Jump to content
ekiosk egazety next prenumerata

borsuk leśno-polny

Forum members
 • Content Count

  428
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral
 1. ...Wszyscy przewoźnicy powietrzni rozpoczęli już w Watykanie starania o uzyskanie włosów JPII. Watykan nie potwierdził jeszcze oficjalnie ropoczęcia dystrybucji relikwii, ale już wiadomo, że wobec ogromnego zapotrzebowania będzie trzeba dzielić każdy włos na dwoje albo i na czworo"... L'Osservatore Romano
 2. Dobre!!!:-) Od teraz każdy samolot należy wyposażać dodatkowo w 2 włosy JPII:-)
 3. To jak najbardziej jest odznaka, a raczej emblemat, Ochotniczej Straży Pożarnej. Takie emblematy były noszone na czapkach i na naramiennikach OSP w II RP, ale chyba również w PRL do lat 60-ych, o ile się nie mylę.
 4. Nerwowi jesteście, panowie... Zasygnalizowałem jedynie pewien problem, który obserwuję na co dzień. Owszem, w Lubelskiem szukali nawet ludzie z Pomorza w latach 90-ych, ale od tej pory wiele się zmieniło - to już nie ci ludzie, nie ten klimat, nie te ideały i priorytety. Dodajmy do tego dobry i wszechobecnie dostępny sprzęt, masowo kupowany. Poszukiwania wkraczają niestety w mroki barbarzyństwa i dzisiaj trzeba chronić i szanować wartościowe miejsca. To tyle ode mnie, przepraszam, że trochę zepsułem wątek. Dla uspokojenia polecam wszystkim, bez wyjątku, największy skarb Lubelszczyzny - ostatnio w wyśmienitym niepasteryzowanym wydaniu;-)
 5. Napiszę krótko - nie wszyscy poszukiwacze z Lubelszczyzny są zadowoleni z tego wątku, chociaż sami mogliby wiele pokazać... Zachęcacie szarańczę, a jeszcze do niedawna było u nas miło i klimatycznie. Po kilku takich wątkach zrobi się u nas jak na Mazowszu. Tak więc powodzenia, panowie, napiszcie jeszcze gdzie szukacie i będzie git!
 6. Ja kiedyś wykopałem łuskę do mausera z biciami irańskimi. Z tych rzadszych to na pewno łuski od kbppanc UR", bez względu na bicia.
×
×
 • Create New...

Important Information