Jump to content

yorik

Forum members
 • Content Count

  935
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral
 1. Los go poddał ciężkiej próbie, dali mu kapuśniak w tubie. Na dodatek pilot Klimuk dał mu pół swojego blinu" ;)
 2. Wrocław Klecina. Napis niestety już zniszczony.
 3. quco - wg to mogły być damy z Przysposobienia Wojskowego Kobiet. A zdjęcie - chyba z Placu Farnego nieopodal pomnika Lisa - Kuli.
 4. Louis - Kuna domowa potrafi tak hałasować na strychu, że ma się wrażenie, że łazi po nim stado ludzi. Też kiedyś nocowałem w starym poniemieckim domu i byłem przekonany, że ktoś tupie na strychu. Wybrałem się na górę i zobaczyłem kupki winowajczyni. Od tej pory spaliśmy spokojnie. Za kilka dni w nocy pani kuna pojawiła sie osobiście przebiegając przez drogę do domu. Bardzo sympatyczne zwierzątko.
 5. Szelest na Twoim pierwszym zdjęciu widać odwód Wielkiego Mistrza pod Grunwaldem. Sorki, ale jakoś mi się ze średniowieczną przyłbicą i psim pyskiem" skojarzyło:)
 6. Whatforze!Proszę niech Cię szlag nie trafia". Nataszkę- snajperkę mam ładną tylko po zeskanowaniu jakieś cuda wychodzą. Raster się odzywa. A badziewia nie wkleję.
 7. Oj tak Whatforze! Już wiem skąd Erica ma tyle zapału. Wszak to też dziewczyna z Gdingen-Gotenhafen. Po tym zdjątku zacząłem się bać kobiet jak Michnikowski w Seksmisji".
 8. Posypuję głowę popiołem. Na swoje usprawiedliwienie, mogę tylko powiedzieć, że PPD 34/38 był ponoć w dużej mierze inspirowany MP 18 i 28. Z tego ujęcia jest łudząco podobny. A i mocowanie magazynka niefortunne, współczuję tym którzy musieli sie z nim czołgać. Pewnie musieli uważać, żeby im się nie wypinał.Swoją drogą wyprodukowano ich chyba bardzo niewiele (ok 4000?). Pozdrawiam i sorki za OT.
 9. Sorki pisząc o chłodnicy miałem oczywiście na myśli osłonę lufy.
 10. Valpurgius Wg mnie to nie jest żaden z PP Diegtiariewa. Gdzie wcięcie w łożu na magazynek? Ilość otworów w chłodnicy lufy. Inna muszka. To wg mnie niemiaszek. Ten magazynek wisi" w powietrzu i jest tylko przyłożony do łoża. Dlatego Dama go tak śmiesznie trzyma od spodu.
 11. Ciekaw jestem czy wcześniej ci bohaterowie byli tacy odważni w stosunku do facetów w mundurach feldgrau.
 12. Swoją drogą to ostatnie zdjęcie wyglada na jakiś poniżający i haniebny spektakl. Te trzy kobiety boso układają bruk, a w tle widać zadowolony tłum gapiów. Jedna z nich musi nosić swastykę na plecach (specjalnie wyciętą z flagi).Pilnuje ich jakiś błazen w rogaczu na głowie (pewnie dzielny milicjant). Zapewne są to Niemki (albo folksdojczki lub kolaborantki) zapędzone do ciężkich fizycznych robót. Nie ma to jak ohaterstwo" wobec kobiet, kiedy nie trzeba już niczym ryzykować.
 13. Dama z pepeszou" to dama ale bez pepeszy. To co ma w rękach wygląda na MP 28(?.)Magazynek do pepeszy podtrzymuje ręką. Widocznie bardzo jej zależało żeby wyszła na zdjęciu jak z pepeszou".
×
×
 • Create New...

Important Information