Skocz do zawartości

ko-ko-ko-ko reko-(nie)-spoko... czyli o tym jak nie odtwarzać W.P. `39


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 369
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 1 month later...
;) zawsze byłem gadułą, mój nieocenionej pamięci polonista z podstawówki, stawiał mnie za to do kąta, w którym wisiały tablice z prawidłami ortografii, takie składane z grubej tektury (ludzie starej daty pamiętają ;) )Dzięki temu jako wzrokowiec, do dzisiaj nie robię błędów, aż żal, że nie mam tutaj takiego kąta, zagnałbym do niego okejosa, chociaż na chwilę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.
żal d... ściska jak sie czyta forum odkrywcy. 2 miesiące temu założyliscie ten temat, a juz wywindował na czoło listy najczęściej czytanych. To chyba o czymś świadczy! jak baby w maglu sie zachowujecie. Stare chłopy a gorsze plotkarze niż kobiety. Czemuz tak chętnie obrabiacie tyłki kolegom? Przeciez nie w imię podnoszenia poziomu rekonstrukcji....
Czemu z równa ochotą nie piszecie merytorycznie np o guzikach czy sznurówkach? Już wszyscy wszystko wiedzą i nie ma o czym pisać, tylko o rekoko ?

za lufą od flaka to jakaś maszyna rolnicza chyba hehe.."

to napisz ..." z czym tą lufę połączyć, żeby nie wzbudzała niezdrowych emocji

Mariusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LSW przeczytaj sobie pierwszy wpis w tym wątku..

Jeżeli ktoś zakłada mundur aby się wyluzować" i pobawić w żołnierzyka" - niech założy sobie współczesny mundurek i pobiega z ASG, zamiast przynosić wstyd na rekonstrukcjach.

Tradycja polskiego munduru to setki lat, gdy się widzi usilne jej zaprzeczanie przez nieznających tematu, scyzoryk w kieszeni sam się otwiera.

Dla przykładu powiem Ci, że zanim pierwszy raz moja noga stanęła w polu rekonstrukcji, razem z kolegami z grupy zrobiliśmy poprawki w umundurowaniu, studiowaliśmy regulaminy i musztrę, było kilkanaście konkretnych treningów z musztry i poruszania się w polu oraz z chwytów bronią.
Osoby pełniące funkcję podoficerów w grupie sprawdzają czy szeregowi mają poprawnie założony ekwipunek na zbiórce, i pilnują porządku.
Minął rok zanim pojechaliśmy na inscenizację, wcześniej było sporo pracy nad wizerunkiem i wiedzą.

ps. Daruj sobie komentowanie tego co napisałem, weź sobie do rąk regulaminy i podręczniki dowódców, to poczytasz co jest źle np. na fotce tego kogoś podającego się za ułana.

Gdybyś przypadkiem chciał sprawdzać dalej, zerknij w dział i zobacz czy aby czasem nie ma wątków np. o produkcji gwoździ do butów wojskowych z II RP, i czepialstwa o szczegóły, to może klapki spadną z oczu.

Wskaż mi też proszę gdzie w W.P. używano czegoś choćby zbliżonego formą do tego siewnika z niemiecką lufą od flaka 20mm wz. 38.


Taki wizerunek to wstyd, hańba i stos zaniedbań, a patrzą weterani i ludzie pamiętający prawdziwe Wojsko Polskie II RP.
W sieci dostępna jest większość regulaminów jakie były, są poradniki jak zakładać na siebie ekwipunek, poza tym są tysiące zdjęć z epoki i jeżeli ktoś to ignoruje, świadomie ignoruje co widać - ląduje w tym wątku, po to aby zobaczył że budzi to niesmak i odcinają się od tego inni rekonstruktorzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swiete słowa...kropla przesady jest jak wiadro gnoju, a w tym wypadku to ocean. Na moim podwórku dzieciaki buduja lepsze repliki z rury po materiale i kartonów. Chyba czesciej zagladaja do fachowej literatury jak tworca tej okropnosci. Moze to mechaniczny cep do budyniu waniliowego albo jakas mechalufka do palenia trawy?...byc moze to ja sie nie znam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie