Skocz do zawartości

ko-ko-ko-ko reko-(nie)-spoko... czyli o tym jak nie odtwarzać W.P. `39


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 369
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Iii tam, niektóre fotki to jakbym niektóre poważne inscenizacje 'rekonstrukcyjne' oglądał... coś tam się dzieje centralnie, ktoś się plącze na ryczącym motocyklu, nie ma ładu i koordynacji... normalka...



;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To najbardziej popeliniarska impreza na swiecie której nic i nigdy nie przebije. Widze Napoleona-nowy nabytek...pewnie wypozyczyli ciuchy z wiejskiego teatru i ubrali w nie woznego z podstawowki oddalonej o 40km obiecujac flache bimbru, papierosy i kielbache:) jeszcze ta potworna baba w tej idiotycznej czapce która w poprzedniej edycji latała z flacha bimbru ratujac okolicznych przystojniaków z kaca dnia poprzedniego;)Sa trzy rzeczy do których czuje potworna odraze-ta własnie czapa, brytolski hełm i czołg Valentine...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możemy zacząć robić zakłady, kto wystąpi w przyszłym roku, albo może składajmy propozycję kogo zechcielibyśmy zobaczyć, może Asterix'a, Juliusza Cezara, albo mistrza Yoda?

Mnie tylko przykro, że miejsce gdzie można zrobić naprawdę fajną rekonstrukcję jest takie g***o, to jest wręcz profanacja, i pohańbienie godności majora A.A. Karabanowa, który zginął w trakcie boju w czasie gdy dowodził atakiem wychylony z czołgu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełny brak czujności" wykazujecie! Mówiłem, że jeśli zapomnicie o nich, niech zapomną o Was.. ;_))))

najpierw otwierający super tekst:
http://pancerni.eu/aktualnosci

a potem jazda na całego:
http://pancerni.eu/zdjecia/category/36-16i17iii2013
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qwerty2223 - Z tego co wiem, to te powojenne KBW były siedmioguzikowe, a te popularnie dostępne na rynku są zwykle pięcioguzikowe, za to ceny tych siedmioguzikowych (szczególnie dużych rozmiarów) są dość wysokie - pytanie czy nie lepiej kupić sobie replikę, np. drelichu wz.43? Poza tym nie wiem jak z historycznością patek na kołnierzach które często są na kołnierzach mundurów KBW (konkretnie kiedy zostały wprowadzone) - tu musiałby się dokładniej wypowiedzieć jakiś znawca WP po 1945.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A odnośnie pancernych, wszystko zostało powiedziane i podsumowane wcześniej (jak widać nic nie zmienili, może trzeb im podesłać link do forum?). Ale swoim bystrym okiem dostrzegłem uderzające podobieństwo niemieckiego żandarma do H. Himmlera, może powinien pomyśleć o założeniu jednoosobowej GRH Reichsfuhrer SS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni krytykanci i oponęci grupy pancerni , kto dał wam moralne prawo do oceniania kogokolwiek ? Czy znacie osobiście kogokolwiek z tych ludzi ? Są to porządni i uczciwi obywatele tego Kraju, i bardzo dużo zrobili dla mojej ojczyzny, nie zauważyłem w ani w jednym materiale profanacji munduru czy narażenia na szwank godności żołnierza, odtwarzany teatr żywej historii przez pancernych odpowiada prawdzie historycznej, prezentowane mundury, sprzęt jest zgodny z obowiązującym w danym okresie wyposażeniem, nie zrozumiałe dla wielu jest wasza nienawiść chęć obrzucenia kogoś błotem , na to was tylko stać ? pochwalcie się swoimi osiągnięciami. Ta grupa bierze czynny udział rożnych ewenemętach i imprezach historycznych, została nagrodzona przez Ministra Obrony Narodowej, Urząd Gminy wydał z nimi kalędarze, otrzymali masę nagród i wyróżnień, mają masę zaproszeń, tak nie wiem co wami kieruje, a morze wy robicie to celowo żeby zwiększyć ich popularność, to kto poczuł się urażony to go serdecznie przepraszam ,jeżeli robią takie koko roko to po co onich mówić niech idą w zapomnienie, z wyrazami szacunku wojak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytat:

ie zauważyłem w ani w jednym materiale profanacji munduru czy narażenia na szwank godności żołnierza, odtwarzany teatr żywej historii przez pancernych odpowiada prawdzie historycznej, prezentowane mundury, sprzęt jest zgodny z obowiązującym w danym okresie wyposażeniem"

No to sie przyjrzyj dokładnie, czy Ci panowie mają uprawnienia do noszenia odznaczeń państwowych? Czy mundur i oporządzenie jest do końca zgodne? Sam sposób noszenia munduru u pana po środku jest co najmniej niestosowny i niechlujny, Litości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojak_woii - widzisz kolego ja byłem na dwóch rekonstrukcjach w armii RKKA, ale zrezygnowałem ponieważ nie czułem się dość dobrze umundurowany i kulałem z wyposażeniem - mam nadzieję, że jeszcze powrócę do rekonstrukcji ale na razie nie mam na to ani czasu ani pieniędzy, hobby jest jednak dość kosztowne a i wbrew pozorom trzeba poświęcić na nie dużo czasu - dobra rekonstrukcja jest tylko małą cząstką całego czasu poświęconego na studiowanie książek, regulaminów, kompletowanie odpowiedniego na dany okres umundurowania i wyposażenia. Jest ona jest ona w pewnym sensie ukoronowaniem całej ciężkiej pracy, aczkolwiek pracy fascynującej i satysfakcjonującej. Ja na razie uzupełniam wiedzę aby kiedyś jak pisałem powrócić do rekonstrukcji a nie do rekokoko. Przypuszczam, że porządni rekonstruktorzy podchodzą do tematu podobnie jak ja i rozumieją ile trzeba poświęcić na stworzenie tej jedynej wyjątkowej postaci którą odtwarzają i potwierdzą moje słowa.

Ta grupa bierze czynny udział rożnych ewenemętach i imprezach historycznych, została nagrodzona przez Ministra Obrony Narodowej, Urząd Gminy wydał z nimi kalędarze, otrzymali masę nagród i wyróżnień, mają masę zaproszeń"

Różne ewenemęty" bardzo ładnie podsumował już kol. lew, a co do reszty tego fragmentu to bardzo mnie boli to, że odbierają oni nagrody (szczególnie boli ta od MON-u) ponieważ oni po prostu na nie nie zasługują.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie