Jump to content

Widd39

Forum members
 • Content Count

  721
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral
 1. Kolega VIS napisał wyżej, że manierki wz.28 i 31 były archaiczne. :) To polecam picie z manierki wz.38... konno :)
 2. Bo to nie jest nasz 7 DAK, tylko 7 szwadron łączności Wielkopolskiej Brygady Kawalerii. Czarne otoki, proporczyki u góry czarny, ale u dołu błękitne. Na zdjęciach wychodzą jaśniej niż szkarłat artylerii konnej.
 3. Kadr z filmu z 1935 r. To jeden z 5 wozów telefonicznych 35 PAL-u. Jadą kolejno w kolumnie. Czy ktoś potrafi zidentyfikować?
 4. Taczanka sanitarna wz.36, o ile się nie mylę.
 5. A tu perełka zbiorów. Sól Dehydrocholiczna (chyba dobrze napisałem) z zakładów LAOKOON S.A. ze Lwowa. Na spodzie pieczątka Darmowa próbka lekarska".
 6. A tu moje zbiory. Takie rzeczy jak opakowania żyletek, czy zapałek to kopie robione w oparciu o posiadane oryginały. Do tego suchary, puszki po słodyczas, cygarach i amunicji. Obecnie robie pudełko na amunicję 9 mm Parabellum.
 7. Moja puszka. Z boku numer 8. Pasty wewnątrz nie było niestety.
 8. Po lekturze najnowszego Poligonu, próbuję to dopasować. Czy to czasem nie jest czołg kołowo gąsienicowy St.Chamond 1921, których 2 sztuki sporwadzono do Polski w 1926 r.?
 9. Zdjęcie z gazety Ilustracja Świąteczna" - 18 kwietnia 1937 r. PPromocja w szkole pochorążych saperów, dokonana przez gen. Dąbrowskiego. Jakby ktoś chciał całe zdjęcie, niech pisze.
 10. Jezus Maria... A nieśmiało zapytam, oczywiście nie wiemy dokładnie co wytwarzano w Polsce?
 11. DZIĘKI WIELKIE COE! Wreszcie zrozumiałem skąd to zamieszanie. :))))
 12. Aha, jak widać powyżej samochód należał do Fabryki Środków Kawowych Henryk Franck - Synowie S.A. w Skawinie, k. Krakowa.
 13. No i drugie zdjęcie z tych ćwiczeń, na którym jest ciężarówka.
 14. Dwa zdjęcia z mojej kolekcji. Szkolenie LOPP. Napisane na boku pojazdu, że to Chevrolet Six. Rejestracja Kraków. Czy ktoś byłby łaskaw usystematyzować wiedzę o Chevroletach? W waszych dyskusjach jest wersja 157, COE, nagle się 158 pojawiła. Czy ktoś może mi to łopatologicznie wyłożyć? Jak się ma do tego Chevrolet Six?
×
×
 • Create New...

Important Information