, tak jak już mówili koledzy powyżej, zrobić mniej ale porządnie. Za 15 tysięcy można zrobić dobrą rekonstrukcję, ale oczywiście nie z pociągiem pancernym. Wyciąć sceny nie do zrealizowania, a położyć większy nacisk na realizm tych co zostały. To co widać na zdjęciach nie jest śmieszne, to jest żałosne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie bierzcie się za coś o czym nie macie pojęcia, nikt palcami pokazywac nie będzie. Niestety, dzisiaj wydaje się każdemu, że może zrobic inscenizację drugowojenną przy użyciu kartonu, sznurka, amerykańskiej taśmy samoprzylepnej, ubrań po byłej armii NRD, czy jak tu klasy mundurowej". Potem mamy chłopców w czarnych sortach, hełmach wz. 67 (o ile się dobrze przyjrzałem) i ma to tyle samo wspólnego z wrześniowym wojskiem polskim co krzesło z krzesłem elektrycznym. Gawiedź obejrzy wszystko bo gawiedź potrzebuje igrzysk, fajnie by było jakby jeszcze pospadali z tego pociągu pod koła i byłaby krwawa jatka, wtedy widowisko spełniłoby swoją rolę. A gusta widzów trzeba kształtowac i pokazac ożywioną historię prawdziwie, a nie takie bzdury !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie