Jump to content

Speedy

Forum members
 • Content Count

  677
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Speedy last won the day on October 22 2020

Speedy had the most liked content!

Community Reputation

5 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Tę minę masz na myśli? Инженерные боеприпасы (Штокмина 43) - stockmine.html (isnet.ru) Wg tego tekstu mogła być uzbrajana w naciskowy S-Minenzünder 44 (S.Mi.Z.44) - o tym 35 nie piszą. W przypadku zastosowania zapalnika naciskowego mina nie była ustawiana na drewnianym paliku, lecz zakopywana w gruncie, tak by tylko zapalnik wystawał nad powierzchnię.
 2. Dwa lata wcześniej Niemcy nie mieli jeszcze powodu by budować zastępczy myśliwiec z drewna.
 3. A czemu K 96? Czy to jakieś problemy z transkrypcją? Ten pistolet od zawsze nazywał się C 96.
 4. Toteż nie wnikałem specjalnie, tylko zacytowałem, jak leci za oryginałem. Widać, że ktoś kto to zestawiał, przepisywał jakieś dokumenty myląc się przy tym i nie mogąc rozczytać. Ale też nie miałem zbyt dużo czasu ani zbyt dużo zapału, żeby to jakoś uporządkować na potrzeby jednego w końcu wpisu na forum.
 5. Hej Amerykańska instrukcja German Explosive Ordnance Vol.2 z 1946 wylicza następujące pociski kumulacyjne 75 mm: 1. 7,5 cm Gr.39 do armaty górskiej Geb.K.15 2. 7,5 cm Gr.Patr. 38 KwK - zasadniczo do armat czołgowych, ale nie tylko: - 7,5 cm KwK - 7,5 cm StuG - 7,5 cm KwK 40 - 7,5 cm StuG 40 - 7,5 cm l.F.K.18 (polowa) - 7,5 cm Geb.G.36 (górska) - 7,5 cm L.G.40 (działo bezodrzutowe) 3. 7,5 cm Gr.Patr. KwK (H.L/B) - prawie to co wyżej: - 7,5 cm KwK - 7,5 cm StuG - 7,5 cm PAK 40 (ppanc.) - 7,5 cm l.F.K.18 (polowa) - 7,5 cm Geb.G.36 (górska) - 7,5 cm L.
 6. Книга Швабского Владимира Леонидовича - Мифы и правда о военном собаководстве. (voennoe-sobakovodstvo.ru) znalazłem - tu jest do poczytania online
 7. Sorry, ale po przejściu całej ścieżki i pobraniu rozpakowuje się dokument w formie pliku .exe. Nie jestem jeszcze aż tak zdesperowany by uruchamiać plik .exe pobrany z rosyjskiego serwera plików.
 8. No proszę, rosyjski kangur :D Wiem, że w ZSRR używano czołgów bez wieży przede wszystkim jako ciągników ewakuacyjnych. Ale jednak nie za często się na zdjęciach pokazują.
 9. Tego oczywiście nie wiemy. Ale na podstawie ogólnie dostępnych informacji można wysnuć pewne wnioski. W zeszłym roku ukraińska Państwowa Służba Graniczna zakupiła dla swojego oddziału szybkiego reagowania DOZOR partię karabinków UAR-15. Jest to karabinek AR-15 bazujący na modyfikacji opracowanej przez amerykańską firmę Rock River Arms. Od kilku lat produkowany jest na licencji przez kijowską firmę Zbrojar/UKROP (pod marką Zbrojar idzie produkcja na rynek cywilny, UKROP dla wojska i innych służb), początkowo był to tylko montaż ze sprowadzanych części, potem stopniowo uruchamiali ich prod
 10. Hm, gwoli ścisłości chyba nie takiego? - skoro w tekście pada określenie FLAK38 to zapewne chodziło o naboje od armaty plot. 2 cm FLAK 38 czyli amunicję 20x138B. A to co wkleiłeś to 20x82 od lotniczego działka MG 151/20.
 11. Przypomnę, że ubiegłej doby w Warszawie padał ulewny deszcz. Uruchomiony więc został system przepustów burzowych umożliwiający szybki zrzut nadmiaru wody dla uniknięcia podtopień. Jest to rozwiązanie typowe dla miejskich sieci kanalizacyjnych i występujące w każdym chyba mieście. Przepustów tych jest w Warszawie 16, mniej więcej po równo po prawej i lewej stronie Wisły. Mają one wszelkie niezbędne dopuszczenia do użytku, wydane m. in. przez Wody Polskie.
 12. BOSKIE!!! Co to jest? (znaczy widzę że Alouette III chyba, ale dlaczego są przebrane za słonie??)
 13. Mauser M1916 Niemcy używali ich w lotnictwie zanim nastały karabiny maszynowe. Ale jak widać i później je niektórzy ze sobą wozili.
×
×
 • Create New...

Important Information