Skocz do zawartości

Absurdy PRL-u cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 361
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 4 weeks later...

Absurdy - absurdami, a życie - życiem. Ta plansza propagandowa wisi dalej na jednej z bocznych ulic jednego z miast polskich. Zrobiłem to zdjęcie w 2009 roku. Wysłałem je do lokalnej prasy, lokalnej telewizji, portalu WP.pl - zabytki PRL-u . Wpadły jak w studnię. Ani publikacji, ani odpowiedzi, ani reakcji. Mijam ten widoczek prawie co dnia .
Mnie on tam nie przeszkadza. Przypomina mi tylko rosyjskie koszary w Polsce (Skwierzyna, lata 60-te) jednostki łączności. Tam brakujące szyby w oknach - zaklejano tekturą, gazetami, lub portretami Lenina.
Duch w narodzie - nie ginie. I niestety nie ma końca - póki my żyjemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Czarna Wołga. Owiany nimbem legendy zwiastun nadchodzącej wielkimi krokami nieuchronnej apokalipsy, pojazd będący wciąż po kogoś w drodze, straszak na niegrzeczne dzieci i ostateczny argument w sporach resortowych emerytów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadwojciech.
Masz jeszcze więcej zdjęć demokratki"?
Czy UB używało, agminnie" BL; dwu czy cztero drzwiowe.
I jeszcze jedno BMW 316, z dzieloną szybką tylną i silniczkiem 6-cylinderków, mam takie dwie na składzie.
Czy to też mogło być używane, przez esort"????
Fajnie że trafiłem na FACHOWCA.
gmv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej
Piękny wątek :) dzieciństwo i młodość mi się przypominają...

Dodam od siebie coś jeszcze z milicyjnych raportów, moje dwa ulubione (przeraszam, będą brzydkie słowa ale bez nich to nie brzmi dobrze):

W czasie patrolu w pobliżu parkingu samochodowego zauważyliśmy grupkę podejrzanych mężczyzn. Gdy się do nich zbliżyliśmy, oni powiedzieli do nas: "spierdalajcie, co też niezwłocznie uczyniliśmy."

Podejrzani, będąc w stanie nietrzeźwym, szli ulicą i śpiewali piosenkę: "Padają deszcze i biją grady a za nami chodzą skurwysyny draby. a za nimi szliśmy właśnie my, to jest plutonowy K. i ja."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie