Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Martian

Absurdy PRL-u cz. I

Recommended Posts

U mnie też. A stosowne produkty o pojemności 0,375 l nadal są w sprzedaży. Trzeba odwiedzić naprawdę dobry monopolowy.

Też spotkałem się z określeniem małpka" na ćwiartkę", ale prawilna małpka była ogniwem łączącym ćwiartkę" z połówką".

Jedyną 0.375 jaką widziałem od lat to piersiówka z żubrówką o takiej pojemności na Statoil'u. Ale peerelowska małpka nie była piersiówką tylko miała kształt ormalnej" butelczyny.

0,375 jest przez koneserów mało poważane, gdyż jest ciężko podzielne :-]]] A jak ubolewali, gdy zlikwidowano 0,2, brakowało im tego łyka :-))))

Jest też Smirnoff, w plastikowej butelce, z takim korkiem. Podobno idealny do wywożenia za granicę :-)

wiśnie w likierze w długim słoiczku to było to, człowiek pojadł popił i świat już nie był taki zły :) a tabliczki mleczne pamiętacie? automaty telefoniczne wrzutowe za 1zł.

A już najbardziej utkwiła mi w pamięci plackarnia" przy stacji PKP w Przemyślu, niby jest dalej i robią placki ziemniaczane ale jakoś to już nie to, może dlatego że smażą na oleju a kiedyś na smalcu odcinanym z dużego bloku?

Steel ja pamietam jak byly o pol zlotowki tansze:).Lodziarza pamietam jak na ul.Leczycka we Wroclawiu przyjezdzal Komarem na pedalach i uczepiona przyczepka w ktorej mial takie okragle lody smietankowe, 2zl.sztuka, nigdy smaku niezapomne.
Pozdrawiam

Kufloteki. W mojej pamięci tkwi szczególnie tzw. Szlak Orlich Gniazd" nad Wisłą w lewobrzeżnej Warszawie - Mewa", Rybitwa", Żagiel", Albatros" i chyba coś tam jeszcze - dosyć podłej konduity lokale, szumnie zwane pijalniami piwa", miejsce spotkań meneli i studentów, w których serwowano przeżenione piwo w kuflach z charakterystycznego grubego szkła.
Znałem typów, którzy biesiadowali tam z Jasiem Himilsbachem...

No i nieśmiertelna bufetowa, o donośnym głosie i niewyszukanym słownictwie, ubrana w kwiecisty fartuch.
Lepiej było z nią nie zadzierać :)

I hasło oddające tamtą rzeczywistość WZAJEMNE ZAUFANIE POPARTE WZMOŻONĄ KONTROLĄ"

Eee- to była wersja soft. Taka normalna była Pod kasztanami. A oddawałeś piwo pędzone" na kukurydzy. I piękne czasy Metalowca, Kasztanowej, Melpomeny, Bałtyku... aż łza się w oku kręci.

To też niby absurd PRL- dziś standardowy obywatel bałby się przejść obok takiego lokalu- kiedyś trudno było tam szpilkę wcisnąć.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...

Important Information