Jump to content

skolcio

Forum members
 • Posts

  2488
 • Joined

 • Last visited

  Never

Everything posted by skolcio

 1. https://www.youtube.com/watch?v=d_foSKYzl0A macie pełny zapis. Ten śpiewający generał mnie po prostu powala...
 2. Chyba tamten gość nie jest już zainteresowany tą lokówką bo usunęli wszystkie komentarze moje i jego odpowiedź, a mnie zablokowali dodawanie komentarzy. :D
 3. Jestem hardkorem! Dam radę bez penicyliny! Chociaż coś narkotycznego by się przydało...
 4. Oczywiście, tylko o tym marzę. :D Na każdej inscenizacji będzie taki epizod. Tylko jak tu się ubrać? Na 1939 czy 1945? W sumie to bez różnicy w końcu kto się zdąży przebrać w tak krótkim czasie. :)
 5. Świadomości? Oto komentarz jaki zamieściłem pod tym albumem na fejsie: Może będzie to bolesne jednak nie da się tego nie napisać po obejrzeniu zdjęć z tej "inscenizacji. To co zaprezentowane zostało w tym albumie nie ma nic wspólnego z pojęciem "rekonstrukcji historycznej, a nawet "rekonstrukcji gdyż rekonstrukcja to odtworzenie tego co było w stanie takim w jakim było, a tutaj nic nie zostało odtworzone poprawnie. Może zastanowicie się nad tym co napiszę, a może nie, jednak z mojej strony będzie to merytoryczna krytyka tego co robicie. Na przedstawionych zdjęciach żadna praktycznie postać nie posiada poprawnego umundurowania i wyposażenia na 1939 rok. Gdybym miał napisać wszystkie szczegóły to bym musiał poświęcić na to chyba stronę A4 dlatego wypiszę te najważniejsze. Niepoprawne umundurowanie: używanie bluz M43, M40, czapek M43. Panowie model wskazuje datę kiedy dany typ umundurowania czy wyposażenia wprowadzono ( z paroma wyjątkami kiedy dany typ faktycznie wprowadzono później) więc takiego umundurowania jakie prezentujecie w 1939 roku nie było! Nie było także na froncie trzewików z opinaczami , oraz bardzo wielu innych elementów wyposażenia widocznych na zdjęciach. Do tego każdy musi mieć krzyż żelazny, odznakę szturmową itp. Ale kiedy je zdążył dostać aby 1 września 1939 roku je nosić? Następnie używanie rzeczy które nie mają nic wspólnego z WH butów, pasów, motocykli, plecaków. Niepoprawne noszenie sprzętu. Zarost. Złe odtworzenia przejścia granicznego. Rekonstrukcja nie polega na ubraniu na siebie byle czego, pobraniu broni i zabawie na polu. W takiej formie jak obecnie niestety ale nazwa Grupa Rekonstrukcji Historycznej totalnie do Was nie pasuje. Mam nadzieję iż wysilicie się trochę, zdobędziecie wiedzę i będziecie to robić na poważnie i porządnie. Na razie jest to (sorry za mocne słowo) dno dna." A oto czyjaś odpowiedź (nie wiem czy z ich grupy): a tej inscenizacjii było odgrywanych kilka wątków ,począwszy od 1939 r do 1945 ...pokaż mi gośćia co się przebierze w 2 minuty.....ja moge poświęcić stronę A4 żeby opisać to jak będę ci wsadzał w dupę rozgrzaną lokówkę ............po za tym tam było kilka grup rekonstukcyjnych palancie !!!!!!!!!!!!!!! a tą lokówkę to ci wsadzę jak cię spotkam, to ci się przejście graniczne z 1939 roku przypomni....!!!!!!!!!!!!"
 6. i 7. Cytat z opisu albumu: Dnia 11 października 2014 roku grupa GRH Złotów brała czynny udział w inscenizacji militarnej w Lubni. Odgrywaliśmy cztery epizody związane z partyzantami oddziału „Gryf”. Napaść Niemiec hitlerowskich na Polskę na przejściu granicznym w 1939 roku. Przysięga partyzancka i odbicie więźnia oraz bitwa pod Łubianą ."
 7. Nie chciałem komentować i wrzucać tych fotek, ale nie mogłem się powstrzymać. To nie jest 2007 rok. To jest 2014 rok i rekonstrukcja w Lubni. zdjęcia ze strony GRH Złotów na facebooku:
 8. Zdjęcie ukradłem" z profilu o II wojnie na Facebooku. :) A konkretnie z tego: http://www.facebook.com/pages/The-Ghosts-of-the-Eastern-Front/451074868343353?id=451074868343353&sk=photos_stream
 9. U mnie pradziadek pod koniec wojny został powołany do Wehrmachtu. A jeden daleki krewny rodziny był dyrygentem orkiestry reprezentacyjnej Hitlera.
×
×
 • Create New...

Important Information