Jump to content

infamis

Forum members
 • Content Count

  280
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral
 1. No proszę, już znaleźli się tacy, którzy wiedzą lepiej" jak było. Co więcej, wiedzą lepiej nawet od bezpośrednich uczestników tych wydarzeń. A co będzie, gdy któregoś dnia nie będzie już bezpośrednich świadków..? Wtedy dopiero zacznie się eldorado dla mitomanów, fantastów i odbrązawiaczy. Pozwólcie, że jednak będę wierzył powstańcom, którzy mówią że nie gzili się po kątach, bo się nie myli przez 3 tygodnie i byli głodni. Jeńców też nie rezali nożami po gardłach, bo to nie zwyczaj polski tylko jako żywo tych hunów zza Buga.
 2. Kilka razy słyszałem jak mówiono, że weterani chwalą scenariusz, a tu proszę: http://natemat.pl/71069,miasto-44-powstancy-krytycznie-o-filmie-miasto44 Najlepsze jest zdanie o tej pani z TVP, która tak pocięła wypowiedź, żeby jej pasowała. Byłoby to nawet śmieszne, gdyby nie fakt, że to chyba nie o taką niby wolną Polskę w tym wszystkim chodziło.
 3. Pojawił się pomysł na zbudowanie repliki omawianego pociągu. W związku z tym, mam pytanie do Szacownego Grona, czy Waszym zdaniem, jest to realne? więcej tu: http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Muzeum-w-pancernym-pociagu-Smok-Kaszubski-n54734.html
 4. Krótkie wywiady z polskimi aktorami, biorącymi udział w tej produkcji: http://www.stopklatka.pl/wydarzenia/wydarzenie.asp?wi=81436
 5. Wypatrzone w NAC. Obchody Święta Niepodległości na Placu Piłsudskiego w Warszawie. 1931/11/11.
 6. Wz. 28 ze zbiorów NAC. Uroczystości imieninowe Józefa Piłsudskiego w Poznaniu; Defilada aut pancernych na placu przed Zamkiem; 1930/03/19"
 7. Nr 21: 1942 r. Simferopol (?)
 8. Nr 14:Historical and Folklore Museum Michalis Nikos Psaltakis". Kreta.
 9. Nr 12:Historical and Folklore Museum Michalis Nikos Psaltakis". Kreta.
×
×
 • Create New...

Important Information