Skocz do zawartości

Kontrowersyjna galeryjka


ZUBIKED

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 184
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Zastanawiam sie czy go wogole mozna nazwac artysta, bo moim zdaniem chyba nie. Czy ktos kto zabawi sie fotoshopem to artysta? Czy ktos kto zrysuje ksztalty ze zdjec przez kalke i wypelni te ksztalty to artysta? Podejzewam ze watpie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kojarzę dzieła tego ,,artysty'' Są nawet umieszczone w jednym z klubów na NK bodajże militaria czy coś takiego trudno mi teraz stwierdzić bo spotkałem się już z tymi rysunkami jakiś czas temu. Facet nie zna się na temacie to muszę przyznać. Rysuje np karabin 98k z pasem nośnym zawieszonym a raczej wpiętym za pagon. Trochę dziwne, pół biedy gdyby to był marsz ale z tego co pamiętam to inni żołnierze klęczeli czy skradali się więc to troszkę mnie osobiście zniesmaczyło tak jak np: pomyłka przy opisie karabinu mg42 zamiast mg34. Drobne szczegóły ale dla kogoś kto w tym temacie troszkę siedzi są łatwe do zauważenia :)

pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowy ale od dawna śledzę forum odkrywcy, historia to pasjonujący temat. Przypadkowo trafiłem na te forum dotyczące tej pseudo galerii tego gościa. Komentarz wysłałem temu gościowi i przy okazji zerknąłem na jego profil, faktycznie jest artystą. Jest zafascynowany wszystkim co niemieckie, to taki z niego partiota Polski jak ze mnie Chińczyk...ale skończmy z tym, idą święta. Życzę wszystkim wesołych i pogodnych Świąt w rodzinnej atmosferze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://nasza-klasa.pl/profile/13122942/gallery?order_by=id&page=2
Kolejny artysta może ktoś mi powie co zdjęcia runów ss czy tez niemieckich oficerów maja wspólnego z tym z kim ci ludzie chodzili do klasy czy tym kim są teraz bo chyba taka jest idea portalu nasza klasa. Chyba chodzi o to żeby spotkać starych znajomych i ewentualnie pokazać jak się teraz wygląda a nie ładować setki nic nie znaczących zdjęć. Dla mnie żenada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ja też rysuję ze zdjęć, ale tutaj gościu już przegina. Bezczelnie obrabia foty w PS-ie albo innym programie graficznym i ściemnia, że to jego obrazy. Wystarczy popatrzeć na rożnice pomiędzy iby obrazami" jak to http://img.odkrywca.pl/forum_pics/picsforum23/mg_copy1.jpg a tym http://img.odkrywca.pl/forum_pics/picsforum23/strezlanie.jpg albo tym http://img.odkrywca.pl/forum_pics/picsforum23/8d094561ff.jpg

Co przytoczeni w watku osobnicy (zwłaszcza ostatni) mają w głowach to już osobna historia. Wiem jedno, na pewno nie są to mózgi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt ciekawy zbiorek, nie ma co:)

Ale co do wątpliwości że on obrabia te foty to rozwiązuje porównanie jego dzieła". Na jednym rysunku - oficer Wh odznacza żołnierzy za kampanię w Polsce. Jakoś znajome wydało mi się to zdjęcie, szybko poszperałem i miałem racje. W oryginale już nie WH, tylko Sepp Dietrich i jego pułk SSLAH zaraz po kampanii francuskiej.

Grafoman, w miarę jako tako przerysowujący/obrabiający zdjęcia z epoki i robiący je za swoje dzieła i tyle:).

Mimo wszystko że zgodzę się że portal NK nie powinien kojarzyć się z tego typu formy promowania się, nie ważne czy na rysunku byliby Niemcy, Rosjanie, Brytole i td. To nie tutaj. Mimo wszystko troszkę (niewiele podkreślam, ale...) przesadzamy z bulwersowaniem się e ktoś rysuje Niemców. Czy na przykład bulwersujemy sie jak ktoś czyta książki o WH i W-SS, albo gdy modelarze robią niemieckie pojazdy i wojska, robiąc z nimi efektowne dioramy i td. W tym tempie do rzucenia się z bluzgami na rekonstruktorów wbrew pozorom już niedaleko:). Ale podkreślam - ten przypadek i w tej formie nie uznaję za zbyt normalny:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszperałem w nk i gdyby się uparł to podobnych fascynatów jest tam na pęczki. Zgłosić owszem można tylko czy to coś da??? Bo nowe profile będa i tak wyrastać jak grzyby po deszczu. Sama administracja tego portalu musi zrobić z tym swego rodzaju czystki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie