Skocz do zawartości

ko-ko-ko-ko reko-(nie)-spoko... czyli o tym jak nie odtwarzać W.P. `39


Rekomendowane odpowiedzi

Dopóki o rekonstrukcji , czy jakby to nie nazywac ,widowisko czy inaczej decyduje wójt , burmiszcz czy jeszcze inny urzędas z klucza (nie ważne jakiego) to będą festyny i jarmarki.Co za problem aby konia szwagra wujka syn założył firmę której się zapłaci z Naszych podatków aby pobiegali po polu i poszczelali? Achtungi się kupi od cioci (która nie wszystkie sprzedała na sylwestra a teraz po co mają leżec?) , na taczce namaluje swastykę i posadzi gozdka(moze byc siostrzeniec) w hełmie i już mamy panzerkampfwagena. Dodatkowo radny ma dwa konie to niech pojeździ po polu , kawaleria się przyda(jak w filmie , gdy Rewiński przedstawia kosztorys i mówi że mundury zawsze się przydadzą). Takie są Krojanty , takie są i inne imprezy.A co orsze nawet Wizna w tym roku(znam tylko ze zdjęc) wprowadziła czynnik konny. Mogą sobie byc Grupy koszerne" i niekoszerne a i tak urzędas da temu co mu się odwdzieczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 369
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Widać nastawienie głownie anty kawaleria "a jakoś mało jest linków o piechocie polskiej KOP oraz WH . Co do szkolenia są grupy które w odstępie trzech lat robią rekonstrukcje a nie wyniosły żadnych wniosków z krytyki pierwszej . Na innym historycznym forum ta grupa jest bardzo aktywna ale rekonstrukcji np potyczek oraz posługiwania się bronią powinna się nadal solidnie pouczyć . Ten link jest z 2012 http://www.poranny.pl/apps/pbcs.dll/tngallery?Site=KP&Date=20120908&Category=GALERIA01&ArtNo=908009994&Ref=PH a tu jest opisana rekonstrukcja z 2009 http://odkrywca.pl/wizna-2009,658041.html . Wiem że jako widz trudno jest wydawać opinię o taktyce na polu bitwy wyszkolenia itd ale atak z karabinem na czołg , strzelanie klęcząc , noszenie amunicji w ustach ( na filmiku widać ) oraz tak prosta sprawa jak ogolenie się .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest????"

HA HA HA HA HA!!!! Ten typ przy motorze jest KRÓLOWCEM! Ha Ha Ha! Trzeba było mu dać 3 sztuki amunicji to moze by poległ...nastepny KRÓLOWIEC to ten który nad glowa mu strzelał, pewnie koledzy..HA HA HA HA! takich młotków dawno nie widziałem:))) Od paru dni nie ogladam telavizji tylko groSSe yaya na obsrywcy! Ta impreza to jedna z najwiekszych popelin jakie widziałem...Duńczyk pewnie dostał zawału, bo sie nie odzywa;)Skandal w biały dzień...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dotąd myślałem że nieśmiertelność dotyczy jedynie Wojska Polskiego 1939 i rosjan. Jak widać motocyklista jest dumnym wyjątkiem. Ale co się dziwić - dostał masę pestek to i chciał wykorzystać - inni by tak nie zrobili:)? Ale koledzy są dobrzy i partyzant powiedział w końcu na ucho motocykliście że czas położyć na glebę:).

A tutaj ciekawostka wypatrzona przy odwiedzaniu Pancernych. Miłej zabawy przy wypatrywaniu iście najgłupszego i najbardziej niepasującego elementu munduru jaki można sobie wyobrazić:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ŁAAAAAAA HA HA HA HA HA HA!!!!!!!!!!!!!!!!! Piett litosci wysiadły mi bezpieczniki:)))Opaska eZeZ i naszywka zabijaja...Piett, złoty panzerfaust wędruje do Ciebie:)))
Boje sie zagladac na obsrywce, bo za kazdym razem dostaje szlaufem po oczach:))) Order wielkiej japy za to zdjecie tez dostaniesz;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to dobrze - taki Panzerfaust bardziej przyda się do odpierania nawał ruskich tanków niż słynny kałach Saddama:).

W sumie to sam się nie przyjrzałem - spójrzcie gdzie gośc z lewej przypiął sobie odznakę za udział w szturmach dla piechoty:P.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że szwajcar z odpowiednim kołnierzykiem był by o wiele ładniejszy, jeszcze nigdy nie widziałem chyba tego munduru przerobionego na... no właśnie na co, z tą złotą gapą to chyba kriegsmarine. I widać że męczy jakieś stare szelki (to oryginalne wh czy też jakiś stwór)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo też to towarzystwo nie twierdzi, że jest grupą rekonstrukcyjną (pewnie jeszcze profesjonalną).

@ marcin 112 (92 / 0)2012-09-14 20:33:58

[Wiesz , nawet wtedy znana była żyletka.]

Była. Ale brzytwą też się ludzie golili, pewnie nawet więcej.

[A jeśli umiesz w polu się usiłowac ogolic brzytwą to szacunek.Ja tam nie jestem aż tak zdesperowany]

A ja jestem ciekaw, ilu współczesnych rekonstruktorów potrafiłoby się ogolić już nie w warunkach polowych, ino w domowych, i nie brzytwą, ale żyletką właśnie, wspartą mydłem i pędzlem do golenia, i żeby potem twarz takiego delikwenta nie wyglądała jak po pieszczotach z jeżem, a łazienka jak po świniobiciu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na załamku jest prawdziwa załamka;) Sceny batalistyczne jak z Allo Allo. Miło zobaczyć, że ktos próbuje zakasować Krojanty, Darłowo i Bukowiec za jednym pociągnięciem. Dla takich chwil warto żyć...
Widzimy tutaj mocno przerysowaną bolączkę większości rekonstrukcji; niewielki dystans wymiany ogniowej plus kod IDDQD włączony na maksa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie