Skocz do zawartości

Bitwa warszawska 1920 - nowy film.


infamis

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 157
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 1 month later...
Ja niestety niczego wielkiego się nie spodziewam. Mam dosyć naszych efektów specjalnych". Ogniem i Mieczem daje mi przedsmak tego co tu będzie - walki mało, dłużyzn sporo, te same twarze a 110 minut to jakaś kpina. Toż Helikopter w Ogniu o niewielkim starciu kilku oddziałów zajmuje prawie 3 godziny, tak jak Szeregowiec Ryan. Ani w jednym, ani drugim nie ma wątków miłosnych bo są o wojnie. Nataszka jest tancereczką a nie aktorką a dają ją do filmu na który Polska czeka od 20 lat.
Producenci też nie dopuszczają żadnych zewnętrznych pomysłów, nawet tych niezwykle kinowych". Mój dziadek pod Radzyminem własnoręcznie zawrócił około 200 chłopa, którzy uciekali ze styku dwóch dywizji (dostał za to Krzyż Walecznych). Scena zajęłaby w całości może 5 minut, ale odzewu od panów żadnego. Na takich wydarzeniach na zachodzie buduje się nastrój bitwy i patriotyzmu. U nas się to olewa.
Wiem, że film nie jest o nim, ale można by nawet jednego z bohaterów wpleść w takie wydarzenie. Oglądałem wczoraj pierwszy odcinek 1920 Wojna i Miłość i prawdę powiedziawszy po filmie spodziewam się czegoś jeszcze gorszego.
Zadziwia mnie, że wszyscy wokoło potrafią zrobić świetne filmy historyczne, nawet Czesi, a my tylko udajemy. Budżet na ten film jest śmieszny. 20mln PLN? Za tyle na zachodzie kręcą dobre teledyski.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem wczoraj pierwszy odcinek 1920 Wojna i Miłość i prawdę powiedziawszy po filmie spodziewam się czegoś jeszcze gorszego. "

Ufff, poczatek mnie dobil, dawno nie slyszalem tak parszywego rosyjskiego z glebokim polskim akcentem jakim sie posluguja bolszewicy :) A juz szczegolnie ich komisarz - rozpacz.
Natomiast pozniej calkiem prawidlowo bołtał po russki polski uciekinier i zolnirz z Legionow :)
Widac ze dla niby rdzennych rosjan niezbedny jest w tym dziele" dubbing kogos kto wlada na prawde tym jezykiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja nie zauważyłem w tym rosyjskim niczego dziwnego poza tym ze gadali po rosyjsku, podejrzewam że dla 95% widzów nie ma znaczenia jaki tam jest akcent bo i tak się na tym nie znają, a CI co się znają... to już muszą z tym żyć :D.
Najważniejsze że dla tematu obrony Lwowa miejsca nie zabrakło :D czekam teraz na wściekłe artykuły w GW oskarżające twórców o rozpalanie konfliktów polsko - ukraińskich lool.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!Na plus tego pilota"serialu to to ,że obcokrajowcy"mówią w swoich językach.pomińmy tu kwestie (nie)właściwego akcentu.Ale już eksplozja po rzuceniu granatem w jednej ze scen to już przesada.Nawet zakładając,że walnęła zgromadzona tam amunicja-można to było zrobić inaczej.Trzeba wziąć poprawkę ,że to film dla szerokiej widowni-ma być widowiskowo,spektakularnie.Tu na forum możemy się pobawić w takie oceny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przypominam iż ten wątek odnosi się do filmu Pana Jerzego Hoffmana p.t. Bitwa Warszawska 1920".
Wątek na temat serialu p.t. 1920. Biało-czerwone", przechrzczonego później w celach marketingowych na 1920. Wojna i miłość", znajduje się tutaj:
http://img.odkrywca.pl/1920-bialo-czerwone-nowy-serial-wojenny-,677519.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Pojawił się kolejny filmik - nazwać go zwiastunem to nieco naciągane ;) Fatalny montaż i brak postprodukcji:
http://www.youtube.com/watch?v=XusKtR3Lnxw&feature=player_embedded

Na stronie Zodiak Film są fajne fotosy z filmu:
http://www.zodiakfilm.pl/pl/galeria/bitwa-warszawska-1920

Zwraca uwagę WZ-34 użyty jako ruski wóz pancerny :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ja też po tym filmie wiele się nie spodziewam. Szczególnie ze względu na Nataszę Urbańską... Będzie to kolejny hit" w stylu - nie kochaj i już nie tańcz, tyle, że w innych realiach. Polacy nie potrafią zrobić naprawdę dobrego wojennego filmu takiego jak na zachodzie np. Szeregowiec Ryan. Wielka szkoda, bo Amerykanie za dużo to nie przeżyli, a zrobili wiele filmów o swoich czynach. A my z tak bogatą historią...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi przykro, ale koledzy ortodoksyjni będą zawiedzeni - nic na to nie poradzą - sam. panc. wz.34 był użyty, bo był to jedyny pojazd zdolny do poruszania się po pisakach poligonu w Kazuniu i w niektórych miejscach poligonu w Zielonce.
Potem trzeba było używać go juz w scenach kontynuacyjnych.

Niestety takie w Polsce powstają repliki, że są zdolne poruszać się tylko po bitych drogach.

Aż mi głupio, że powstała 10 lat temu pancerka Hartmanna nadal jest najbardziej mobilnym pojazdem historycznym w Polsce co po raz kolejny dowiodła.

Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma...

pozdrawiam

JaH - konsultant filmu ds. pojazdów i broni ciężkiej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam mieszane uczucia odnośnie tego rejlera". Przede wszystkim widać brak post produkcji i chaotyczny montaż. Raczej jest to zlepek scen poklejony na chybił trafił". Widać tu olbrzymie pole do popisu dla firmy, która się zajmie postprodukcją i jeśli to będą dobrzy fachowcy w stylu np.Pana Bagińskiego, to mogą zrobić cuda, np. zamienić" wz.34 na Austina, Jeffery`a, czy innego uska".
Jednak, żeby nie było zbyt malkontencko, to powiem, iż sceny z końmi prezentują się świetnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oczywiście , że było można pod warunkiem, że byłby czas i pieniądze.
Czasu nie było, bo decyzja zapadła z dnia na dzień, a gdyby brano to wcześniej pod uwagę to byłyby i pieniądze. A że ich nie było (na przykład na podmianę wieży) to i nie brano.
W post produkcji ma być sporo poprawione - dostarczyliśmy maksymalnie dużo materiału historycznego panom od grafiki - będą przemieniać co sie da.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
Bitwa Warszawska nadchodzi

Film 1920. Bitwa Warszawska" będzie miał tylko 110 minut, więcej zmęczyłoby publiczność - mówi reżyser Jerzy Hoffman. - Nasze 3D jest intensywne, widza zaatakuje jednocześnie wiele atrakcji. Wczoraj odbyła się prezentacja nowego trailera filmu: marszałek Piłsudski (Daniel Olbrychski) mówi w nim: - Jesteśmy za słabi, żeby się bronić, musimy atakować.

Film pojawi się w kinach 30 września; 19 września zobaczą go dziennikarze, a 26 w warszawskim Teatrze Wielkim odbędzie się uroczysta premiera. 1920. Bitwa Warszawska" jest już zmontowana, trwa udźwiękowienie. Niedługo do studia wejdą Natasza Urbańska i Borys Szyc (grają bohaterów filmu - artystkę kabaretową Olę Raniewską i kawalerzystę Jana Krynickiego - obydwoje na zdjęciu), by nagrać piosenkę Krzesimira Dębskiego do słów Jacka Cygana. Cygan nazywa ją Śpiewką 1920"; być może powtórzy sukces Dumki na dwa serca" z Ogniem i mieczem".

Agnieszka Odorowicz, dyrektor PISF, miała powiedzieć na festiwalu w Gdyni: Pięć milionów widzów jak nic".

Źródło: Gazeta Wyborcza

http://wyborcza.pl/1,75248,9793217,Bitwa_Warszawska_nadchodzi.html




PS Chyba lepsza wersja zwiastuna:

http://www.youtube.com/watch?v=rbx5-uGGH0I
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie