Skocz do zawartości

Brytyjczycy: Polska powinna zapłacić Żydom


Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie na takie coś natknąłem się przeglądając znany portal:
http://fakty.interia.pl/swiat/news/brytyjczycy-polska-powinna-zaplacic-zydom,1156371

Zbytnio nie wgłębiam się w te sprawy , ale takich jak ta i podobne zaczyna byc coraz więcej. Nagonka o holocauście przerzuca się powoli na Polaków. Wcześniej Szwajcaria , teraz W.Brytania , za chwilę" dołączy USA. Współcześni chyba zapominają kto mordował Żydów , nie mówi się także o tym ,że przed Rzeszą sprawą Żydów zajmowano się sprawnie w ZSRR.

Czy współcześni historycy zapomnieli już o Kaziku Wielkim ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Nie tylko żydom.Niemcy też jak hydra łeb podnoszą.A interesuje mnie zagadnienie zwrotu majątków naszych bogaczy z 20lecia między wojennego.Tacy Radziwiłowie i inni.Ciekawe jak by ich podali do sądu spadkobiercy ich służby i n.p.fornali za niewolniczą prace w ich włościach.Wzbogacili się oni na wyzysku biedody i teraz chcą odszkodowań za majątki utracone przez wojne.Do tego dochodzi,że znowu łapy po nie swoje wyciągają i kasy chcą .Pozdrawiam Michu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co wypisują, to się w głowie nie mieści, dlaczego nie ma prawa które zabrania siania propagandy przeciw danemu krajowi, w tym wypadku Polski,szczyt bezczelności.pozdr


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora pomsee 16:59 03-08-2008
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze skandalem jest, że kongres USA oficjalnie zażądał od Polski rekompensat dla obywateli polskich skrzywdzonych przez nazistów i komunistów (oczywiście zrobił to na skutek nacisków lobby żydowskiego). Pomyślmy. Jest to raz, że bezczelne, bo nie odpowiadamy za nazistów i komunistów, którzy nota bene upuścili morze polskiej krwi, a dwa, że adekwatnie to tego co zrobiły Stany Zjednoczone rząd polski mógłby ZARZĄDAĆ od USA, aby oddał rekompensatę za ziemie zagrabiona rodowitym jej właścicielom - IOndianom. Co więcej, winien oddać lub zapłacić za Californię, Nowy Meksyk i kilka innych bogatych stanów zrabowanych Meksykowi przez USA. Ziemie te miały nadania króla Hiszpanii. Wówczas w całym cywilizowanym świecie była ta zwykła grabież. A teraz USA karzą nam płacić Żydom!!!!!!



Post został zmieniony ostatnio przez moderatora pomsee 17:00 03-08-2008
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostrzegam, za szkalujące i ubliżające wypowiedzi w tym wątku nadawane będą kartki bez ostrzeżenia tak jak to się już przed chwilą stało wobec jednego z użytkowników. Panowie zastanówcie się kilka razy zanim cokolwiek napiszecie.

Proszę też nie używać forum do komunikowania się z moderatorami tylko pisać mail na priva.
Traper6 kartkę dostałeś wraz z uzasadnieniem więc nie mnóż prywatnych postów w tym wątku bo znów będę zmuszony do reakcji.


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora pomsee 21:37 03-08-2008
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak panowie ,zastanówcie się trzy razy zanim coś napiszecie ...Nas można obrażać i pluć nam w twarz ,natomiast my musimy sie zastanawiać co chcemy powiedzieć i to we własnym domu .To jakiś obłęd !!!Czy pewne nacje już aż tak rozpostarły swoje macki że wyrażanie swojej opinii pod pewnym adresem musi być od razu karcone ,czy to tylko jakiś przejaw niezrozumiałego lęku i przezorności .Pozdro...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wolności słowa to ja nie widzę, napisałem kolejną prawdę, że Brytole wystawili nam rachunek na 63 mln funtów(w roku 1945), za stacjonowanie naszych wojsk, za co powinni nam dziękować, bo bitwy o Anglię bez Polaków by nie wygrali, i oczywiście został usunięty. Nikogo nie obraziłem i usunięty.

PozdrO

PS. Jeżeli post jest usuwany, proszę o UZASADNIENIE na maila, DLACZEGO został usunięty(jeżeli nikogo nie obrażał itp, itd), a takiego nigdy nie dostałem.
Tak samo post, że Żydzi powinni zapłacić Polakom za pomoc w czasie wojny, bo gdyby nie Polacy, dużo Żydów by nie istniało, bardzo dużo. Kolego Pomsee, proszę nie usuwaj moich postów, jeżeli nikogo nie obrażają(itd,itp), a jeżeli już usuwasz to proszę o uzasadnienie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja sobie pozwolę tym razem na ostro.
Po pierwsze nie oskarżają na fajfoclocki ( znam wielu- starsze pokolenie dobrze pamięta 303 , karpatczyków i inne sprawy , młodsze lubi u nas bywać tylko wyklina zwyżkę cen w anich liniach " średnie ceni sobie naszych fachowców , nie tylko od kielni , znam pewną slawistkę która kolejny rok usiłuje przetłumaczyć Sagę o Wiedźminie , itp długo by pisać) Tylko jakiś potomek emigrantów pomarcowych. Chyba choroba ni zdaje sobie sprawyw jaki sposób mogła przetrwać jego rodzina okupację niemiecką. Otóż bez pomocy ze strony aryjskiej" nie mogła...
Po drugie : jeżeli ktoś był obywatelem polskim i został wywłaszczony to od dawna ma otwartą drogę do odzyskania majątku. Taką samą jak ktoś kto pozostał w Polsce. Korzystają z niej również Żydzi. Bo u nas wbrew pozorom obywateli traktuje się równo.
Po trzecie : pani Ambasador zalecam konsultacje w trybie pilnym u naszego forumowego kolegi leszekranger. Jego hipoteza jest dość dobrze podparta w publicznie znanym archiwum dowodowym...Ja sam mam jeszcze jedną , ale ponieważ nie mam możliwości jej potwierdzić , a jest bardzo paskudna , więc zamilczę .
A tej pani ze środowisk żydowskich" polecam wycieczkę do Yad Vaschem...Również panu Sternowi takową zalecam - przekona się że nawet jeżeli Niemcy liczyli na polski antysemityzm to się diabelnie przeliczyli.Przykla extremalny : ojciec KOlbe , przed wojną antysemita z nożem w zębach ... Zginął śmiercią męczeńską w Oświęcimiu.
Poza tym chyba raczei Henrykowi H. i jego jaczejce chodziło o kwestie logistyczne- to w Polsce właśnie istniała ogromna , chyba największa w Europie społeczność żydowska , którą chcieli zlikwidować.
A na cholerę ja to piszę , przecież wszyscy to wiemy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brytyjska Polonia chce przeprosin od Timesa"
Największa organizacja polonijna w Wielkiej Brytanii Zjednoczenie Polskie zażądała od dziennika The Times" przeprosin za artykuł swego publicysty Gilesa Corena, będący - zdaniem ZP - wyrazem antypolskich uprzedzeń autora.

W liście do redakcji dziennika działacz ZP Wiktor Moszczyński zapowiada wniesienie skargi do komisji rozpatrującej skargi na publikacje prasowe (Press Complaints Commission, PCC) i twierdzi, że Times" jest ostatnią gazetą, po której można by spodziewać się tego rodzaju narodowościowych uprzedzeń.

PCC otrzymała kopię listu do gazety.

Tezy autora podżegają do nienawiści, oparte są na nieskrywanych uprzedzeniach i ignorancji (...) Artykuł jest wyrazem skrajnej postaci polonofobii, czyli jawnej nienawiści wobec Polaków" - napisało Zjednoczenie.

List ZP wskazuje, iż niedopuszczalne i historycznie nieprawdziwe jest - tak jak to zrobił Coren - sugerowanie, że podpalanie synagog z Żydami zamkniętymi w środku, dla dziadów i pradziadów najnowszych polskich imigrantów w Wielkiej Brytanii, stanowiło swoistą rozrywkę w okresie świąt wielkanocnych.

Zjednoczenie protestuje przeciwko użyciu przez autora tekstu pejoratywnego wobec Polaków słowa Polack", dawaniu do zrozumienia, iż zbrodnie Radovana Karadżicia na Bałkanach muszą być Polakom bliskie" oraz posługiwaniu się językiem skrajnie prawicowej antyimigracyjnej partii BNP w odniesieniu do polskich imigrantów na Wyspach Brytyjskich.

Polacy - według Corena - w odróżnieniu od Niemców, nigdy sami sobie nie mieli nic do zarzucenia z powodu ich stosunku do Żydów.

Zjednoczenie przyznaje, że redakcja w ostatnich dniach zamieściła trzy listy, w tym jeden od ambasador RP w Wielkiej Brytanii Barbary Tuge-Erecińskiej, których autorzy polemizowali z tezami autora, ale uważa, iż redakcja w swoim imieniu powinna się od nich odciąć i Polaków przeprosić.

Uprzednio Zjednoczenie Polskie skierowało formalną skargę do PCC na gazetę Daily Mail" za uprzedzenia, którym dała wyraz wobec polskich imigrantów. PCC nadal ją rozpatruje.

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80277,5551367,Brytyjska_Polonia_chce_przeprosin_od__Timesa_.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol kindżał - powinien , ale dyplomatycznie. A najlepiej po kieszeni.
Swoją drogą numer z wczoraj . Siedzimy sobie na Kazimierzu popijając piwko , i dowcipkując. Padło z mojej strony kilka żydowskich dowcipów. Całkiem zgrabnych z resztą ;) . W pewnym momencie w naszą imprezę wcina się panna od sąsiedniego stolika prosząc mnie o zamilknięcie gdyż prezentowanie antysemickich dowcipów w miejscu krwią uświęconym i tak dalej...Zwłaszcza w obecności jej towarzyszy , turystów zagranicznych i tak dalej..
Przyznam że zrobiłem gały jak pingpongi .
Odzyskawszy jednak oddech i wyparskawszy piwo nosem oświadczyłem że skoro opowiadanie szmoncesów zwłaszcza w żydowskiej knajpie na Kazikach ( nie na Płaszowie!) świadczy o antysemityźmie , to trudno , jestem antysemitą i chak jej w smak ( co usłyszała równocześnie od mojej żony to nie napiszę bo obskoczę suchara albo same znaki przestankowe i spójniki zostaną).
Pannę zatkało , za to od jej stolika wstał facet koło 60tki , na moje wprawne oko były wojskowy , i najpierw w kulawej polszczyźnie , potem po angielsku zaczął się mnie dopytywać czy śmialiśmy się z orginalnych szmoncesów ? I skąd je znam ? I gdzie mógłby nabyć ten tomik , najlepiej z wysyłką do Izraela ? I czy moglibyśmy zestawić stoliki ? I czy mogę mu wysłać pierwszy polski samouczek hebrajskiego w PDF ? I czy to prawda że książę Habsburg kazał się Adolfowi H .... i podetrzeć Volkslistą ?
Krótko i po wojskowemu : największe pretensje mają osoby które niewiele wiedzą , a brak wiedzy nadrabiają wrzaskiem , przepraszam ,asertywnością.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
A ja powiem tak - czytałem niedawno pewien artykuł który nasunął mi coś na myśl. Prawda w czasie wojny była taka-nie mieliśmy bezwzględnego obowiązku ratowania wyłącznie Żydów w czasie wojny. Zginęło wtedy wielu Polaków dlatego jeśli ktoś chciał uratować konkretnie Żyda - i mógł to zrobić - to robił to. Wielu z tych Żydów wyjechało wcześniej czy później z Polski. I nie jest to winą Państwa Polskiego jak również żadnych władz (mimo różnych wiosen" czy marców") że byli obywatele polscy zostawili tu swoje majątki. W roku 1983 rozpoczął się 25-letni okres zasiedzenia tych majątków w tzw. dobrej wierze. Więc w chwili obecnej nie widzę podstaw do tego żeby coś komus zwracać jeśli to należy do kogoś innego.
A w sytuacji gdy mamy ataki na interes narodowy i odpowiednie instytucje sobie z tego nic nie robią to wg. mnie jest to zdrada stanu. I taki ktoś powinien ponieść surowe konsekwencje za działalność na rzecz obcego państwa. Czy to Wlk. Brytanii czy Izraela czy USA.
I nie powinno się używać żadnej poprawności politycznej. Bo jak jakiś debil z inną kretynką pier.... głupoty i wciskają to innym jako prawdę nasze władze coś powinny zrobić w tej kwestii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie