Jump to content

greg1

Forum members
 • Content Count

  491
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral
 1. iestety, ktoś nam się przyglądał przez ramię. Kolega nie miał życia przez wiele miesięcy..." Niewiarygodne
 2. Czy ktoś poinformowany mógłby napisać co się dzieje z tym Hetzerem z Juraty?
 3. http://poznan.gazeta.pl/poznan/56,37175,10651578,Okupacja_w_kolorze__Zobacz_unikatowe_zdjecia.html?bo=1
 4. Czy jest ktoś zorientowany jaki jest status prawno-własnościowy tego Hetzera? P.S. Oczywiście najważniejsze , że zabytek techniki militarnej jest restaurowany i można go oglądać .
 5. Wygląda, że to z drugiej strony miasta, z kierunku południowo-zachodniego?
 6. Bombardowały, sporo zniszczeń (niestety nie mieli jeszcze wtedy bomb kierowanych laserem) narobiły...Do dzisiaj widoczne np. na Chwaliszewie.
 7. Na tym narożniku to prawie nic się nie zmieniło, od czasu do czasu późnym wieczorem też można się potknąć o jakieś zwłoki:)
 8. To tylko taka moja sugestia, ale takie czarne czapeczki jak u tego pana pod lufą (takie trochę werhrmachtowskie), to pamiętam na głowach starszych poznaniaków jeszcze w latach 60-ych, a gdy patrze na zdjęcia z okupacji w Warszawie to raczej kojarzą mi się czapeczki a la" leninówki" czy coś w tym rodzaju:)
 9. Ach te poznanianki, niczym nie odbiegały w modzie od berlinek:)
 10. czy to ta sama defilada, bo na 2009-11-22 20:00:49 trybuna jest chyba przed LO VIII, a na 20:05:24 też jest trybuna, ale gdzie - to mi nie wygląda na Głogowską, albo inna defilada i inny punkt umiejscowienia trybuny?
 11. To raczej cegielnia, a tą tablicę informacyjną można traktować jak podobne w przesłaniu z czasów późniejszych - propagandy sukcesu". Niemcy zaprojektowali przebieg autostrady, ale nic specjalnie więcej nie zrobili. Późniejsze polskie projekty pokrywały się z niemieckimi, ale obecny przebieg już się bodajże zdecydowanie różni. A na tym zdjęciu z boiskiem (2009-05-26 15:28:26), trochę mi przypomina ujęcie od strony stadionu przy Arenie w kierunku Łazarza, ale z drugiej strony ta wieża nie bardzo przypomina kościół MBB czy św. Anny. Ciekawostka czy to w ogóle P-ń:)
 12. Na Wołyniu walczy w niemieckich szeregach sformowany z trudem polski batalion SS, który niedawno stacjonował pod Mińskiem" - żyję już dość długo ale o czymś takim jeszcze nie słyszałem:)
×
×
 • Create New...

Important Information