Jump to content

yorik

Forum members
 • Content Count

  935
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral
 1. Los go poddał ciężkiej próbie, dali mu kapuśniak w tubie. Na dodatek pilot Klimuk dał mu pół swojego blinu" ;)
 2. Dodać należy, ze ten T-34 z Szczęściarza Antoniego" to unikalna wersja z pojedynczą klapą i kominem". I był na chodzie! Jedyny taki w Polsce jest chyba w Kołobrzegu, ale pewnie skorupa.
 3. sten napisał: wiecie moze ,co to za wóz pancerny pojawia sie w filmie o ORP Orzel?(scena internowania okretu w Tallinie)". A to nie ta sama konstrukcja, która w filmie Wolne Miasto" udawała Sudetenland" czyli austriackiego ADGZ?
 4. Łudząco podobny do kałacha, ale to zupełnie inna, czechosłowacka konstrukcja.
 5. Schwimmwagen wjeżdża też z Niemcami w ezowatym szczęściu" na rynek w Zegrzu. Mały OT Ciekawostka co do Miasta nieujarzmionego". Jest taka scena w której Niemiec w hełmie przez telefon wydaje komendy dotyczące wysadzania domów w Warszawie. Mało kto o tym wie, że odtwarza go młodziutki Stanisław Różewicz. Do dziś pokazują go w różnych filmach dokumentalnych jako jednego z niszczycieli Warszawy.:)
 6. SU 76 w filmach robił za mityczne Ferdynandy".
 7. A w Pancernych" to w epizodzie to przypadkiem jakiegoś Half Tracka nie było? Już nie pamiętam. Co to nieprzytomny Grigorij na jego drzwiach wisiał jak dostał wcześniej w makówkę.
 8. hen. zing. napisał: Coś z innej beczki z napisem dekoracje. Co szkop trzyma w łapach?" Przepraszam za OT. Gdzieś mi sie obiło o uszy, że mieli kłopoty ze ślepą amunicją do empi". Za to w latach 70. do Polskich dróg" to już ponoć od czechosłowackich filmowców flinty pożyczali, bo nie było z czym kręcić. Zresztą ze strychu (I odcinek) to chyba z czeskiej zbrojovki do dywersantów Heimanna sieją.
 9. Juz w latach 50. za niemieckie wredne czołgi robiły teciaki (np. Godziny nadziei", Kanał", Lotna"). Później zdarzyły sie iesy" (Czterej pancerni", Kierunek Berlin"). Nawet ich nie upodabniano). Esdekaefzety zastępowano BTR-y 152. A jak im sie nie chciało, to BRDM-y jak w Pancernych".
 10. No proszę jakich ciekawych rzeczy się człowiek (to brzmi dumnie) dowiaduje.
 11. A Kolumbów" to te pseudotygruski ;) nie obskoczyły? Dwie sztuki były w odcinku 5. Oto dziś" w scenach z Woli. Niestety nie mam teraz dojscia do serialu, bo pożyczyłem na wieczne nieoddanie.
 12. a.korbaczewski napisał: dlaczego w dziurach po kulach nigdy nie ma pocisku wbitego?" Bardzo rzadko, ale zdarzają się.
×
×
 • Create New...

Important Information