Jump to content
ekiosk egazety next prenumerata

wm71

Forum members
 • Content Count

  322
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral
 1. wm71

  SD.Kfz. 6

  Odnaleziono ciągnik SD.Kfz. 6: http://muzeumbronipancernej.pl/pl/newsmbpcswl/1-latest-news/178-sdkfz-6
 2. Cieszy oczy pasjonatów nie mogących pojechać do Poznania!
 3. Nie przeprowadzamy na forum procesu Roja" i myśle że tu wymieniamy sie poglądami na dane tematy. Daruj sobie kindzał te teksty o plotkach zasłyszanych od ciotki" bo ta historia dotyczy moich bliskich i jestem z nią związany emocjonalnie. Ty zapewne przeczytałes strone o Żołnierzach Wyklętych i poprzez te dokumenty masz wyrobiony pogląd na ta historie? Napiszecie pewnie że np. Rój" spisywał meldunki czy też jakiś dziennik ,który się zachował i świadczyły o jego walce z komunistami.Ale jaką mamy pewność że pisał prawde? Nie chce tu nikogo przekonywać na siłę do swojch racji, bo nawet jak bym miał zeznanie na piśmie że bandziory Roja" kradły i mordowały niewinnych ,to zawsze ktoś mi może zarzucić że świadek jest niewiarygodny bo np. był sołtysem więc współpracował z władzą. Wdałem się w tą dyskusje wiedząć że znajdą się obrońcy Roja",bo przecież walczył on z komuną! Zabijał milicjantów i członków PZPR, i to wystarczy by usprawiedliwić jego akcje zaopatrzeniowe" na cywilnej ludności? Myśle że nie trace czasu pisząc że nie zgadzam się by do histori przeszedł człowiek na to niezasługujący! Nakrecony zostanie teraz o Roju" film a za ileś tam lat w podręczniku histori ukaże sie wzmianka o bohaterze zabitym w Szyszkach!
 4. Kolego kuczor! W którym miejscu swojego postu ja bronie władze ludową?! Nie bede miał pokory wobec filmu który ma stwożyć z Roja" wzór dla młodych ludzi! Oczywiście że nie ma dokumentów potwierdzajacych to o czym pisałem ,bo wystepki Roja" spisywała Milicja a nie rolnicy. Ja polegam na tym co opowiadał mi dziadek; któremu jeden z bandziorów Roja" przystawił pistolet do głowy ,bo nie było dla partyzantów" mleka!!! Moją opinie o Roju" nieukształtowała propaganda PRL-u ,ale opowieści ludzi któży go znali i widzieli. Na czym kolego kuczor opierasz swoje dobre zdanie o Roju"?
 5. Pochodze z okolic gdzie działał Rój". Dziadkowie i rodzice wielokrotnie opowiadali o tym bandycie! Tak bandycie ,bo okradał i rabował okoliczne sklepu i co bogatszych gospodarzy. Teraz jest przedstawiany jako bohaterski obrońca demokracji i bojownik w walce z komunizmem... W filmie reżyser nie pokaże jak Rój" na oczach uczniów zstrzelił nauczyciela bo ten należał do partii.. Nie bedzie też zapewne sceny bicia chłopa okradanego z pieniędzy po sprzedaży płodów rolnych. Nadal żyja świadkowie poczynań tego bandziora ,który teraz bedzie gloryfikowany w filmie. Na poczatku lat 90 na ścianie kościoła w Szyszkach odsłonięto ,pomimo protestów, tablice upamietniajaca Roja" i jego kamratów. Oburzenie społeczne było tak duże ,że przez tydzień tablicy pilnowała policja.Później emocje opadły i ludzie przestali o tym rozmawiać. Znów fałszuje sie historie wybielajac" ludzi któży na to niezasługują!
 6. wm71

  Maus

  W muzeum w Kubince
 7. wm71

  Maus

  A tak Mysz" wyglada współcześnie ; )
 8. Jaki jest tytuł tego fimu feeder?
 9. Być może ten ucharakteryzowany na Tygrysa czołg był wykorzystywany wcześniej w innych filmach. Informacje o nim znalazłem wraz ze zdjęciami w książce Ryszarda Wójcika Potwory wychodzą z ukrycia". Pozdrawiam!
 10. Tygrys" grający w filmie Godzina W" stał kilka lat na terenie starej warszawskiej Gazowni w dzielnicy Wola. W 1995 roku spotkał go smutny koniec pod palnikiem spawacza i został wywieziony na złom : (
 11. Sporo tu nadwiślaniczyków się ujawnia!Pozdrawiam wszystkich któży służyli w tej formacji!Nadwiślańczyk
 12. Nadwiślańskie Jednostki Wojskowe MSW 90-92
×
×
 • Create New...

Important Information