Jump to content
Sign in to follow this  
leszekranger11

Pogrom Kielecki 04 VII.1946r.-A MATACTWA!!!

Recommended Posts

WITAM!-Dnia o4.VII.1946r w Kielcach był Pogrom Kielecki".Zginęło w nim wielu nie winnych ludzi co nie podlega dyskusji-CZEŚĆ ICH PAMIĘCI!!!.
Na zdjęciu budynek przy ul.Planty 7 gdzie była zdarzenie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Za ten pogrom, nigdy do końca nie wyjaśniony, chyba w 96 Cimoszewicz (jako premier) przeprosił.

a na przeciwko są dwie niezłe knajpy.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niestety!-na tablicy wmurowanej na budynku przy Ul.Planty 7,jest fałszywy napis ,co mało kto wie.Pisze na nim iż zginęło tam 42 osoby narodowości Żydowskiej.Według IPN Kielce-zginęło
37 Żydów,i 3 Polaków 37+3=40 -WIĘC! rachunek prosty.Skąd nagle na tablicy 42.A gdzie pisze o osobach ,które zginęły od kul z broni ,narodowości Polskiej.Przecież Żydzi mieli broń i strzelali do Polaków co jest udokumentowane,i mam na to dowody.Niestety Żydzi mają tendencje do wyolbrzymiania,tak jak to zrobili, w Jedwabne, bez przeprowadzonej ekshumacji,już wiedzieli ile ofiar.Tragedia się stała FAKT-ale dążmy do prawdy a nie fałszujmy ją ,i wyciągajmy z tyj historii lekcje,ku przestrodze dla innych.Cokolwiek Polak w tym kraju napisze ,nie pod dyktando Żydów ,zaraz jest ANTYSEMITĄ!!!.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dlaczego Książki nie opisują prawdy jakie nieszczęścia i restrykcje ,spadły ,na Polaków po pogromie.Było ich 12 osób wkręconych w tryby sprawiedliwości komunistycznej,jakim był Sąd Wojskowy.tzw.Sąd Kapturowy.Z 12 osób zatrzymanych prosto z ulicy,9 przypłaciło to życiem.Mimo Iż byli cywilami sądził ich Sąd Wojskowy-który na domiar, na stole Sędziowskim ,miał postawiony KRUCYFIKS.Czyżby komuniści nawrócili się.NIE TWIERDZĘ iż wszystkie osoby były niewinne-twierdzę iż część z nich została wmanipulowana przez UB ,celem szybkiego wykrycia sprawców.Zeznania wymuszano biciem.Zatrzymani zostali 04.VII.46r.-sprawa sądowa zaczęła się 09.VII.46r.-a wyrok wykonano już 12.VII.46r.Już przed wyrokiem był stworzony pluton egzekucyjny.Czyżby odrazy znano wyrok,a może bano się aby prawda wyszła na jaw i szybko pif.paf.i po sprawie.Nie dano im prawa skorzystać z łaski.Nie powiadomiono o wykonaniu wyroku kary śmierci 9 Polaków,ani adwokatów podejrzanych,ani rodzin ich.NIE WYDANO CIAŁ RODZINIE.PRAWDOPODOBNIE IŻ SĄ POCHOWANI W LESIE NA BUKÓWCE LUB STADIONIE.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zajmę się dziś jedną z ofiar Polskich.Józef Pokrzywiński lat 43,stolarz,zostawił czwórkę dzieci.Przyjechał do Kielc jak zeznaje kupić klej.Przyznał się wprawdzie do uderzenia jednej osoby Narodowości Żydowskiej,jak twierdzi nie mijało to nic wspólnego ze skutkiem śmiertelnym.Na sprawie sądowej było widać iż ten człowiek był bity podczas przesłuchania.

PO 62 LATACH UJAWNIAM TYLKO NA ŁAMACH ODKRYWCY GDZIE SĄ POCHOWANI- 9 OSÓB NARODOWOŚCI POLSKIEJ SKAZANYCH NA ŚMIERĆ PO POGROMIE KIELECKIM. Tej informacji nie znajdziecie w rządnej literaturze-była ściśle tajna.Była tak zakamuflowana iż nawet historycy,dziennikarze nie mogli wpaść na trop.
Na jednym z Kieleckich cmentarzy,jest mogiła,duża ,ogrodzona masywnym łańcuchem,a po środku stoi krzyż z napisem jak na zdjęciu.DATA ŚMIERCI-4.VII 1946r.KOLEJNE KŁAMSTWO!!!!!!!!!.
Jak ten człowiek mógł zginąć 4 VII 1946r.jak 9.VII 46r.był sądzony,a 12.VII 46r.ROZSTRZELANY.Nawet po śmierci nie dało mu UB spokoju.Przez fałszywą datę niemożna od należ było mogiły.To nie zbieżność nazwisk bo mam na to dowody.

Share this post


Link to post
Share on other sites

TO NIE WSZYSTKO!!!-Spójrzcie w lewy,dolny, róg, tablicy nagrobnej ,z nazwiskiem.Jest tam 9 krzyży,a skazanych było 9.
Twierdzę iż tam leżą wszyscy rozstrzelani,których ciała nie wydano rodziną.Ci ludzie po 62 latach i takich matactwach powinni być jeszcze raz osądzeni,i niektórym z nich przywrócone dobre imię.Na to czekają rodziny pomordowanych,tak jak czekali 62 lata na wskazanie miejsca ostatniego spoczynku.No cóż któryż adwokat da się za życia ukrzyżować,w obronie tych osób.Śledztwo wprawdzie w sprawie POGROMU KIELECKIEGO,zostało umorzone,ale jak widać dużo jeszcze jest spraw do wyjaśnienia.Spraw które nie wszyscy chcą wyjaśnić.
POZDRAWIAM.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mam na to dowody.Przed napisaniem tego postu,bardzo dobrze się przygotowałem, bo ta sprawa zawsze była śmierdząca,dlatego nieujawniona.Poszukiwaczem można też być bez wykrywacza.Ale jeszcze nie skończyłem. CDN.
Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak sprawę naświetliłem w IPN_KIELCE.Uważam że to godna instytucja do takich spraw powołana. Jestem z Kielc i znam wiele spraw związanych z tym miastem.Spraw naprawdę niektórym nie na rękę.
Kiedyś chciałem się dostać na spotkanie które było w Kielcach,Pałacyk Zielińskiego,z panem Grossem.Niestety było tam więcej Straży Miejskiej,stacji telewizyjnych, niż ludzi na Pogromie.Chciałem zadać kilka pytań Panu Grossowi.Niestety nie dopuszczono mnie.Nie dopuszczono też ludzi,starszych którzy mając coś do powiedzenia. Odchodzili z kwitkiem.Może specjalnie wynajęli małą salkę aby za dużo Kielczanie nie powiedzieli.Tak można czekać aby ludzie którzy byli świadkami poumierali.
Mnie nie wpuszczono-ale przez okno widziałem ok.5 UBEKÓW-byłych.DLA NICH MIEJSCA STARCZYŁO.
I tak po tym poście będę ANTYSEMITĄ ogłoszony przez wiadomo kogo.No coż do 4.VII 2008r.jeszcze trochę zostało.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Podpisuje sie dwoma rekami pod wypowiedzią Pana Kąkolewskiego.
Tą wersję wypowiedzi uważam za wiarygodną.Zapraszam do wyszukiwarki odnośnie Pogromu.
Pogrom Kielecki 04.VII.1946r.
Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam!
Opisze teraz Błaszczyka Henryka.Był on małym trybikiem w wielkiej prowokacji UB.Podczas Pogromu Kieleckiego miał zaledwie 8 lat.Między innymi od niego się zaczęło,i od tzw. zręcznie skrojonej mistyfikacji-niby porwania przez Żydów,trzymania w piwnicy w budynku przy ul.Planty 7,gdzie Żydzi toczyli krew na mace".UB-nie przewidziało jednego szczegółu,a mianowicie, w tym budynku, niema piwnicy,bo stoi,na podmokłym terenie.
Dziecko 8 letnie jakim był Pan B.H.które można było ukierunkować jak się chce.UB-nawet w swej nikczemności nie zawahało się nim posłużyć .B.H.został zatrzymany w katowni UB przy obecnej ul.Paderewskiego.Najpierw siedział tydzień zamknięty na ostatnim piętrze ,w ubikacji.Nie dawano mu tam ,ani jeść, ani pić.Pił jedynie wodę z ubikacji.Nikt nim się nie interesował.Po tygodniu został dołączony do swojej matki która została też zatrzymana,mimo tego iż była bogu ducha winna.Zwolniono ich dopiero 17.II.1947r.
B.H.był najmłodszym więźniem powojennego,komunistycznego ustroju.Nie było go na sprawie sądowej dotyczącej Pogromu,mimo iż był bardzo ważnym świadkiem w sprawie.Został świadomie odseparowany aby prawda,szyta cienkimi nićmi,nie wyszła na jaw.Jak bardzo musiał okres zatrzymania B.H.odbić się na psychice tego małego , 8 letniego dziecka?Czy był tak groźny dla aparatu władzy,dysponującego bronią,wojskiem-iż musiano go więzić bez osądzenia.OSĄD POZOSTAWIAM WAM!
POZDRAWIAM CDN.

Share this post


Link to post
Share on other sites
leszekranger11 opisujesz fakty ogólnie znane rozsiane po różnych pismach i pisemkachm dostępne dla osób interesujących się tematem wydarzeń kieleckich. Dodatkowo to co piszesz przedstawiasz jako sensacje czy tajemnice.
Jakos nie moge dopatrzyc sie w tym jakiegokolwiek sensu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Podobnie jak przedmówcy ( jak nazwać tych, którzy przed napisali? ) podziwiam upór autora. Zapewne należy Mu się poklask, że prawdopodobnie odkrył zbiorową mogiłę straconych. Drugim plusem jest próba zebrania rozproszonych informacji i wiadomości w jednym miejscu. Może nawet dobrze, że zgłosił wszystko do IPN. Szkoda tylko, że wszystko robi z ogromną dawką niezdrowych emocji, wartościując, manipulując, że o źródłach nie wspomnę.
Ważne- że raczył między wierszami wspomnieć o winnych pogromu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam!
Zgadzam się kol.pomse że opisuje fakty ogólnie znane.Jednak sprawa mogiły to zapewniam iż nie jest znana.Do tej pory nie spotkałem się w jakiekolwiek publikacji, z tematem gdzie leżą ,zabici Polacy po Pogromie Kieleckim .
Ok.2 tygodnie temu zgłaszałem miejsce lokalizacji mogiły ,w IPN-KIELCE.Tam też nie znali tego miejsca.
Owszem podaje fakty z różnych publikacji,ale nawet Kielczanie niewiedzą iż na tablicy przy budynku Planty 7,jest napis z błędną liczbą zabitych.
Dziś byłem w telewizji Kieleckiej-oni dopatrzyli się sensu,zrobienia reportażu.A tam siedzą ludzie którzy Pogrom Kielecki mają w jednym palcu.
Cieszę się iż temat postu ruszył-może znajdą się świadkowie tych wydarzeń.
Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Temat jest ciekawy, bo nadal niezbyt wiele wiemy o prawdziwym podlożu tych zajść. Jedyne co jest pewne to fakt że - tuż po sfałszowanym referendum - komuniści wykorzystali propagandowo pogrom kielecki w taki sposób, by odwrócić uwagę od fałszerstwa, by okryć hańbą opozycję antykomunistyczną.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam!
Ponieważ jutro już jest rocznica Pogromu Kieleckiego i przy domu na ul.Planty 7,będzie pewnie spotkanie Żydów z naszymi Wodzami ",uprzejmie proszę o nie przepraszanie Żydów w imieniu Polaków.Dla kariery,i nędznych Judaszowych srebrników politycy przepraszają w imieniu NARODU POLSKIEGO.
Kto ich upoważnił, bo ja jako Polak -NIE.Nasze młode pokolenie,powojenne, ma dość szkalowania ,obwiniania nas za mord, który popełnili UB-KOMUNIŚCI.
NIEDŁUGO BĘDZIEMY PRZEPRASZAĆ ŻE JESTEŚMY POLAKAMI!!!!!!!!!!!!

KIELCZANIN.
  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Od jakiegoś czasu przepraszanie jest Naszą mocną stroną.
Przepraszamy na prawo i lewo byleby tylko nie daj Boże nie nastąpić komuś na odcisk. Komu najbardziej - wiemy.
Bez badania prawdy historycznej i faktów.
Ciekaw jestem kiedy Nas ktoś zacznie przepraszać za doznane krzywdy i fatalne decyzje?
Jak na razie to My jesteśmy winni za całą II Wojnę, Hollocaust, obozy zagłady, Katyń, Pogrom Kielecki i bóg wie co jeszcze.
Fakty które opisujesz nie są wcale tak powszechnie znane.
Dobrze że ktoś przypomina i stara się dociec prawdy, bo tylko w ten spoób mogą ujżeć światło dzienne nieznane epizody. Tak powstaje historia prawdziwa a nie przekłamana, którą wszyscy byliśmy raczeni przez lata.
Pozostaje pytanie. Kiedy ktoś otwarcie wyjawi prawdę , bo jak na razie to dalej raczeni jesteśmy stekiem bzdur.
Życzę wytrwałości.
pozdrawiam
stangret

Share this post


Link to post
Share on other sites
Leszekranger11 rzeczywiscie sprawa mogił ofiar stalinowskiego wymiaru sprawiedliwosci posądzonych o udział w pogromie kieleckim jest nieznana i Twoje informacje o tym przeczytałem z wielkim zaciekawieniem.
Ofiarami tych wydarzeń nie byli wyłącznie Żydzi ale także Polacy - osoby skazane na podstawie wątłych lub w ogóle sfingowanych dowodów" ich winy. Mam nadzieję, że wyniku Twoich działań IPN podejmie próbę wyjasnienia oklicznosci skazania tych osób.

karolsawiak - z litosci nie komentuję tego cos z siebie wycisnął.

Stangret piszesz: Kiedy ktoś otwarcie wyjawi prawdę , bo jak na razie to dalej raczeni jesteśmy stekiem bzdur."
Jezeli masz takie wrazenie to swiadczy o tym, ze nie za bardzo drążysz temat bowiem z dostępnych źródeł naprawdę wiele można wyczytać jak to wykazał powyżej leszekranger11
Zresztą czy istnieje w podobnych sprawach jakas ogólna, uniwersalna prawda?
Wątpię, z faktów można ułożyć ciąg wydarzeń, można spróbować zrozumieć motywy kierujące osobami biorącymi w nich udział.
Niestety prawdą nazywamy często to co za nią chcemy uważać.
Najwyraźniej własnie takiej prawdy i ty oczekujesz.


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora pomsee 04:14 04-07-2008

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam ponownie!!!
Dla tych którzy znają tą historię -przypomnę.Dla tych którzy nie znają poinformuję.Nie korzystam tylko z rożnych książek broszur,z ciągając wszystko co piszą o Pogromie Kieleckim.Posiadam też własne materiały.Ile książek tyle rożnych wersji.Zachęcam do lektur przeczytania takich jak:
ZABIĆ ŻYDA-Tadeusz Wiącek
Żyd W ZIELONYM KAPELUSZU-Jerzy Daniel
PYTANIA NAD POGROMEM KIELECKIM-Jan Śledzianowski
Wszystkie te książki są bardzo znanych autorów.Bardzo dużo jest w nich prawdziwych faktów,lecz dużo między nimi rozbieżności.Różnice polegają w czasie pisana tych książek,ponieważ w miarę przepływającego czasu zostały ujawnione coraz to nowe fakty.Dużo tam jeszcze nieodkrytych wiadomości.Jeżeli wytrzymacie ze mną,to zachęcam.Na koniec będzie ciekawostka:>

Share this post


Link to post
Share on other sites
Opiszę teraz między innymi jednego z głównych prowokatorów P.K.
Był nim Walenty Błaszczyk,ojciec małego HENIA-jak go nazywali,czyli Henryka Błaszczyka 8 letniego chłopca.
Walenty Błaszczyk był skromnym szewcem,mieszkającym na ul.Podwalnej 6,w Kielcach.Domu już niema,została tylko drzewo grusza.Pan Walenty był donosicielem UB,o pseudonimie PRZELOT"
To jego zwerbowało UB,i namówiło ,do odegrania aktorskiej scenki ,z porwaniem dziecka.Był to tak prosty, i głupi w swej naiwności ,człowiek że wkręcił, w prowokacje swojego syna HENIA.Dziecko które ma 8 lat,ślepo wierzy swoim rodzicom i daje się ślepo manipulować.W mieszkaniu Walentego Błaszczyka była UB-melina,gdzie UB-przynosiło alkohol i tam go spożywali.
Pewnie tam były dogrywane nie które plany Pogromu.Z tego co mi wiadomo to już 2 tygodnie przed 04.VII.1946r.była już mowa o PROWOKACJI-bo tak można nazwać Pogrom po imieniu,iż to była PROWOKACJA,a nie zlot Kieleckich antysemitów którzy nienawidzili Żydów,i ich mordowali.
Czy wiecie już kim jestem?
POZDRAWIAM CDN

Share this post


Link to post
Share on other sites
drogi moderatorze pomsee
Jeśli zapytasz kogokolwiek o Pogrom Kielecki, to każdy powie Ci , że a, to tam gdzie prawdopodobnie Polacy mścili się na żydach i kilku zabili"
Do dziś panuje takie przekonanie wśród wielu ludzi i nie oczekuj,że wpajane przez lata historie się zmienią jeśli ktoś taki jak leszekranger11 nie będzie o tym pisał.
Ludzi którzy o tych wydarzeniach mają większe pojęcie jest niewielu, a jeśli jesteś jednym z nich to jesteś,że tak powiem w opozycji.
Prawdy nie można dzielić na uniwersalną, wygodną czy tez użyteczną. Prawda jest tylko jedna.
Do tej prawdy należy dociekać i ustalac fakty a nie opierac się na bajkach czy poszlakach, bo jesli tak będzie to historia będzie g...o warta.
W końcu chyba Wszyscy chcielibyśmy historii bez białych plam i myślę że Ty także.
pozdrawiam
stangret

Share this post


Link to post
Share on other sites
A ci UB-KOMUNIŚCI" to kto? Kosmici? Afro-amerykanie? Misie pluszowe? Nie. TO POLACY. A jak kiedyś upublicznią akta SB, to się zapewne mocno jeszcze zdziwisz...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  ×
×
  • Create New...

Important Information