Jump to content
ekiosk egazety next prenumerata

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

wm71

Wpadki filmowe"

Recommended Posts

Media przedstawiły jako zło to, że żołnierz robi siku w spodnie. A to jest normalne w czasie wojny."
Wypowiedź z postów pod opisem filmu. Miałem możliwość rozmawiać z uczestnikami walk w 39' i oczywiście też się pytało jak to było, jak się czuje i reaguje człowiek idąc do ataku, albo jak jego atakują. różne rzeczy się słyszało, ale raczej większość nie sikała:)

O przepraszam najmocniej, proszę Admina o przeniesienie postu do tematu o filmie Westerplatte". Jeszcze raz wielkie sory:)

hehe,też to widziałem,z tą wykrywką po torach:))
z czasem coraz częściej wyłapuje się te błędy:)
ciepnie taki w filmie granat ręczny a ognia po wybuchu tyle co by się cysterna paliła:)

W Czterech Pancernych w odcinku o zdobyciu miasta róż(nie pamiętam tytułu)Janek biega i strzela z AK-47,z nakręconym i świecącym odrzutnikiem nabojów ślepych.
pzdr.

Nie Niemcy, ale Polscy spadochroniarze" zrzuceni w lesie Weipert.
Kałachami" wymachują podczas zdobywania niemieckiego sztabu.
Jednego ze spadochroniarzy gra, o ile się nie mylę, młodziutki Eugeniusz Priwiezencew.

Prześledźcie w Ogniem i Mieczem" J.Hoffmana maszerującą piechotę, która obok muszkietów, paraduje z jakimiś KB, widać zamki i sztyce na bagnety oraz muszki, na 99% mosiny albo mausery..

idą w którymś z pierwszych rzędów..

ukryty przekaz? :)
pozdro.

W Ogniem i mieczem Kurcewiczowa (czy jak jej tam -ta babka co miala tych 4-ch synow) bierze topór zeby zadać cios Bohunowi, uderza go w głowę szablą, po czym w nastepnym ujeciu znowu ma topór ;)

W pierwszej części przygód F.Dolasa,strażnik na wieżyczce nie ma amunicji do swojego MG:)
pzdr.

Z tego samego filmu Quo Vadis.
Płonące kamienie w Rzymie
Marek Winicjusz biegnąc po płonących ulicach cudem omija płonącą deskę rzucona zza kadru która leci z dołu do góry.
Ligia przystrojona w plastikowe zielsko.
Płonący chrześcijanie z nóg których cieknie plastik.
Film oglądałem w kinie dawno temu ale smaczków było wiele.
Acha i Linda odpowiadający sobie sam jako jakiś tam strażnik (zmienionym głosem)

Mi się najbardziej podoba cudowna przemiana w kaburze Klossa, kiedy raz ma w niej Walthera P38 a potem Parabelkę... Może to kabura magika?

Mnie niezmiennie od lat wzruszają w Pancernych" przyspawane do klap włazów metalowe ucha które służyły długo po wojnie do zamykania czołgów na kłódkę :-)
Do tego w każdym odcinku przyspawane w innym miejscu wszak czołgi za każdym razem z różnych jednostek...

A w Stawce..." Leszek Herdegen w jednym odcinku gra wrednego porucznika von Vormana, a w innym angielskiego oficera :)

Pamięta ktoś z czego strzelał w powietrze Franek Dolas, gdy Angle na pustyni zajęci swoją cup of tea" ignorowali go zupełnie?
Sten to to nie był. Wyglądał jak MP-28, ale wiem,że Anglicy mieli coś swojego wzorowanego na tym MP.

Pancerni , odcinek z Honoratą.Przed ucieczką z domu samochodem Gustlik montuje dwa MP40 z , których strzela pociągając za sznurek.A tak naprawdę to strzela kbkAK znajdujący się pomiędzy tymi dwoma peemami.Widać końcówkę lufy z charakterystyczną podstawą muszki.

ostatnio na caffe allegro poruszano ten temat
http://www.allegro.pl/phorum/read.php?f=270&i=221507&t=221507

Zastanawiałem sie jakie góry,zastąpiły Sybrię w I części Pancernych?
-Karkonosze?
pzdr.

• Create New...

Important Information