Skocz do zawartości

Propozycja rozbudowy Forum Odkrywcy


macvsog

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 52
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Myślę podobnie jak Vis,o ile marynistyka nie jest zbytnio na forum obecna to mogłoby to się fajnie rozwinąć tak jak jest z Lotnictwem i okolicami"
Co do Umundurowania,ekwipunku i broni strzeleckiej" to wydaje mi się że to by powiększyło chaos na forum i mieszanie tematów z Identyfikacją ,naszymi odkryciami i rekonstrukcjami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast rozbudowywać, trzeba zredukować. Niepotrzebny jest podział na działy historyczne do I WŚ i Wojny Światowe- wystarczy jeden dział historia do 1945 roku". Dział Historia najnowsza" należy usunąć, gdyż są w nim prawie wyłącznie dyskusje polityczne (których rzekomo na forum ma nie być), do tego ten dział jest cenzurowany- na przykład usunięto mój wątek o żydowsko- ubeckich przodkach pierwszej damy" Komorowskiej, moim zdaniem niezwykle ciekawy dla miłośników historii, z czym jednak moderatorzy najwyraźniej się nie zgodzili. W dziale tym fedruje kilka tych samych Userów, którzy poza tym na forum nie istnieją- nie identyfikują, nie wystawiają własnych znalezisk, nie mają do powiedzenia nic na temat historii, natomiast z zapałem wygłaszają laudacje na cześć komuny, pochwalają zbrodnię katyńską, usprawiedliwiają Jaruzelskiego etc. Tak więc- weg z tym działem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

\"Propozycja (rzucona już na forum Pojazdy/Artyleria)
dotyczy wydzielenia forum o tematyce marynistycznej oraz np:Umundurowanie, ekwipunek i broń strzelecka" .

Proszę o opinie Forumowiczów
Z góry dzięki\"

widać w narodzie brak umiejętności czytania ze zrozumieniem,
najlepszy byłby dział dla krzykaczy,choć w dołku istnieje mozliwość zakładania wątków więc chyba starczy.

De Contrabando,nikt nikogo nie trzyma na siłę,jak Ci się nie podoba,coś byś zmienił,załóż własne forum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do De contrabando -wybacz ale sam tu próbujesz politykowac to raz ....
Drugie ....czytam forum juz dosyc dlugo ale nie wyczytalem nic o tym co piszesz czyli o pochwalaniu zbrodni Katynskiej"-czyli cos ci sie we łbie pomieszało jak to sie mawia.
Takimi obscesyjnymi pomówieniami -obrażasz tu normalnie ludzi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dział marynistyczny ok. Ale jeśli dział z bronią, to czemu tylko strzelecką? Niech będzie również biała. No i konie - to przecież też kawał historii wojskowej. Można tyż pomyśleć o osobnym dziale dla służb np. sanitarnych, zaopatrzeniowych, kwatermistrzowskich etc;)
Tak czy siak dział marynistyczny gites:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@De Contrabando jest przykładem skrajnego fanatyzmu, a do tego o mentalności Kalego. Jego przesłanie to:

Jak morduje agent KGB - to zbrodnia.
Jak morduje agent CIA - to szlachetne działanie".

A świat już w swojej historii dostatecznie dużo wycierpiał od różnej maści nawiedzonych fanatyków [palenie na stosach, ścinanie gilotyną, strzelanie w tył głowy, czy też ostatnio modne" wysadzanie się w powietrze różnych debili].

---------------------------------------------------------------------------------

Wracając do tematu - jestem jak najbardziej za działem marynistycznym", jak również za działem roń i umundurowanie". Oczywiście dużo będzie zależało od pozyskania profesjonalnych moderatorów tych działów [w dziale lotnictwo" to się udało.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikross- ponieważ w wyjątkowo impertynencki sposób zarzuciłeś mi kłamstwo, wklejam post osobnika ukrywającego się pod nickiem Jacek1962":
Panowie to co komuna zrobiła z posiadaczami ziemskimi to jest jej wieczna zasługa.
Ziemiaństwo to była stonka ziemniaczana ,którą w innych krajach wycięto znacznie wcześniej,Anglia XVIIw,Francja XVIIIw.Stany Zjednoczone to wojna północ południe .Gdyby nie komuchy Polska dziś by była na poziomie tzw republik bananowych Ameryki Środkowej.
O żadnym postępie technicznym czy ekonomicznym nie było by mowy.Była by ciemnota i bieda, dla jednych zawszona dla innych sakramencka.To jest zasługa komuny i jej się za to należy wdzięczność,a że nie od wszystkich to trudno,zawsze gdy jeden wygrywa inny jest przegrany."
Jak widzisz, wzmiankowany Jacek pochwala wymordowanie polskich elit, a jak zapewne wiesz, zbrodnia katyńska i wyniszczenie ziemiaństwa było częścią jednego i tego samego planu. To tylko jeden z wielu postów apologetów zbrodniczego systemu, których pełno w dziale Historia najnowsza".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylbym za uregulowaniem dzialow. W tej chwili mamy dwa tory - podzial chronologiczny i podzial tematyczny - i jak kazda dwutorowosc, wprowadza to pewien zamet. Np jak sie szuka artylerii WP IIRP to trzeba szukac po kilku watkach. I na odwrot. Mnie odpowiada podzial chronologiczny bo interesuje sie pewnym okresem ale tu powinna zadecydowac wiekszosc. Jezeli zaakceptujemy podzial tematyczny to chyba trzeba wprowadzic jeszcze kilka dzialow (np sprzet lacznosci, ubrania, sprzet pomiarowy itd itp.

Polityka dotyczy wszystkiego - nawet poszukiwaczy (zaczynajac od prawa regulujacego poszukiwania) wiec nie badzmy naiwni. Za to chamstwo jest chamstwem i to inna sprawa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do De Contrabando -nie zarzucilem ci kłamstwa ,tylko pisząc swój post odnosnie zbrodni Katynskiej zarzuciles większosci jej pochwalanie i przyklaskiwanie....
Prócz skrajnosci w wypowiedziach pojedynczych userów tu na forum w postaci przytoczonej wypowiedzi Jacek 1962" -wiekszosc z nas ma poukaldane w glowach i Twoje impertynencje w kwestii owej zbrodni są tu w ogóle nie potrzebne w tego typu wątku-piszesz nie w temacie nie wiadomo w jakim celu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie dyskutujecie i dyskutujecie a jeszcze żaden z moderatorów nie zabrał głosu- no poza Woytasem który to próbował naprowadzić kolegów na dobry tor.

Ciekaw jestem jak oni zapatrują się na tą sytuację.

Wg. mnie marynistyka ok, ale mundury,broń itd. to nie do końca.
<pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie odzywam- już pisałem w grudniu listy do Mikołaja i Aniołka. Nie wiem, niegrzeczny byłem, może jaczejka jest inaczej traktowana, ale z tymi prezentami to nie wszyscy trafili. Boję się, że teraz może się sytuacja powtórzyć.

A bardziej serio- skoro ma być marynistyka ( odpowiedź na pancerniaków i letadła ), to wypada i wojska lądowe z przydawkami zrobić.
Skoro ma być o uzbrojeniu( odpowiedź na np guziki i odznaczenia ) to i o wyposażeniu wypada... A i uzbrojenie można mocno podzielić.

Ale jednocześnie, jak rozumiem Gebharda, lepiej podzielić chronologicznie. I wtedy, to mamy groch z kapustą na maksa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie