Jump to content

sebo_sek

Forum members
 • Content Count

  1131
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Mam dom w świniarach. Dosłownie za płotem wyszła mi odznaka Szkoły Podchorążych Rezerwy, a w domu butelka WP z orłem. Nie ma tu jednak Bóg wie jakich fantów. Pierwsza wojna też się trafia, ale trzeba być baaardzo cierpliwym. Sąsiad pamięta przeprawę Polaków przez Wisłę. Kilka razy strzelili panie i tyle...
 2. Żegnam szacowne grono - to forum to śmiech na sali. Cenzurowane tak jawnie, że szkoda tracić na nie czas. Yeti - skoro mam nie odpowiadać (jak głosi tytuł wysłanego przez ciebie maila) na priv to zadam pytanie publicznie, które będzie zapewne usunięte. Co takiego napisałem obraźliwego, że dostałem ostrzeżenie a post został usunięty. Napisałem, żeby równo traktować hitlerowców i UBeków - czy to cie zabolało? Na razie - śmiech tu i tyle.
 3. Tak siekierki, młotki wszystko było. Ale najbardziej się wkurzyłem na plaży. Sygnał z początku delikatny, taki w sam raz na monetę, więc kopię i kopię, sprawdzam po każdym sitku. Tak jakieś 25 minut - sygnał coraz mocniejszy i... Specjal mocne - jeszcze z zawartością, ale niestety otwarty. Powiedziałem dość i poszedłem do domu. Innym razem dokopałem się do odważnika od namiotu takiego mega na salon gier, również nie był płytko a nic nie wskazywało na taką gratkę. W lesie w Magdalence (najsyfniejszy las w Polsce) dół na głębokość ręki i blacha + wiadro.
 4. Jeżeli ekranizować to Sprawę Honoru (A question of Honor/For your freedom and ours). Jeśli ktoś jeszcze nie czytał to bardzo polecam. Jak powiedział mój ojciec będąc wicekonsulem w Chicago na premierze książki - jest ona z polską duszą. Jest to niezmiernie przykre, że Brytyjczycy, Amerykanie i Rosjanie (ostatnio Mark Sołonin wspaniale opisał genezę, prawdy i fałszerstwa rzezi wołyńskiej) przedstawiają światu naszą historię. Dywizjon 303 jest książką wspaniałą, ale tamta jest nowocześniejsza, bardziej trafia w gust dzisiejszego czytelnika.
 5. Dzidek po stronie ojca: I wojna światowa i służba w II Korpusie Polskim w Rosji W początkowym okresie I wojny światowej został aresztowany przez Rosjan i uwięziony w więzieniu w Smoleńsku. Następnie wcielono go do armii rosyjskiej. W Smoleńsku ukończył szkołę podoficerów artylerii. Przydzielony do 5 baterii 52 górskiej brygady artylerii polowej, został skierowany na front w Karpaty. Za męstwo w walkach dostał medal św. Jerzego. Po wybuchu w Rosji rewolucji lutowej wstąpił do II Korpusu Polskiego, w którym służył w IV brygadzie artylerii. Podczas bitwy pod Kaniowem 11-12 maja 1918 został rann
 6. Jak dla mnie okopy na mur beton. Jedź i sprawdzaj.
 7. witam, czy ma ktoś zdjęcia z Oleśnicy? Od Stopnicy 10km. Od Pacanowa 6km. Moja żona ma tam rodzinę, która mówiła, że na polach może być dużo fantów. Ja znalazłem jedynie szczątki zapalnika i kilka marnych łusek, ale lokalni tam działali od lat. W szkole masa broni, hełmów itp. Fajnie by było dziadkom pokazać fotki.
×
×
 • Create New...

Important Information