Skocz do zawartości

skolcio

Użytkownik forum
 • Zawartość

  2491
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

  nigdy

Reputacja

0 Neutral
 1. skolcio

  Kolekcje - broń palna II

  No to jeszcze jedna zamówiona perełka, która za niedługo do mnie dojedzie. :) Walther P38, rok produkcji marzec 1944. Produkcja zakłady Spreewerk (cyq). 100% zgodności numerycznej. Już niecierpliwie wyglądam dostawcy :)
 2. skolcio

  Kolekcje - broń palna II

  Na zdjęciu klasyczny polski AKM, tyle, że produkcja współczesna na rynek cywilny z 2017r. Wytwórnia Broni Popiński z Rogowa. Wiem, ten polimerowy magazynek psuje efekt, ale już został zmieniony. :) No i na dokładkę trochę strzelania z pepeszy. :) Tylko semi-auto bo na to zezwala nasze prawo... http://www.youtube.com/watch?v=8I_MRISYRew
 3. skolcio

  Kolekcje - broń palna II

  Dawno nic nie było no to niech będzie zgodne P08 z 1935r. Oberndorf :)
 4. skolcio

  Kolekcje - broń palna II

  MarcinP. Właśnie szukam fajnej ammo. Już piszę :)
 5. skolcio

  Kolekcje - broń palna II

  No i przyjechała. :) Rok 1944, fabryka Molot. Stan magazyn, pasek nośny oryginał wojenny (1942r.) mocowany na skórzane rzemienie. Broń przeszła remont po wojnie i jest w doskonałym stanie technicznym. W niedzielę ślicznotka pokaże co potrafi na strzelnicy. :)
 6. skolcio

  Kolekcje - broń palna II

  i 4 ;) tzw. gun porn :)
 7. skolcio

  Kolekcje - broń palna II

  3
 8. skolcio

  Kolekcje - broń palna II

  2
 9. skolcio

  Kolekcje - broń palna II

  Dawno w temacie nic nie było więc pora troche odgrzać. Mój niedawny zakup po zrobieniu już papierków. :) TT-33, produkcja luty 1945, fabryka w Iżewsku. Stan magazynowy, lufa piękna. W komplecie z wrzucaną wcześniej kaburką z 1942. Wali pięknie :D
 10. Stowarzyszenie Na Rzecz Zabytków Fortyfikacji Pro Fortalicium Koło Terenowe Świętochłowice ma zaszczyt serdecznie zaprosić wszystkich na VIII już edycję Pikniku Fortecznego! W tym roku tematem pikniku jest Śląski Wrzesień 1939 roku. O godzinie 16.00 będzie miała miejsce inscenizacja batalistyczna opowiadająca w pigułce historię Śląskich Pułków w czasie Kampanii Wrześniowej. W czasie inscenizacji zostanie wykorzystana broń hukowa oraz 4 pojazdy! Ponadto jak co roku będzie możliwość zwiedzenia z przewodnikiem odrestaurowanego polskiego ciężkiego schronu bojowego nr 39 z 1937 roku. Oprócz tego będzie miała miejsce wystawa pojazdów militarnych z okresu II wojny światowej, strzelnica ASG i Paintball, dioramy Grup Rekonstrukcji Historycznej. Lokalizacja to Park im. Mieszkańców Heiloo w Świętochłowicach. (naprzeciwko OSiR Skałka) Skrzyżowanie ulic Powstańców Śląskich i Zubrzyckiego. Wstęp wolny! Serdecznie zapraszamy!
 11. Witam, mam przyjemność poinformować, iż w dniu dzisiejszym w naszej izbie muzealnej znajdującej się w polskim schronie bojowym nr 39 z 1937 roku udało się po raz pierwszy odpalić pozyskany w tamtym roku stacjonarny, jednotłokowy silnik Diesla typu Slavia 12 HP! Jest to silnik, który w naszej izbie muzealnej zastępuje silnik oryginalny jakim miał być angielski Blackstone DB. Slavia jest silnikiem najbardziej zbliżonym pod względem wyglądu do oryginału oraz niemal identycznym co do zasady działania. Silnik został zakupiony w tamtym roku przy współfinansowaniu Gminy Świętochłowice i po miesiącach remontu dzisiaj pierwszy raz można go było usłyszeć. :) Obecnie czeka nas rekonstrukcja wszystkich instalacji w tym wydechu (na filmiku prowizorka), chłodzenia czy baku paliwa. Z posiadanych przez nas informacji, nasz obiekt jest w tej chwili jedynym obiektem tego typu w Polsce ze sprawna maszynownią. (jeśli się mylę proszę o sprostowanie). Oto filmik z wydarzenia. (ps słownictwo spowodowane euforią po pierwszym odpaleniu :) ). http://www.youtube.com/watch?v=JwHunvcIiAo Koło Terenowe Świętochłowice" Stowarzyszenia Pro Fortalicium".
 12. skolcio

  Rekonstrukcja zimowa WH

  Biała emulsja do ścian. Potem spokojnie zmyjesz wodą i szczotką.
 13. https://www.youtube.com/watch?v=d_foSKYzl0A macie pełny zapis. Ten śpiewający generał mnie po prostu powala...
 14. skolcio

  ładownica niemiecka mauser

  do 90zł to dobry interes. Dalej to już raczej ez szału".
 15. skolcio

  ładownica niemiecka mauser

  Zależy jaki stan, rok produkcji. Szyta czy nitowana. Cena rynkowa jednej sztuki w stanie użytkowym waha się teraz między 90-130zł.
×

Powiadomienie o plikach cookie