Jump to content

Gustav Hirsch

Forum members
 • Posts

  254
 • Joined

 • Last visited

Gustav Hirsch's Achievements

0

Reputation

 1. Panzerwagen dał mi do myślenia. Czy w kampanii wrześniowej WP zdobyło jakieś samochody pancerne, a jeśli tak, to czy jest potwierdzone ich użycie bojowe? Skądinąd nieraz widziałem na rekonstrukcjach BA-64 w barwach niemieckich, i to nie w strefie frontowej - co byłoby jeszcze usprawiedliwione - lecz na dalekim zapleczu.
 2. Mało dziwne. Temat się zrobił popularny, a wyspecjalizowanych grup mało, więc w lukę wchodzi pospolite ruszenie.
 3. O ile dobrze rozumiem, Bandiemu nikt nie powiedział, że ksiądz u Berlinga jest wbrew pozorom na miejscu.
 4. Na linkowanej tutaj czeskiej stronie figuruje pierwsze przykazanie rekonstruktora: Weteran jakiejkolwiek armii nie powinien na widok "swojego munduru mieć wrażenia, że chodzi o marny dowcip lub zgoła szyderstwo". Nie wiem, co kultywuje i co wie woodstockowa młodzież, choćby nawet taka generalizacja tak miała sens, jak na moje oko go nie ma. Za robienie czegokolwiek byle jak należy się krytyka adekwatna do stopnia bylejakości. Tym ostrzejsza, im przed liczniejszą publicznością ową bylejakość zaprezentowano.
 5. Wykopki wykopkami, mnie bardziej wzrusza to, co mają na sobie osobnicy owe wykopki dzierżący. Od plamiaka poczynając, na futurystycznych brylach kończąc.
 6. Moderatorze, widzisz i nie grzmisz! Jest mi szczerze i niezmiernie wszystko jedno, ile razy kto co miał na grzbiecie. Równie jak przygotowanie merytoryczne niewiasty, której konterfekt Bjar nam tu zaprodukował, niewiele wnosi do sprawy. Ani bowiem pierwsze nie przydaje ani nie ujmuje sensu jego wypowiedziom, ani drugie nie przydaje ani nie ujmuje koszerności rzeczonej niewieście.
 7. Królowa Bona umarła. Nekrolog był w tym wątku nazajutrz po zdarzeniu, czyli 5 maja 2014 r.
 8. 8:45+, jakby kto pytał. Ciśnie się na usta cytat z Jarosy'ego: Teraz będzie śpiewał pan Krukowski, jeśli tę osobę można nazwać panem, a to, co ta osoba robi - śpiewaniem:".
 9. Lenin nie Lenin, jest to (jeśli myślimy o tym samym, tym z brodą) człowiek, ktory rekonstruował ułana na długo zanim to się stało modne, konno się pod Monte Cassino wyprawił itp. I doprawdy nie wiem, jakie meandry losu go zaprowadziły do Pancernych.
 10. [Spotkałem się wiele razy z powojennymi ciężarówkami czy Moskwiczami przerabianymi na przedwojenne Ople] Biorąc pod uwagę, że moskwicz różni się od opla biegami w kierownicy, znaczkiem i cyferblatami zegarów, problem nieduży. Opli tego modelu 4-drzwiowych było co prawda niewiele, ale były.
 11. Ale dlaczego jak raz za Niemca? Dopiero co widziałem ułanów 1939" z takim zróżnicowaniem umundurowania, że gdyby nie orzełki, tobym pomyślał, że partyzanci jugosławiańscy.
 12. 8:40 - Schwarzenegger w służbie ojczyzny przodków: http://www.youtube.com/watch?v=c3M9va1T0ag#t=520s
 13. Carbo medicinalis Waszmościom podać izali melisa wystarczy? Ani wiecie, kto zacz, ani gdzie i kiedy, a zwłaszcza przy jakim audytorium to zdjęcie zrobione, nie mówiąc już o tym, byście wiedzieli, co delikwent mówi/krzyczy/śpiewa (znać jeno, że gęba otwarta), a już się podniecacie. Wklejca jeśliby odpowiedź na te pytania znał, niechaj ujawni ją teraz.
×
×
 • Create New...

Important Information