Skocz do zawartości

Bitwa warszawska 1920 - nowy film.


infamis

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 157
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Wybacz ShadowN ale nie miałem siły przebrnąć przez ten bełkot z zaserwowanych przez Ciebie linków. Domyślam się, że autor blogów skutecznie uzasadnie tezę p.t : Olbrychski jest nie tylko agentem i pijakiem ale także masonem, Żydem i cyklistą ;) Reprezentuje także ukrytą opcję niemiecką ;) Teraz jest jasne, że ta podła ( i na dodatek ruda ) żydo-bolszewicka świnia nie miała prawa grać w tej nowej, świętej, polskiej epopei ;)
Olbrychski w mundurze Marszałak to cyt. o jest profanacja! To jest policzek w twarz dla całej ekipy!"


Dżizas... Nigdy nie byłem fanem pana Olbrychskiego ale mam wrażenie, że pensjonariusze Tworek nie powinni mieć dostępu do internetu;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film bez rewelacji, podobały mi się sceny walki w ręcz, a reszta... maiłem wrażenie że 3D mi do tego nie pasuje - efekty wydawały się jakieś sztuczne. Mam okazję iść na niego drugi raz (za darmo czemu nie) i przyjrzeć się wyposażeniu i uzbrojeniu - ale maximy rzucały się w oczy na pierwszym seansie, prawidłowego widziałem chyba tylko w jednej scenie.

Acha, i mam pytanie - bo nie jestem w temacie, a coś mi się kojarzy, a więc czy w 1920 towarzysz Stalin nie był na Kremlu? - on nie był przypadkiem jakimś politycznym u Tuchaczewskiego - może się mylę i mieszam a proszę odpowiedzcie na to pytanie bo nie zasnę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

frost jeżeli z góry zakładasz że to bełkot to raczej nie pogadamy, jedyne co mnie cieszy to fakt że twoje zdanie nie oznacza w tym przypadku prawdziwego oblicza pana D.O., o którym od dawna wiadomo z kim sympatyzuje..

Z resztą wystarczy zobaczyć listę odznaczonych Orderem Orła Białego za obecnego rządu i cała śmietanka" wypływa.

Wajda, który udaje że jego Ojciec zginął w Katyniu i Olbrychski, który mówi że jego Ojciec był w AK..

Z tego co wiem - materiał źródłowy nie kłamie tak jak w.w.


ps. frost uważasz mnie za pensjonariusza Tworek? wypraszam sobie, zwłaszcza po przeczytaniu twojej wypowiedzi godnej jedynie poziomu komentarzy antypolskiej gazety z czerwonym kwadracikiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jaja :) Nigdy nie pomyślałbym, że mogę napisać, że szadołN pisze prawdę. Tymczasem pisze on najprawdziwszą prawdę. Ojciec Andrzeja Wajdy rzeczywiście nie zginął w Katyniu. Kapitan Jakub Wajda, były legionista w 1939 r. służył 72 Pułku Piechoty im. płk. Dionizego Czachowskiego stacjonującym w Radomiu podczas wojny obronnej 1939. Trafił do niewoli radzieckiej i znalazł się w obozie w Starobielsku tak więc zamordowany przez sowietów został w Charkowie i tam też leżą jego doczesne szczątki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinniśmy – nie wiem – znaleźć jakąś formę, żeby zwrócić się do szefa telewizji publicznej. Dlaczego do publicznej telewizji? Dlatego, że to jest jedyna telewizja, która mówi do wszystkich Polaków. My możemy oczywiście mieć przyjaciół w TVN-ie, może nas wspierać i druga telewizja, ale pamiętajcie o tym – że oni, tak jak patrzyłem na to, co się dzieje na ekranie telewizor (sic!) – to oni dobrze wiedzą, że właśnie pierwsza telewizja może im odebrać w razie potrzeby licencję. I oni wolą podobny program nadawać na wszelki wypadek. My musimy mieć zapewnione miejsce w telewizji, bo czego nie ma w telewizji, to nie istnieje. My musimy mieć zapewnione i nie można dopuścić do tego, aby było inaczej.(...) Polak siedzi parę godzin przed telewizorem i jeśli nie ma tego w telewizji to nie ma tego w ogóle. Dlatego bardzo proszę, żeby ci którzy lepiej się orientują i lepiej to rozumieją ode mnie, znaleźli taką formę, która by nam zapewniła właśnie miejsce w telewizji."
Taka cytata. Mądrze mistrz prawi, jeno o Rzeczpospolitej zapomniał;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi W. B. alias Pomsee, myślisz że jak mieszkasz w okolicach stolicy to widziałeś wszystkie archiwalia Polski ?
w twojej ulubionej gazecie wystarczy jeden stronniczy świadek i już jest fakt historyczny", a GP koli w oczy bo Aaron Sz. traci poparcie.. co ?

Wracając do tematu - uderz w stół a nożyce się odezwą, możesz sobie bronić towarzysza rudego, na szczęście ludziom, którzy znają prawdę nie zakneblujesz ust.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korowiow aka Pomsee ciesz się że miałem kiedyś honor i twoja bytność na forum się nie zakończyła banikiem na ip/hosta.
Ty go nie posiadłeś nigdy, co idzie w parze z twoimi ciągle wylewanymi na forum chybionymi poglądami politycznymi.
Kiedyś była dyskusja abyś zajął się historią a nie polityką, bo to forum pasjonatów a nie zjazd partyjny, ale jak widać mimo wieku pewnych wartości nie poznałeś i nie poznasz.

Dobrze że dokumenty nie kłamią.

Dla mnie cały zestaw aktorów jaki stosuje Pan Hoffmann, Wajda i im poklaskujący jest do wymiany i nie trzeba czytać brukowej prasy aby wiedzieć o co chodzi.
Temat zastępczy typu kibice czy krzyż też na to nie pomoże.

Yeti aby była jasność, nikt Ci tu nie chce robić bałaganu, ale są pewne granice tolerancji wobec agitacji jaką od początku swojej bytności tutaj prowadzi Pomsee.

pozdro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

shadowN - myślałem, że dobierając obsadę aktorską bierze się pod uwagę predyspozycje zawodowe i fizyczne danego aktora do danej roli. A tu jeszcze ma być poprawny politycznie? W takim razie pozostaje Ci tylko oglądanie w kółko filmiku Lider" z najlepszym i najbardziej poprawnym aktorem, jakiego mógłbyś sobie wyobrazić. Oczywiście, jeżeli wybaczysz mu dawną rolę w komunistycznej produkcji o kradzieży księżyca:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Danielu, to nie ja biorę pod uwagę poprawność polityczną i kumoterstwo, tylko Ci co kręcą filmy ;-)

Mnie jako widzowi nie podoba się oglądanie ciągle tych samych facjat, wypranych przez lata PRL i przemian ustrojowych, które często z historii robią debilny komiks.

pozdrawiam.
84 ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie