Skocz do zawartości

ko-ko-ko-ko reko-(nie)-spoko... czyli o tym jak nie odtwarzać W.P. `39


Rekomendowane odpowiedzi

Wątek uznałem za konieczny, aby eliminować zachowania które przynoszą wstyd, hańbę, ujmę i stos obelg wobec prawdziwej rekonstrukcji i historii.
Polecam zerknąć na sylwetkę oraz wypowiedź ułana" od 1:50

http://militariapoznan.pl/index.php?option=com_allvideoshare&view=video&slg=soviet-moto-team-agro-zalew-radzyny-1617-vi-2012


Przy mundurze garnizonowym kołnierz rozpięty jak u najgorszego niechluja, bluza wz. 21", rogatywka na oczach, i niedźwiedzi zarost to tylko początek..
Mało nie spadłem z krzesła po wysłuchaniu bzdur jakie recytuje przez mikrofon..

Zaczynając przygodę z rekonstrukcją należy odpowiedzieć sobie po co się to chce robić.. Bo jeśli po to aby przynosić wstyd, i ośmieszać wiele wieków tradycji, to chyba nie tędy droga..?

Takie kwiatki nie mogą przejść obojętnie, bez reakcji.
To idzie w Polskę, a później rosną kwiatki" na temat prawdziwej rekonstrukcji..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 369
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Strona „niemiecka” też bardzo gruntownie przygotowana do prezentacji publicznej – tak pod względem sprzętowym jak i merytoryczny…

Miałem nadzieję, że takie sytuacje już się nie zdarzają.

Wstyd nie jest chyba silną stroną tych, hmm...rekonstruktorów, za to chęć zaistnienia medialnego owszem tak.

Pozdro
Hindus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało brakowało, z tak opadającą na oczy czapą mógł sobie obciąc jeszcze parę innych odstających elementów. No cóż Ronaldo lansuje się fryzurami, w Poznaniu lansują się fantami. Jak to zostało powiedziane odkręca się kapsel, wypada guzik ze sznureczkiem i mamy 4,5 sekundy" na co? Na spuszczenie na to zasłony wstydu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tylko dodam,że oryginał tej szabli o której Pan Ułanbator gadał rzeczywiście zdobyty pod Falaise, znajduje się obecnie w Muzeum Sikorskiego w Londynie. W chwili wolnej podrzucę jej fotkę i innych zresztą też.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe rzeczy można usłyszeć -Polski kawalerzysta nie miał munduru tylko nosił strój - na głowie takiego kawalerzysty zamiast rogatywki jest czapeczka . Wehrmacht też używał czapeczek chlebaczków i woreczków na miny. Wow rewelacja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie jest takie - po o to reklamujecie??? Przecież gówna nie należy ruszać bo będzie śmierdziało! U mnie a wiosce" też jest pajac, który tak wygląda i zachowuje się - jak ułanbator z reportażu ale wolę to przemilczeć bo zarówno starosta jak i burmistrz nie widzą różnicy w naszych działaniach, w naszym wyglądzie itp...
Poza tym - jeśli na jakichkolwiek rekonstrukcjach nie będzie porządnych apeli mundurowych, jeśli nie będziemy olewać takich gości - to dalej będą wyrastać i mnożyć się jak wrzody na dupie.
pozdr,
makul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po to aby to nie przeszło obojętnie i nikt przypadkiem tego nie zaprosił na żadną większą imprezę.
Olewaniem makul daje się im na to przyzwolenie, męczenników też z nich nie wolno zrobić.

Gazety wyłapują takich kreując obraz dla całej rekonstrukcyjnej Polski.. trzeba więc działać, robić apele i na imprezach pilnować żeby nie było popeliny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż Ronaldo lansuje się fryzurami, w Poznaniu lansują się fantami." - Panowie, bardzo proszę nie generalizować, ta grupa to nie cały Poznań (i okolice) :))).

Grupa która wystąpiła na filmie to w pewnym sensie niezniszczalna i niereformowalna zakała" naszego poznańskiego środowiska rekonstruktorskiego. W Poznaniu mamy też inne grupy, które naprawdę starają się trzymać poziom, ale jak widać ciągle znajdują się chętni" na wystepy fachowców" od munduru historycznego. Członkowie tej grupy niestety zatrzymali się w rozwoju rekonstrukcyjnym na etapie szwedzkich mundurów robionych na WH, gofrownic, ddr-ów, KBW itd. Od czasu pierwszej wielkiej imprezy w Poznaniu (Warta-Ren 1944-2005) na którą skombinowali mundury wyglądają ciągle tak samo i nie przyjmują do wiadomości, że ruch reenactingu cały czas idzie do przodu. Może ten wątek wreszcie coś zmieni...
Pzdr
Bartosz Marchwiak
PGRH Warta

P.S.
Dodam jeszcze, że ten młodociany saper WH" z filmu, w zeszłym roku wraz z bardzo wytrwałym" Ojcem, usilnie zabiegał o przyjęcie do poznańskich (wiem, że do dwóch)grup rekonstrukcyjnych, koniecznie do sekcji WH lub ewentualnie jako partyzant, powstaniec. Rok temu miał 14 lat - odmówiono mu z racji wieku, radzono kompletować szpej i czekać, a jednak ktoś go przygarnął...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę, że nie ma co się zaperzać... rekonstrukcja, inscenizacja, udział w obchodach, atrakcja na pikniku są niestety stosowane u nas często zamiennie

tu akurat mamy bardzo lokalny piknik ze swego rodzaju watą cukrową" w postaci przebieranki za wojaków... szczerze mówiąc uśmiałem się oglądając ten materiał - na widok młodzieńca WH" wyciągającego kołki z torby myślałem, że to będzie pokaz walki z wampirami... :)

obyśmy zdrowi byli i taki eimprezy nie byly naszym udziałem :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.
Niestety GRH Posen" pojawiła się w tym filmie :(
Zostaliśmy zaproszeni na piknik rodzinny do Radzyny przez naszych znajomych z Sowiet Moto Team. Ostatniego dnia poproszono nas do krótkiej prezentacji... Nawet nie mieliśmy pojęcia, że tak to wypadnie. Wiec koledzy, żeby było jasne odcinamy się" od tej żenady. Na filmie można zauważyć nasze angielskie wyjście. Zabierający głos na forum znają naszą grupę i chyba nie muszę się tłumaczyć.
Pozdrawiam Tomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie