Skocz do zawartości

Opolska prokuratura: zdelegalizować ONR


Rekomendowane odpowiedzi

Sąd: ONR nie hajluje", a salutuje
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,4975480.html
Dziś umorzono postępowanie karne w stosunku do trzech ONRowców, którzy w maju 2006 i 2007 roku na Górze św. Anny hajlowali" przy składaniu kwiatów. Sąd rejonowy w Strzelcach Opolskich przyjął, że był to salut rzymski, a ich organizacja nawiązuje do łacińskich korzeni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 142
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Jak to dzisiaj w Wyborczej przeczytałem, to aż mi się wierzyć nie chciało.
Tłumaczenie piani sędzi ociera się jak dla mnie o zupełny debilizm.
Jak by chodziło o namalowanie swastyk na macewach to co by powiedziała? Że zrobili to Hindusi? A może słowiańscy wyznawcy kultu słońca?

Faszyzm ma to do siebie, że rodzi się niepostrzeżenie"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fanatyk - idealista! ksenofob - konserwatysta!
radykał - terrorysta! patriota? -nacjonalista!
Nie jestem głupcem - dostrzegam różnicę!
Nie podam Ci ręki, gdy przekroczysz granicę!"

:)

@Trooper85: oni się zapierają w żywe oczy że nie są faszystami.
Choc nie kryją tego że są nacjonalistami..
Dla mnie narodowy radykalizm to klęska ludzkiego mózgu.
pozdro!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Panowie, czemu od razu wszyscy podniesienie ręki do góry kojarzą z najgorszym, w tym przypadku jest to salut, wywodzi się on od salutu rzymskiego. Symbolizuje on przywitanie, szacunek. Na pogrzebie Dmowskiego wszyscy salutowali, i co to ma oznaczać, że są faszystami bądź nazistami, non sens. Tak samo jest ze swastyka, nie wyciągajmy zbyt pochopnie wniosków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewne symbole po prostu już sie bezpowrotnie zdewaluowały, choćby nawet miały genezę starszą niż faszyzm. Jeżeli Ci chłopcy z ONR uważają się za polskich patriotów, to mogli chyba sięgnąć po inne symbole i gesty, niż te wykorzystywane przez hitlerowców. Ale do tego trzeba mieć odrobinę oleju w głowie. Fascynacaję faszyzmem mieszają z polskim patriotyzmem i wychodzi dziwaczny koktajl - nad pomnikiem i grobami ofiar oddają im cześć używając gestu katów...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

der_bartosz, to w takim razie przyjrzyj sie zdjęciu tych zymian" z ONR-u podczas składania tego salutu" i powiedz mi co przypomina ci ich ubiór:
a)bardziej rzymska togę
b)bardziej umundurowanie pewnej zdelegalizowanej partii nazistowskiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc kolego AKMS, koszule i krawat to wymóg, a co to ma do rzeczy, że są tak ubrani? Może Ci i innym się to kojarzy z partią ... ale to wynika z niewiedzy. No i znak ten był pierw w Polsce dopiero później został wykorzystany w faszyzmie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki byście proponowali gest, dozwolony prawem dla organizacji zrzeszającej ludzi, których łączą takie same poglądy polityczne (nie koniecznie faszystowskie lub hitlerowskie). grupa chciałaby mieć takie pozdrowienie. wszelkie gesty jakie przychodzą mi do głowy są napiętnowane komunizmem albo faszyzmem. podniesienie prawej otwartej dłoni jest gestem bardzo naturalnym od tysięcy lat stosowanym na powitanie.

można np łapać się za nos lewa tęka ale to jaieś takie głupawe jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Ci i innym się to kojarzy z partią ... ale to wynika z niewiedzy."
Dobre :)
To mnie uświadom. Bo wciąż bardziej kojarzą mi sie z bojówkami SA niż z obywatelami Rzymu. Ale cóż, może faktycznie to moja niewiedza...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego AKMS ty chyba czegoś nie rozumiesz, co tu ma ubiór rzymian do gestu, to tak samo jak z flagi polskiej zrobić jakąś inną, nie da się i tyle. Gest był używany też przez inne kraje, organizacje i nikt się nie ubierał jak za świetności Cesarstwa Rzymskiego, a więc po co te zdjęcie i iranizacja z twojej strony, zauważyłem, że jesteś źle nastawiony do tego tematu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak swoją drogą to trzeba debila, żeby się tak operetkowo wystroić na uroczystość państwową - być może wielu z was to się podoba, może imponuje, może fascynuje - dla mnie strój tej młodzieży z zymskim gestem" jest po prostu śmieszny. Próba kompromisu pomiędzy mundurkiem harcerskim a uniformem faszystowskiego SA lub NSDAP. Hitlerowskie fascynacje pod płaszczykiem polskiego patriotyzmu. A że ten gest nie nawiązuje do pozdrowienia faszystowskiego - to wmawiajcie innym. Najlepiej zapytajcie kombatantów uczestniczących w tej uroczystosci, jak im się podobała delegacja aryjskiej młodzieży".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie