Jump to content

Horhe

Forum members
 • Content Count

  485
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Horhe last won the day on November 19

Horhe had the most liked content!

Community Reputation

2 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Niemiecka, używana w pojazdach pancernych i półgąsienicowych. Na rączce poszukaj waffenammtu
 2. Na podstawie zdjęcia trudno ocenić, bo może to też być wytwór natury. Profilaktycznie warto zaznaczyć pozycję lub rejon skąd została podjęta. Jeśli to faktycznie kula armatnia, to możemy mieć do czynienia z nieznanym wrakiem. Te ostatnie zazwyczaj odnajduje się przypadkowo.
 3. ale to jest stary oryginalny lakier, który się pofalował od przykurczenia skóry
 4. i płukanie w wodzie z dodatkiem octu spożywczego, zabezpieczy barwniki i wytępi drobnoustroje
 5. Hannibal Lecter rekonstrukcji. I pomyśleć, że razem byliśmy w niejednej bitwie, na niejednym balu i pochyliliśmy niejednego kielicha. Na rekonstrukcji w polu to był demon, a kto miał okazję pod nim służyć, nie powie, że było nudno. Postrzegałem go jako pozytywnego szaleńca i pasjonatę, który faktycznie nie szanował koni. Nie przypuszczałem, że aż tak odleci.
 6. "włukniny" i "sprubować", Boże to aż piecze w oczy. Zdejmij szkło i wymyj je acetonem czy nitro. Szkoda starej warstwy, ale próba ściągania nowej powłoki zdejmie wszystko. Czasem nie warto się mocować, a to że stara warstwa jest ciemniejsza, to po prostu czas ją spatynował lub miała imitować stare złoto.
 7. najpierw trzeba kolekcjonować te w gorszym stanie,by poznać szczegóły techniczne i stosowane surowce. Masz wtedy materiał porównawczy. Falsy najłatwiej rozpoznać po niciach, galanterii i podszewkach.
 8. Za niewybuchami już nawet dziki ryją po lasach https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Dziki-wykopaly-niewybuch-w-lesie-w-Redlowie-n132028.html
 9. tylko mleczko lateksowe, żadne tłuszcze, bo one niszczą gumę
 10. chcesz połysku,to nic więcej jak oliwka. Żadnego polerowania, bo i tak patyna już dawno odpadła
 11. Wisła, nazywana ostatnią dziką rzeką w Europie wcale nią nie jest. Przez kilkaset lat była filarem gospodarki Rzeczpospolitej, służąc do transportu towarów od Krakowa po Gdańsk, lub odwrotnie. Dziś przez zapuszczenie infrastruktury, tamę we Włocławku oraz poprzez wpisanie jej do obszaru Natura 2000 rzeka ta zdziczała.
 12. tył jest na 100% dosztukowany ze skóry pokrowca na dalmierz, do tego amatorskie jego doszycie. Po szwie widać, ze nie szył tego rymarz. Niemniej fajny gadżet
 13. Mnie zaś bardzo zastanawia kwestia zmiany układu prądów, co może się przyczynić do spłycania Zalewu Wiślanego po stronie rosyjskiej. Ekhm może o to głównie chodzi? Niemniej, inwestycja ta mocno się przyczyni do rozwoju turystyki w tym regionie. Poza tym, u nas w bardzo minimalnym stopniu wykorzystuje się wodne drogi śródlądowe do transportu towarów. Niemcom, Francuzom, czy Holendrom jakoś się to opłaca, a ruch na kanałach mają, jak u nas na drogach w długie weekendy.
 14. Ma ktoś może zdjęcia I Batalionu Marynarzy z 1920 roku, najlepiej frontowe?
 15. Żadna rewelacja. Znane i wielokrotnie powielane odbitki
×
×
 • Create New...

Important Information