Skocz do zawartości

Opolska prokuratura: zdelegalizować ONR


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 142
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Wstyd i chańba!
Co rok te skur...y urządzały takie jazdy. W obecności wojewody i innych oficjeli, w obecności kombatantów i młodych ludzi. Splamili tym zachowaniem honor naszych Bojowników. Tych prawdziwych a nie tych posranych pajaców spod znaku swastyki, czy innego narodowo- radykalnego gówna.
Bardzo dobrze, że wreszcie coś się ruszyło, ale moim zdaniem każdy palant ogolony na łyso, w cięzkich butach i tej szmacie z pomarańczową podpinką powinien mieć zakaz wstępu na takie uroczystości i do takich miejsc.
Pozdrawiam wszystkich normalnych...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w końcu delegalizacja...ufff, w kolejce jest jeszcze kilka takich kwiatków. w Bydgoszczy widziałem też podobne obrazki z okazji różnych świąt, na rynku pod pomnikiem bodajże poległych, wieńce składają ci szmaciarze w brunatnych koszulach. ale tak jak Trooper pisze: nazywają się patriotami i krzyczą HH...litości. miałem parę razy nieprzyjemność spotkać się z takimi (z różnymi skutkami). Elcolonello- to fakt, najgorsze jest to, że to było w zasadzie za przyzwoleniem władz...reporterzy po zdarzeniu pytali się jakiegoś ministra o jego zdanie, to powiedział, że nie chcieli wzbudzać niepokoi i dlatego nie reagowali...żenada! a jeśli o ciężkie buty i flecktarny idzie, to sam noszę:) ale do ideologii tak z prawa jak i z lewa bardzo daleko mi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały problem polega na tym, że w taki a nie inny sposób witali się (ewentualnie: oddawali sobie lub komuś tam cześć) członkowie PRZEDWOJENNEGO ONR-u! Z tego co pamiętam, to znajdzie się nawet jakiś antyczny pomniczek z czasów rzymskich prezentujący gościa w łudząco podobnym" geście... . Policja, prokuratorzy oraz sąd będą mieli ostrą jazdę" z tą trójcą... .
Pozdro!
PS. Z sądowych jajec" moje ulubione to sprawa gościa, który zdzielił innego siekierą w głowę. Sędzia pyta: Czy oskarżony chciał zabić denata?". Nie, chciałem go tylko nastraszyć..." - odpowiada oskarżony. Aaa, to co innego" - odpowiada sędzia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol.AKMS , farciarzu ty możesz sobie zapuścić ja muszę zainwestować w perukę ;)
A tak na serio to ONR ma pecha- przed wojną ich zdelegalizowali i teraz też się na to zanosi.I słusznie !!
Pozdro Erih
PS Pech starożytnych Rzymian że takie coś" zawłaszczyło ich gest. Benito , Adolf , no i ci...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Erih!
Bereza pozostała poza granicami Polski, Rothsay był dla zupełnie innych politykierów. Pozostałe miejsca odosobnienia" w naszych obecnych granicach mają raczej złe konotacje... . Co proponujesz? Jest jeszcze kilka starych fortów. To musi być jakaś tzw. parafia na zadupiu". Modlińska cytadela? Fort Centralny w Osowcu?
Przedswiąteczne pozdro!
PS. A propos zawłaszczania. Komuna podp********* w ten sposób robotnikom święto 1 maja!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie najgorsze było, że ludzie o tego rodzaju konotacjach w imię doraźnej kalkulacji politycznej zajmowali posady w administracji rządowej albo dzięki poparciu pewnego księdza dostali się do Sejmu i brylowali w nim kreując się na autorytety". Dla ludu" zaś pozostały bajeczki, że ten pan przecież zamawiał pięć piw".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cMOWGLYN- gdybyśmy tym torem myślenia szli, to noszenie na koszulce swastyki też nie powinno być niczym złym, przecież kiedyś to nie było nic złego...krzyż jak krzyż.czasy się zmieniają, różne rzeczy mają inne znaczenie z czasem. kiedyś Skinhead nie był na przykład politycznie ani z prawej ani z lewej ni też w centrum. a niewielu wie, że ta subkultura ma swoje korzenie wśród czarnoskórych imigrantów z Jamajki.
takim torem więc jak widać iść nie mozemy. jak można się uważać za patriotę krzycząc po kątach sieg heil, podczas gdy nasi dziadowie walczyli z nazistowską nawałą(?)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mjut!
Jeżeli chodzi o to, co napisałeś (ewolucja znaczenia swastyki, geneza ruchu skinhead) to masz całkowitą rację. Nadal chodzi mi jednak o to, że:
1) wspaniała trójka" zapytana (przez policję, prokuratora, sąd) o motywy swego postępowania oraz intencje będzie kręcić wskazując na wszystko inne, byle by nie było to pochodne NSDAP,
2) żaden biegły będący przy zdrowych zmysłach nie wyda ekspertyzy, w której jednoznacznie stwierdzi, że aki gest" jest równoznaczny z propagowaniem faszyzmu, czy nazizmu.
Jak sądzisz, jaki werdykt (w oparciu o podane przeze mnie wyżej okoliczności) wyda wówczas sąd? Nie wydaje mi się, aby było to skazanie za szerzenie propagandy totalitarnej. Być może się mylę...
Big pozdro!
PS. Spytam w tym miejscu przewrotnie. A co począć ze znakami ognia" (czy coś jakoś tak) spotykanymi do dziś na Podhalu? Ja uważam, że w takich miejscach, w takich okolicznościach, z takimi intencjami podhalańskie swastyki" to jak stwierdziłeś ic złego" (nawiasem mówiąc ciekaw jestem, co zrobiłby z taką swastyką" niemiecki sąd...).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt przytomny widząc długowłosego brodacza w turbanie Ze swastyką na szyi nie będzie podejrzewał go o nazizm :)))Nikt na widok posągu Cezara nie wrzaśnie faszysta... Podobnie bacę z niespodziewanym krzyżykiem na belce stropowej...
Chociaż nie . Byli ludzie aż tak głupi.. niech sobie przypomnę .. acha jeden był bawarskim kiepskim malarzyną a drugi to taki popapraniec w binoklach.. znaleźli sobie nawet lokalnych przydupasów.. coś w rodzaju naszego neoONR... Ale góralom się to bardzo nie spodobało...;)))
Pozdro Erih
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, no rzecz jasna, ze za wyciągnięcie do góry łapy nikt ich nie skaże. ale gdyby się chwilę zakręcić wokół tego towarzystwa, to znalazłyby się paragrafy. w końcu koncerty takie jaki miał miejsce w zeszłym roku w Toruniu w Bunkrze na Woli Zamkowej mają miejsce i kolportuje się tam znaczki, gazetki, ciuchy propagujące ideologię. wku******ą mnie tylko sytuacje, takie oficjalne..niech sobie w pokoju przed lustrem macha pajac łapą, ale nie na imprezie", którą pośrednio sponsorujemy. (tak jak nie życzę sobie budowania jakiejś bazyliki w Wawie z moich podatków) a tak z innej beczki, to bawi mnie też sytuacja, gdzie z ZHP zrobiło się organizację komunistyczną i alternatywnie powstał ZHR hehe...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
A co do zamku Lubelskiego zapraszamy zrobi się wybieg za siatką zwiezie debili ze świata i niech pokażą którzy są bardziej narodowi.W Lublinie jest trochę nudno a to zawsze jakaś rozrywka;-)
Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
prokuratury okręgowej o rozwiązanie stowarzyszenia Obóz Narodowo-Radykalny (ONR) z siedzibą w Brzegu (Opolskie).


Prokurator chce delegalizacji ONR ze względu na uporczywe naruszanie prawa poprzez propagowanie faszyzmu. Zdaniem prokuratury, brak również możliwości przywrócenia stowarzyszeniu działalności zgodnej z prawem. Członkowie i sympatycy ONR -według ustaleń prokuratury - wielokrotnie łamali prawo podczas majowych uroczystości na Górze św. Anny. Robili to m.in poprzez pozdrawianie się gestem powszechnie uznawanym za nazistowski, a także poprzez wznoszenie okrzyków Niemcy won z polskich stron", najdzie się kij na żydowski ryj".

Prokurator wniósł o odroczenie sprawy ze względu na proces karny przeciwko członkom stowarzyszenia (za propagowanie faszyzmu), jaki rozpocznie się w piątek w Sądzie Rejonowym w Strzelcach Opolskich. Wyrok w sprawie propagowania ustroju totalitarnego stanowi istotny element materiału dowodowego w sprawie o rozwiązanie stowarzyszenia" - argumentowała prokurator Maria Białek. Sąd przychylił się do tego wniosku.

Prokurator podkreśliła, że brzeskie stowarzyszenie jest jedyną formalną strukturą ogólnopolskiego ruchu o charakterze narodowym, a fakt formalnego istnienia
stowarzyszenia pozwala jego członkom i sympatykom na oficjalny udział w różnego rodzaju uroczystościach. Delegalizacja ONR uniemożliwi takie sytuacje w przyszłości" - oceniła.

Sąd dopuścił jako dowody w sprawie pisma, jakie do starosty brzeskiego (organu rejestrującego stowarzyszenie) wysłał jego przedstawiciel, Tomasz W. Wyjaśnił on, że stowarzyszenie Obóz Narodowo-Radykalny zostało rozwiązane wcześniej, i nie ma nic
wspólnego z wybrykami osób, które kiedyś były jego członkami. Obecnie z nazwą ONR kojarzy się nieformalna grupa, która nie ma nic wspólnego ze stowarzyszeniem. Możliwe, że przeciwko członkom tej grupy toczą się postępowania sądowe, przeciwko mnie nie toczy się żadne takie postępowania" - napisał Tomasz W. w piśmie do starosty. (PAP)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie