Jump to content

skolcio

Forum members
 • Content Count

  2488
 • Joined

 • Last visited

  Never

Everything posted by skolcio

 1. No to jeszcze jedna zamówiona perełka, która za niedługo do mnie dojedzie. :) Walther P38, rok produkcji marzec 1944. Produkcja zakłady Spreewerk (cyq). 100% zgodności numerycznej. Już niecierpliwie wyglądam dostawcy :)
 2. Na zdjęciu klasyczny polski AKM, tyle, że produkcja współczesna na rynek cywilny z 2017r. Wytwórnia Broni Popiński z Rogowa. Wiem, ten polimerowy magazynek psuje efekt, ale już został zmieniony. :) No i na dokładkę trochę strzelania z pepeszy. :) Tylko semi-auto bo na to zezwala nasze prawo... http://www.youtube.com/watch?v=8I_MRISYRew
 3. Dawno nic nie było no to niech będzie zgodne P08 z 1935r. Oberndorf :)
 4. MarcinP. Właśnie szukam fajnej ammo. Już piszę :)
 5. No i przyjechała. :) Rok 1944, fabryka Molot. Stan magazyn, pasek nośny oryginał wojenny (1942r.) mocowany na skórzane rzemienie. Broń przeszła remont po wojnie i jest w doskonałym stanie technicznym. W niedzielę ślicznotka pokaże co potrafi na strzelnicy. :)
 6. Dawno w temacie nic nie było więc pora troche odgrzać. Mój niedawny zakup po zrobieniu już papierków. :) TT-33, produkcja luty 1945, fabryka w Iżewsku. Stan magazynowy, lufa piękna. W komplecie z wrzucaną wcześniej kaburką z 1942. Wali pięknie :D
 7. https://www.youtube.com/watch?v=d_foSKYzl0A macie pełny zapis. Ten śpiewający generał mnie po prostu powala...
 8. Chyba tamten gość nie jest już zainteresowany tą lokówką bo usunęli wszystkie komentarze moje i jego odpowiedź, a mnie zablokowali dodawanie komentarzy. :D
 9. Jestem hardkorem! Dam radę bez penicyliny! Chociaż coś narkotycznego by się przydało...
 10. Oczywiście, tylko o tym marzę. :D Na każdej inscenizacji będzie taki epizod. Tylko jak tu się ubrać? Na 1939 czy 1945? W sumie to bez różnicy w końcu kto się zdąży przebrać w tak krótkim czasie. :)
 11. Świadomości? Oto komentarz jaki zamieściłem pod tym albumem na fejsie: Może będzie to bolesne jednak nie da się tego nie napisać po obejrzeniu zdjęć z tej "inscenizacji. To co zaprezentowane zostało w tym albumie nie ma nic wspólnego z pojęciem "rekonstrukcji historycznej, a nawet "rekonstrukcji gdyż rekonstrukcja to odtworzenie tego co było w stanie takim w jakim było, a tutaj nic nie zostało odtworzone poprawnie. Może zastanowicie się nad tym co napiszę, a może nie, jednak z mojej strony będzie to merytoryczna krytyka tego co robicie. Na przedstawionych zdjęciach żadna praktycznie postać nie posiada poprawnego umundurowania i wyposażenia na 1939 rok. Gdybym miał napisać wszystkie szczegóły to bym musiał poświęcić na to chyba stronę A4 dlatego wypiszę te najważniejsze. Niepoprawne umundurowanie: używanie bluz M43, M40, czapek M43. Panowie model wskazuje datę kiedy dany typ umundurowania czy wyposażenia wprowadzono ( z paroma wyjątkami kiedy dany typ faktycznie wprowadzono później) więc takiego umundurowania jakie prezentujecie w 1939 roku nie było! Nie było także na froncie trzewików z opinaczami , oraz bardzo wielu innych elementów wyposażenia widocznych na zdjęciach. Do tego każdy musi mieć krzyż żelazny, odznakę szturmową itp. Ale kiedy je zdążył dostać aby 1 września 1939 roku je nosić? Następnie używanie rzeczy które nie mają nic wspólnego z WH butów, pasów, motocykli, plecaków. Niepoprawne noszenie sprzętu. Zarost. Złe odtworzenia przejścia granicznego. Rekonstrukcja nie polega na ubraniu na siebie byle czego, pobraniu broni i zabawie na polu. W takiej formie jak obecnie niestety ale nazwa Grupa Rekonstrukcji Historycznej totalnie do Was nie pasuje. Mam nadzieję iż wysilicie się trochę, zdobędziecie wiedzę i będziecie to robić na poważnie i porządnie. Na razie jest to (sorry za mocne słowo) dno dna." A oto czyjaś odpowiedź (nie wiem czy z ich grupy): a tej inscenizacjii było odgrywanych kilka wątków ,począwszy od 1939 r do 1945 ...pokaż mi gośćia co się przebierze w 2 minuty.....ja moge poświęcić stronę A4 żeby opisać to jak będę ci wsadzał w dupę rozgrzaną lokówkę ............po za tym tam było kilka grup rekonstukcyjnych palancie !!!!!!!!!!!!!!! a tą lokówkę to ci wsadzę jak cię spotkam, to ci się przejście graniczne z 1939 roku przypomni....!!!!!!!!!!!!"
 12. i 7. Cytat z opisu albumu: Dnia 11 października 2014 roku grupa GRH Złotów brała czynny udział w inscenizacji militarnej w Lubni. Odgrywaliśmy cztery epizody związane z partyzantami oddziału „Gryf”. Napaść Niemiec hitlerowskich na Polskę na przejściu granicznym w 1939 roku. Przysięga partyzancka i odbicie więźnia oraz bitwa pod Łubianą ."
 13. Nie chciałem komentować i wrzucać tych fotek, ale nie mogłem się powstrzymać. To nie jest 2007 rok. To jest 2014 rok i rekonstrukcja w Lubni. zdjęcia ze strony GRH Złotów na facebooku:
 14. Dropek, nie da się załadować nawet łuski. Możesz załadować do magazynka ale jak będziesz chciał zaryglować zamek np. w mośku to zgnieciesz po prostu łuskę. Nie będzie także wyrzucona bo pomimo iż pazur jest to czółko zamka jest zeszlifowane pod kątem 45 stopni i denko łuski nie ma się gdzie oprzeć. :) Wiem że fajnie by było gdyby wyrzucał chociaż samą łuskę, ale w egzemplarzach CLK tego nie uświadczysz.
 15. No ok to maska zostaje jak jest. Puszkę doczyściłem z brudu, paski umyłem, ogniska korozji zrobione fosolem i na to wszystko konserwacja WD-40. Teraz czeka na miejsce w gablocie w naszym schronie. :)
×
×
 • Create New...

Important Information