Skocz do zawartości

Wpadki filmowe"


wm71

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj w TVP1 wemitowano film Jutro pójdziemy do kina", ciekawy obraz dorastania w obliczu nieuchronnej wojny...
Ale nie o tym chciałbym napisać.Jest w filmie scena gdy jeden z głównych bohaterów zażywa" musztry na poligonie ,a w tle widać transporter BRDM!
W jakich jeszcze wojennych filmach zauważyliście takie wpadki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Nigdy nie zapomnę w Popiołach" Wajdy sceny szarży polskich szwoleżerów gwardii pod Somosierrą (1808 r.)i pierzchających przed nimi Hiszpanów" z Mosinami w ręku.
Albo w tym samym filmie aktora grającego żołnierza Legii Nadwiślańskiej pod Saragossą i tego samego kilka minut później jako szwoleżera pod Somosierrą :)))


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora pomsee 12:59 02-09-2008
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

scena w ruinach-stoi Janek,a w tle "Nyska ekipy"
Dokładnie to jest nie w ruinach", ale w trakcie oczekiwania na przejazd mostem przez Bug, gdy Janek bawi się z Szarikiem.

Jest w filmie scena gdy jeden z głównych bohaterów "zażywa musztry na poligonie ,a w tle widać transporter BRDM!"
No i? W przytłaczającej większości filmów wojennych stosuje się takie współczesne zamienniki - głównie ze względów ekonomicznych.

Pzdr

Grzesiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W filmie Jutro..." sprzęt nieodbiega od realiów historycznych.
Napisałem o dostrzeżonym współczesnym transporterze bo jego widok na ekranie wyglądał na przeoczenie filmowców, a nie na celowe użycie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Krzyżakach" w czasie bitwy pod Grunwaldem też widac w oddali ciężarówkę , czy jakiś inny pojazd ( zapomniałem już).
W Ogniem i mieczem" Podbipięta (Wiktor Zborowski) przed ścięciem świecznika" w kolejnych ujęciach trzyma miecz w innym miejscu ;P (raz za rękojeść , a innym razem tuż za jelcem)
Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Internet i technika komputerowa pozwalaja na potwierdzenie swoich teorii
Proszę więc Kolegów ktorzy widzieli niebieski autobus w Panu Wolodyjowskim" czy też trampki i zegarek w Krzyżakach " o załączenie fotosów z w/w filmów
Powtarzanie głupot zasłyszanych pod budką z piwem nie jest godne honoru odkrywcy"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parowóz- kiedyś nie rozumiałem, dlaczego jesteś poddany na forum namiastce ostracyzmu. Teraz, czytając Twoje wpisy powoli rozumiem ( choć nie zamierzam się przyłączyć ). Zakładam, że używasz potocznego określenia pod budką z piwem". Mam taką nadzieję tym bardziej, że ja nie piję alkoholu :-).

Natomiast w wolnej chwili postaram się znaleźć interesujące Cię klatki/zdjęcia. Martwi mnie tylko, że jeśli je znajdę, Twój świat runie w gruzy.

Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też z chęcią zobaczę, bo ani zegarka w Krzyżakach, ani innych takich wpadek nie udało mi się wychwycić.
Opowieści o tym krążące zna każdy, a widział kroś na własne oczy?
Podobno w Krzyżakach coś było, ale wycieli to i w obecnej wersji tego po prostu nie ma. Nie wiem czy to prawda, czy nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Panu Wołodyjowskim pojawia się ciężarówka - jest to scena zaraz po walce Wołodyjowskiego z jakimś Turkiem na szable podczas oblężenia (prawie końcówka filmu), potem pokazany jest krajobraz zza muru i w pewnym momencie w kadrze jest droga, a na niej no właśnie zobaczcie sami :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi lewymi scenami w Krzyżakach jest chyba tak, że przy kolejnych emisjach wycinali i obecnie pewnie mało co do wyśmiania zostało :) Ja pamiętam bardzo dobrze scenę, gdy w końcówce bitwy Maćko (czy Zbyszko?) walczył pieszo na trzęsawisku z Krzyżakiem - widać było bezczelnie ogromny cień kamery i filmowca tuż przy ich nogach. I to przez długi czas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój świat raczej nie runie w gruzy od nadmiaru ostracyzmu Yeti w przeciwieństwie do kolejnego Twojego mitu
Sceny o ktorych piszecie zostały usuniete jeszcze w fazie montażu tychże filmów - a ze filmy te były wydarzeniem na miare czasów w ktorych powstały to i błędy także obrosły w mit - dzis przy montazu filmu juz nikt z błędu kadrowego afery nie czyni ale często chętnie pokazują je w końcówce filmu (filmy z Jackie Chanem czy też axi 4") i wielu innych
O 4 pancernych nie warto nawet wspominać - kałasznikowy załatwiaja film definitywnie - reszta to juz tylko błahostki

W Panu Wołodyjowskim " o wiele ciekawsze są układy szermiercze ktorych nie mozna zobaczyć w żadnym innym filmie - jakoś nikt nie zauwazyl ze Łomnicki zawsze walczy z tym samym przeciwnikiem tylko za każdym razem inaczej ubranym - gra go o ile pamiętam drugi szermierz PRL (pierwszym był szpieg pawłowski )
I to odróżnia ten film od Potopu " który jest kichą jakich mało
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężarówkę/autobus o którym wspominałem to właśnie ten o którym pisze Jhaken. I nie został wyciety, a jeśli już to całkiem niedawno, bo gdy ostatnio oglądałem ten film w TV było go doskonale widać.

Co do zegarka w Krzyżakach", to tuż przed bitwą była scena w któlewskim namiocie, w której karewicz mówiąc słowa już czas" uniósł jekko lewą dłoń i spojżał na nadgarstek, tak jakby sprawdzał godzinę. Scena została wycięta zaraz po przedpremierowym pokazie dla oficieli.

Zdrów!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weźmy na tapetę np. Ogniem i Mieczem"
Nie wiem czym strzelali pirotechnicy z dział, denaturatem, gazem czy co, prawie wogóle dymu nnie było. Zapewne żaden z tych fachowców nie widział nigdy strzału z armaty.
Tak się strzela :)
http://www.poniatowski.org.pl/forum/download.php?id=490
http://www.spiegel.de/img/0,1020,718431,00.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wogole Horhe temat rzeka. Ale pomowmy i o drugim koncu tego ewenementu. Prawie bez wyjatku w filmowych bitwach, obojetnie jakich, artyleria najwyrazniej strzela nowoczesnymi granatami bo nastepuja wsrod przeciwnika pionowe wybuchy i ludziska porazeni odlamkami padaja wiazanka dookola. Chyba jedyny raz widzialem probe odtworzenia ostrzalu kulami na angielskim 'documentary' o szarzy Light Brigade na rosyjskie baterie. Nota bene niesamowite wrazenie bo pokazali jak to moglo wygladac z punktu widzenia szarzujacych - po prostu jak Horhe zauwazyles, baterii nie bylo widac poza chmura dymu, a z tej chmury podskakiwaly w twoim kierunku stalowe pilki, zupelnie widoczne, czlowiek z bardzo szybkim refleksem mogl ich nawet uniknac.

A juz nie zaczynajmy nawet o tym ze luki w filmach sa tak skuteczne ze czlowiek sie zastanawia po jakiego licha ktos sobie zadawal trudu zeby wymyslic bron palna!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ogniem i mieczem pierwsze szeregi miały muszkiety a pozostałe mosiny ze specjalnie przerebiona amunicja załadowaną czarnym prochem. troche tej amo dostalismy na pikniku czernikaowskim fajny efeklt jak po strzale z mosina strzelca otaczała chmura dymu :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Ehhh... odkrywcy". wszyscy sceny widzieli, albo byli przy wycinaniu...wogóle to te wpadki były tak tajne że powycinali i po latach dokrecili poprawione sceny. W socjologi takie gadanie nazywa sie legenda miejska", taka jak czarna wołga i to że kałasznikow to kopia STG.

W Krzyżakach zamiast mitycznego zegarka było spojrzenie odruchowe na pusty nadgarstek. Cień helikoptera urasta już do ciężarówek... :) a screen shootów jakoś niewidac. Skoro wszystko wycieli po premierze czy w trakcie montazu to skąd wszyscy to widzieli?

Harrison Ford nie ma na sobie M65 a M43 :).

Nie ma za to nic gorszego niż jak w filmie o Akcji Wisła mają we wszystkich ujęciach ze 6 żołnierzy a auto to GAZ69. Zrozumiem jakby nie było juz nic innego...

A co do artylerii..na filmach bateria kilku dzial strzela z szybkostrzelnoscia jakby to było 88mm w ogniu na wprost.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Przed chwilą zakończyła się w tivi emisja filmu Działa Navarony" z 1961r.
Oglądałem go już po raz któryś-tam i zawsze tak samo radują mnie te sceny. Przecież 16 lat po wojnie nie było problemu ze zdobyciem do filmu oryginalnego, niemieckiego sprzętu wojskowego. Zwłaszcza motocykli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie