Skocz do zawartości

Pogrom Kielecki 04 VII.1946r.-A MATACTWA!!!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Masz kol.karolsawiak całkowitą rację.Chwilowo z mojej strony uważam temat za zamknięty.Wprawdzie nie zamierzałem tak kończyć,ale zauważyłem że cokolwiek bym napisał to i tak jednym by się podobało a drugim nie.Dla mnie ten temat jest zbyt poważny,a niestety zaczęło się kasztanienie".Proszę jeżeli ktoś ma konkretne informacje na temat pogromu kieleckiego, o przedstawienie ich na forum ,lub bezpośrednio do mnie przez pryw.Odkrywcy.Serdecznie zapraszam innych do poprowadzenia tego samobójczego tematu-lecz już beze mnie.
Bardzo dziękuje wszystkim za wypowiedzi, te dobre ,i te złe. Serdecznie wszystkich pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 192
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
leszekranger11, niepotrzebnie przejmujesz się tzw. krytykantami". Odwalileś kawal dobrej roboty i zato masz u mnie duże piwo".
Wiadomo, że każdy Polak najlepiej to potrafi filozofować, oceniać i krytykować, ale wziąść się samemu do roboty i coś stworzyć, ooo to gorsza sprawa;)

Mam nadzieję, że w razie nowych ciekawych informacji, coś tu jeszcze wrzucisz !
Rób swoje i pamiętaj, że psy szczekają, a karawana idzie dalej" !

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
Witam,mieszkałem na Plantach,znam panią śp Zielińską świadka pogromu ,w tym czsie UB zabrało ją z domu na przesłuchanie,moi dziadkowie wtedy pracownicy chuty ludwików sami byli w pochodzie robotników w stronę plant w czasie pogromu,znam też pana wacław żiółka!!! o dziwo histori .Pani Zielińska przed śmiercią powiedziała parę faktów zwiążanych z pogromem.Zachowam dla siebię,pogrom był inspirowany na pewno przez sowietów,to nie ulega,wracając do zióka sam uratował paru żydów przez zabójstwem (kaloryferem)choć w tedy miał 18 lat,a andrzej to jego syn i wtedy był niemowlakiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Franc piszesz: Pani Zielińska przed śmiercią powiedziała parę faktów zwiążanych z pogromem.Zachowam dla siebię,pogrom był inspirowany na pewno przez sowietów,to nie ulega,".

Czyli typowe Wiem ale nie powiem", Mam dowody ale ich nie przedstawię". Pierwszy Twój post i od razu stajesz się zupełnie niewiarygodny. Bo albo coś wiesz i masz na to dowody, które przedstawiasz. Albo Ci się tylko wydaje, że coś wiesz i masz na to dowody...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
franc-nie powiem ci witaj,nie powiem ci kolego bo to co piszesz jest niezgodne z moimi informacjami.Oczywiste masz do tego całkowite prawo i to poważam.
Widzisz ja bardzo dobrze znalem to ubeckie Głowno o którym piszesz.Jestem a nawet chciałbym żeby mi ktoś wytoczył proces Sądowy przeciwko temu umekowi Ziółko.Dla mnie .... zawsze śmierdzi.Bił i torturował mego ojca mimo tego że był nieletni.
Przeczytaj sobie książkę - Chłopcy Barabasza.Mowa jest w tej książce między innymi o Ziółku.Starzy partyzanci się o nim wypowiadają jako o PLAMIASTYM.Dla czego?Bo na mordzie mijał plamę.
Znam wielu Żolnierzy AK którzy mają o tym łownie źle zdanie więc nie nazywać szamba perfumerią
Bez Poważania


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Czlowieksniegu 08:49 05-07-2009
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...
Witam Serdecznie
Choć dawno tu nie byłem, przekaże Wam koledzy film,który wprawdzie nie należy do mnie ale pokazuje dokładnie miejsca w których był Pogrom Kielecki.
Tak jak zaznaczył autor-bez polityki,ramie w ramie,człowiek z człowiekiem.
Pamiętajmy że kiedyś żyliśmy razem Polacy i Żydzi,na jednym podwórku,ramie w ramie,nikt nas ani nie wywyszczał,ani nie poniżał.Wojna,zło,polityka,poróżniła nas.Mój Tata Św p
zawsze powiadał że nieważne czy to Żyd czy Polak-zawsze trzeba być człowiekiem a menda jest w każdym narodzie.Zostawmy politykę.Nie nam sądzić.
CZY JESTEŚ CZŁOWIEKIEM??????????????????????????"

http://www.youtube.com/watch?v=2-XHsaUft5k

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem po co ten wątek został wznowiony? Autor tego wątku zapowiadał jakieś NOWE REWELACYJNE INFORMACJE i TWARDE DOWODY, a pytany o szczegóły to najpierw odpowiedział w typowym tu stylu; czyli WIEM ALE NIE POWIEM", a na koniec się obraził.

No chyba, że Mossad miał ardzo długie ręce", ale osobiście nie sądzę, bo oni tam u siebie mają większe problemy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MONASTYR", w tym linku, jakie to sentymentalne.
Mylisz się alans" pisząc o oni tam u siebie mają większe problemy...".
Żydzi mają swoje ośrodki w Polsce, jak choćby w Otwocku ośrodek szkolno wypoczynkowy Śródborowianka" i nie jest to martwy ośrodek. Proszę sobie poczytać, przyjeżdżają z Izraela, uczą się różnych rzeczy.
Jeden z tematów jakie były tam poruszane w bieżącym roku:
Wykopać rasizm ze stadionów".
alans" zapraszam na wykłady, ale weź pod uwagę, że oni mogą mieć inne zdanie. Zapewne interesują się historią przodków w specyficzny sposób. Pieniądze żądzą światem, a one prawdopodobnie nie śmierdzą.
Chciałbym, żeby Polacy też byli szkoleni w podobny deseń np. jak bronić się przed Żydami, ale to chyba rasizm.
Tutaj autor również z sentymentem wypowiada się jacy Żydzi korzystali z tego ośrodka, głównie komuniści, ale nie tylko.
https://sites.google.com/site/pensjonat2009/otwock--niedoszy-syjonista-wywiad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby żydzi chcieli dochodzić prawdy historycznej, zapewne ich narodowość stała by się bezużyteczna, dla biznesu, bo byli po każdej ze stron. Być może w Kielcach wystąpił problem
kto ma być u władzy, ale to mogą ocenić fachowcy kto dla Polski by był lepszy, Beria czy Bierut, dla co niektórych to bez znaczenia bo jedno nazwisko jak i drugie zaczyna się z tej samej litery, a niektórym nawet mogło by się pomylić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 4 years later...
Prawdy o rozegranej w lipcu 1946 r. tragedii nie pomogą nam zrozumieć ani bajki na temat prowokacji UB, ani zakłamany podział na komunistów i bohaterskie podziemie – rozmowa z prof. Joanną Tokarską-Bakir, autorką książki „Pod klątwą”.

NEWSWEEK HISTORIA: Pani książka opisuje społeczne tło pogromu i odsłania jednocześnie nieznane dotąd aspekty tego wydarzenia. Dlaczego zdecydowała się pani wrócić do tej sprawy?

PROF. JOANNA TOKARSKA–BAKIR: Chodziło mi o to, by przywrócić głos tym, których uciszyła aktualna polityka historyczna – uczestnikom tamtych wydarzeń, zarówno ofiarom, jak i mordercom, i pokazać ich bez ideologicznych klisz.

Pokazać ich wszystkich: żydowskich i nieżydowskich Polaków, jak proponuję ich nazywać. Gdy opisujemy pogrom kielecki, przywrócenie języka obywatelskiego, który został w Polsce zniszczony przez okupanta i nacjonalistów, jest nie mniej ważne niż odkrycia faktograficzne.

Tak więc opisuję z jednej strony Polaków szturmujących drzwi schroniska żydowskiego przy Plantach 7, milicjantów i wojskowych, robotników z Huty Ludwików i z Tartaku nr 1, a po drugiej stronie tych drzwi opisuję oblężonych w środku Polaków Żydów. Ich biografie rekonstruuję „od dołu”, na podstawie kwerendy w IPN i innych archiwach.

Co pani odkryła?

– Przede wszystkim to, że w ścisłym dowództwie kieleckiej milicji było wielu ludzi, którzy w czasie wojny zabijali Żydów.

Mamy tutaj majora Olszańskiego, komendanta wojewódzkiego MO, mianowanego już po pogromie, który od roku 1940 był członkiem Podlaskiego Legionu Śmierci, endeckiej organizacji konspiracyjnej, potem został skaptowany przez NKWD, wydał kolegów i jakiś czas później, po wkroczeniu Rosjan, zrobił to samo w Armii Krajowej.

Jego zastępcą w Kielcach był Stefan Latosiński, członek NSZ, który z polecenia organizacji infiltrował Bataliony Chłopskie i Armię Ludową w okolicy Bałtowa. W skład komendy wojewódzkiej MO wchodził też Bronisław Kurczyński, szmalcownik ze Lwowa.

Jest tam Stefan Sędek, prawnik po Uniwersytecie Warszawskim, organizator przedwojennego Obozu Narodowo-Radykalnego wKielcach, a w roku 1946 zastępca kierownika brygady śledczej kieleckiego komisariatu. To właśnie on z rana 4 lipca wysłał na Planty patrole milicjantów, na lewo i prawo opowiadające o chłopcu porwanym przez Żydów. Co ciekawe, obaj bracia Sędka byli ważnymi osobistościami w Organizacji Polskiej, określanej mianem zakonu wewnętrznego ONR. Ktokolwiek do niego wstępował, musiał przysiąc, że „nie ma w nim ani kropli krwi żydowskiej, za co ręczy honorem”. Jest tu Franciszek Kuś, policjant przedwojenny, a po 1939 r. granatowy, który zabił co najmniej 14 Żydów, w tym osobiście zastrzelił dwoje dzieci. Tyle samo dzieci ma na koncie Władysław Janowski, który polował na Żydów pod Strzegomiem, a w komisariacie kieleckim przesłuchiwał Kalmana Zingera, słynnego „Żyda w zielonym kapeluszu”, którego o porwanie oskarżył Henio Błaszczyk. Aż trudno uwierzyć, że ludzie o takich życiorysach rozstrzygali, co zrobić z meldunkiem ojca Henia, który 4lipca rano zjawił się na milicji, zeznając, że syn był przetrzymywany na Plantach 7.

Kto mieszkał w tym domu?

– Rozbitkowie. Dużą grupę stanowili Żydzi z kibucu Ichudu, który mieścił się na drugim piętrze tego domu. Przygotowywali się do wyjazdu do Palestyny. Część z nich niedawno wyszła z obozów.

Późniejsze protokoły oględzin zwłok dają wyraz kondycji, w jakiej znajdowali się ci ludzie: „Zwłoki płci męskiej, odżywienia miernego”, „zwłoki płci żeńskiej, odżywienia miernego, na lewym przedramieniu tatuaż: B-1119”, „A-61910”. Wśród zamordowanych tego dnia było też kilku żołnierzy. To byli weterani Dywizji Kościuszkowskiej, uczestnicy bitew pod Lenino, Warszawą i Kołobrzegiem. Mamy tam porucznika Icchaka Prajsa, zatłuczonego przez tłum na wysokości Sienkiewicza 72. Był wtedy w mundurze, obwieszony orderami. Ciekawe, że w stosunku do ofiar funkcjonowała dotąd opinia, że nie byli to kielczanie, ale obcy. To nieprawda. Badania genealogiczne Jarosława Dulewicza wykazały, że większość z nich pochodziła z tamtych terenów, tyle że w czasie wojny znaleźli się w ZSRR. Teraz wracali, wzbudzając niepokój.

[...]



http://www.newsweek.pl/wiedza/historia/pogrom-kielecki-1946-jak-doszlo-do-mordu-na-zydach-,artykuly,425047,1.html?src=HP_Magazine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak, Kielce to mały pikuś, ONR po 1945 r. opanował całą Polskę by mordować Żydów.
Żydowskich profesorów prawda nie interesuje, zbyt związani są ze swoją rasą by móc obiektywnie opisywać historię.
Wywiad w Newsweeku - dlaczego mnie to nie dziwi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie