Jump to content

kres

Forum members
 • Content Count

  282
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral
 1. Co do opinaczy i ich utrzymania na swoim miejscu, nie jest to takie proste jak się może wydawać. Nie wiem jakiej są proweniencji, nie to jest tu istotne, natomiast chyba lwia część rekonstruktorów boryka się z problemem tego, że opinacze występują w jednym wariancie rozmiaru. Ludzie mają różną budowę łydki, od takiej, której obwód nie pozwala na objęcie jej opinaczem, po takie, którą trzeba spiąc opinaczem na ostatnią dziurkę, co potem skutkuje dyndaniem" troków i wygląda conajmniej nieestetycznie. Druga sprawa, że niektórzy nie przygotowują swoich opinaczy do noszenia poprzez cioranie i w efe
 2. A nie da się ich po prostu przetoczyć przez Warszawę Zachodnią na Odolany?
 3. :D pan Generał - Kujbyszewski Słowik" - dał potem wspaniały popis umiejętności wokalnych! cała trójka to faktycznie kombatanci, ale chyba wojny o rolkę sznurka konopnego w sklepie samopomocy chłopskiej w Wysokiej.
 4. W filmiku Gustava, od 6:30 do 6:58 pan dowódca daje ze swoim pomagierem brawurowy pokaz musztry. Widać rękę samej Katariny Witt. Powinniśmy wszyscy się cieszyć i Bogu dziękować, że żyjemy równolegle do nich, w ich epoce. Niech żyje rekonstrukcyjny nurt ludyczno-zbowidowski. Precz z malkontentami i purystycznym dyskursem!!!
 5. To bardzo udana rekonstrukcja postaci członkini jaczejki Związku Patriotów Polskich w ZSRR. Sądząc po kolorze rękawiczek, pani była Krwawa" niczym Julia Brystygier.
×
×
 • Create New...

Important Information