Skocz do zawartości

Wrześniowe Znaleziska [cz.5 ]


stock84

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 237
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Dzięki za fotki, hando :-)

W 100proc oryginalne polskie trzewiki do dla mnie tak tajemniczy temat, że każde zdjęcie takowych jest cenne.
Wygląda na to, że jest taki sam, jak mój, odnaleziony w budynku nieopodal terenu 1 Pułku Lotniczego, co do którego miałem wąty. A konstrukcja obu pasowałaby do trzewika wz31.

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dołek nr 4:

-rososzka
-bateria Tytan
-maska pgaz
-pochwa na bagnet
-zgrzebło
-strzemiono
-niezbędnik jednoczęściowy stalowy
-zawory wydechowe od maski pgaz
-kociołek z przykrywką
-skorki, sprzączki

kila niezidentyfikowanych przedmiotów wrzucam do ID tego wrześniowego pobojowiska
http://odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=678934#1162941

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbrojenia miały różny charakter i cel.Szczególnie pojedyńcze.Rozkaz był broń zakopać,niestety leniwych i wtedy nie brakowało.Porozrzucane wyposażenie po ziemi,a nie zakopane często znajdowali ludzie i co im było przydatne brali,maska do czego chłopu by się przydała,a reszta jak najbardziej.
Właśnie przerabiam taką miejscówkę od kilku dni,rozrywkowych momentów nie brakuje,el.masek p.gaz,zapiaszczacze,saperka,monety,ale brakuje tego białego i tego czarnego bo przypuszczalnie pastuchy wypasający krowy po lasach co lepsze zdeponowali.Ja bym to tak tłumaczył.Może się mylę,ale chyba nie bardzo.
Pzdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej zakopali to w zołnierze bo jak pisze przedmówca chłop butów by nie zakopał . Musieli wcześniej zrobić podobne dołki z bronią - jedno takie znalezisko było prezentowane kiedyś na Odkrywcy ,3 karabiny,3bagnety , kupa lużno rozrzuconej amiunicji. Może kolega trafi ... , ale mogło to nastąpić pare kilometrów wcześniej .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie