Jump to content

hando_83

Forum members
 • Content Count

  547
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. no właśnie to już też sobie wygooglałem, nie moja dziedzina więc dla mnie abstrakcja,ale czy to możliwe na jednej monecie? autor zdjęc zapewnia że to ta sama moneta
 2. Wygląda na pokrywę aluminiowej puszki w której był jakiś precyzyjny mechanizm. Na jednym ze zdjęć widoczny fragment tarczy z kątem pełnymi (360 stopni). Średnica pokrywy mechanizmu ok 10 cm. Widoczne bicia (to co jest czytelne): R I 3 1038 [...] 4 [...] Odnalezione na terenach walk z 1944.
 3. Dwuczęściowa bakelitowa tuba/pojemnik. Całość skręcana. Wysokość około 12 cm. Wewnątrz nakrętki sygnatury producenta data 1939 oraz numer 92153/2. W środku tuby data 1941 oraz numer 1387/1.
 4. najważniejsze to nie zajechać śrób magazynka, rozbieraj na ciepło, grzejesz, chłodzisz i wszystko pójdzie, z tym ogryzkiem nid masz się co pieścić
 5. nie myślałem o tym, w sumie można iść również w tą stronę, warto to rozważyć,jak coś taka skrzynka powinna gdzieś się zachować w całości, może kolega który w jednym z wątków pisał że oderwał tabliczkę od jakiegoś żelaztwa potwierdził by czy była to bardziej rama od czegoś kołowego czy może coś lżejszego bardziej zbliżonego do skrzyni?
 6. Tego typu tabliczka pojawiała się już przynajmniej dwa razy na tym forum ale nikt nie potrafił jej zidentyfikować: http://odkrywca.pl/polska-tabliczka,22496.html http://odkrywca.pl/rama-od-przyczepy-huta-ludwikow-1937,637979.html Szukamy biedki/przodka/taczanki/kuchni polowej/wóz taborowego? do ramy którego mogła być przytwierdzona. 427/XII 1933 SUCHEDNIOWSKA FABR. ODLEW. i HUTA LUDWIKÓW S.A. KIELCE I K.O.1 WZ.31" Według mnie pierwszy wiersz to: nr egz./miesiąc rok produkcji.
 7. napisałem że jak coś jestem przygotowany na kubeł zimnej wody na głowę:) bardzo dziękuje :D
 8. jak w temacie, wygląda na odlew, grubośc jakieś 15-20mm, skala jak na fiskarsie, jak coś mogę pomierzyć będe wdzięczny za każdą pomoc lub zwyczajny kubeł zimnej wody na głowę jeżeli to nie pancerka;)
 9. Ktoś może coś powiedzieć na temat tej przypinki? Jakieś konkretne formacje akurat takie nosiły? A może dla cywili? Innych zdjęć nie mam. Wielkość jak widać na dłoni. z góry dzięki, pzdr
 10. tablica schemat części do BARA, przedmiot to element mechanizmu spustowego
 11. chyba znalazłem więc informację zostawiam dla potomnych :)
×
×
 • Create New...

Important Information