Jump to content

Gustav Hirsch

Forum members
 • Content Count

  254
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral
 1. Trzy lata temu była rekonstrukcja pożaru Reichstagu. Tamci rekonstruktorzy założyli teraz inną grupę, ale czy planują powtórkę, to nie wiem.
 2. Rada jest prosta - albo rybki, albo akwarium. Albo się ostrzyż, albo poszukaj sobie innego emploi (np. hippis).
 3. Panzerwagen dał mi do myślenia. Czy w kampanii wrześniowej WP zdobyło jakieś samochody pancerne, a jeśli tak, to czy jest potwierdzone ich użycie bojowe? Skądinąd nieraz widziałem na rekonstrukcjach BA-64 w barwach niemieckich, i to nie w strefie frontowej - co byłoby jeszcze usprawiedliwione - lecz na dalekim zapleczu.
 4. Mało dziwne. Temat się zrobił popularny, a wyspecjalizowanych grup mało, więc w lukę wchodzi pospolite ruszenie.
 5. O ile dobrze rozumiem, Bandiemu nikt nie powiedział, że ksiądz u Berlinga jest wbrew pozorom na miejscu.
 6. Na linkowanej tutaj czeskiej stronie figuruje pierwsze przykazanie rekonstruktora: Weteran jakiejkolwiek armii nie powinien na widok "swojego munduru mieć wrażenia, że chodzi o marny dowcip lub zgoła szyderstwo". Nie wiem, co kultywuje i co wie woodstockowa młodzież, choćby nawet taka generalizacja tak miała sens, jak na moje oko go nie ma. Za robienie czegokolwiek byle jak należy się krytyka adekwatna do stopnia bylejakości. Tym ostrzejsza, im przed liczniejszą publicznością ową bylejakość zaprezentowano.
 7. Wykopki wykopkami, mnie bardziej wzrusza to, co mają na sobie osobnicy owe wykopki dzierżący. Od plamiaka poczynając, na futurystycznych brylach kończąc.
 8. Moderatorze, widzisz i nie grzmisz! Jest mi szczerze i niezmiernie wszystko jedno, ile razy kto co miał na grzbiecie. Równie jak przygotowanie merytoryczne niewiasty, której konterfekt Bjar nam tu zaprodukował, niewiele wnosi do sprawy. Ani bowiem pierwsze nie przydaje ani nie ujmuje sensu jego wypowiedziom, ani drugie nie przydaje ani nie ujmuje koszerności rzeczonej niewieście.
 9. Królowa Bona umarła. Nekrolog był w tym wątku nazajutrz po zdarzeniu, czyli 5 maja 2014 r.
 10. 8:45+, jakby kto pytał. Ciśnie się na usta cytat z Jarosy'ego: Teraz będzie śpiewał pan Krukowski, jeśli tę osobę można nazwać panem, a to, co ta osoba robi - śpiewaniem:".
 11. Lenin nie Lenin, jest to (jeśli myślimy o tym samym, tym z brodą) człowiek, ktory rekonstruował ułana na długo zanim to się stało modne, konno się pod Monte Cassino wyprawił itp. I doprawdy nie wiem, jakie meandry losu go zaprowadziły do Pancernych.
×
×
 • Create New...

Important Information