Skocz do zawartości

Prawda o Czarnobylu


Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 weeks later...
  • Odpowiedzi 63
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Słyszałem że robili podkop pod reaktor żeby dać tam system chłodzenia. I tak nie wybudowali a ludzie kopiący powymierali. Pod samym reaktorem nie było takiego promieniowania jak u wylotu tunelu kilka set metrów dalej. Pierwszy raz sie chce tym z kimś podzielić, a mianowicie mój kuzyn jest inwalidą a jak był mały i jego rodzice pracowali w polu to on sie bawił a jak wybuchł reaktor to jeszcze nikt nic nie wiedział (jak to na wsi) a on tak sie wtedy źle czuł, nie mógł ustać na nogach itp. jeszcze słyszałem że były grupy ludzi którzy wychodzili na blok 4 i zrzucali gruz żeby zakopać na dole pod ziemią. Mieli tam być jedynie pół minuty (2 obrócenia łopatą) i mieli zchodzić. Byli w skafandrach z ołowiu. Potem całe miesiące bolały ich kości i mieli smak metalu w ustach. To nie prawda że 31 osób umarło. Umarło ponad 3000. Oglądałem o tym program na discavery channel w tym roku w rocznice. Polecam go obejrzeć. QB@
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Niezły ten profesor.
Zaraz przypomniał mi się inny, który za tow. Gierka wymyślił, iż można naruszyć przy wydobyciu węgla brierę ochronną pod miastami, tylko trzeba to robić równomiernie. Najwyżej całe miasto lekko osiądzie. Kto mieszka lub też bywa na Śląsku wie, jakie są skutki wprowadzenia w życie tej teorii.
Ironrat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
Akurat mój brat kończył energetykę jądrową w Moskwie i od lat majta nózkami siedząc na reaktorach jądrowych więc coś mogę powiedzieć.

Faktycznie z Czernobylem było daleko lepiej niż myślano na początku, a skażenie również nie okazało się tak wielkie jak przewidywano. Powstaje pytanie czemu nie owraca tam życie. Otóż nic bardziej mylnego życie wróciło tam już dawno, praktycznie od razu po awarii i to tak dalece, że właśnie z tej przyczyny głównie nie pozwala się tam powracać ludziom. Mowa o życiu zwierzęcym i roślinnym. Zupełnie niechcący, będąc ubocznym skutkiem awarii powstał największy naturalny, bezludny, kompleks roślinno zwierzęcy zasiedlający tereny wcześniej silnie zurbanizowane. Wytworzyło się naturalne laboratorium do którego tysiącami zjeżdżali naukowcy mogąc obserwować powrót i rozwój życia i co najciekawsze obserwować go na terenech silnie skażonych. Chętnych do wtargnięcia było do tego stopnia wielu, że w końcu wprowadzono ograniczenia w dostępie.
I tu właśnie jest największa tajemnica, bo efekty tych obserwacji kompletnie odbiegają od tego co przewidywano. Np kompletnie nie zaobserwowano wzrostu mutacji ani wśród roślin ani wśród zwiarząt który by potwierdzał istniejącą wcześniejszą teorię. Wachania mutacji nie odbiegają od tego co obserwuje się gdzie indziej na świecie. Zresztą fauna i jej rozwój to największa ciekawostka i zagadka tamtego regionu. Już w pół roku po awarii zaobserwowano wilki które przewędrowały na obszary około Czernobyla aż z puszczy Białowieskiej, potem ich śladem poszły inne gatunki min niedźwiedzie, żubry i łosie, a więc gatunki których nie było tam już od dwustu lat. O ile Łosie nikogo nie dziwią bo to faktyczne łaziki, to nigdy nie obserwowano takich szlaków wędrówek gatunków tak wielkich jak niedżwiedzie i żubry i to wędrówek które przebiegały na takich dystansach obszarami bezleśnymi. Inne pytanie na które nie ma kompletnie odpowiedzi to skad owe zwierzaki się dowiedziały o tym, że nie ma tam ludzi a są takie warunki. Mało kto także wie, że na obszarach około Czernobyla nie wszyscy wyjechali i pozwolili się ewakuwać. Zostało kilkaset, osób głównie ludzi starszych co to stwierdzili zę są za starzy by się dać przesadzić i oni pozostali. I tu też ciekawostka, poniewaz sklepy znikły i dostaw oczywiście nie było, a to co pozostało w końcu się pokończyło, zaczeli oni uprawiać warzywa i owoce na skażonej glebie, hodować kury, itp oraz żywić się tym co zebrali, wychodowali, złowili czy upolowali, a mimo to, ku wielkiemu zdziwieniu nie zauważono by umierali, cierpieli czy zapadali na jakieś choroby. Jedyna prawidłowość jaką zauważono to lepszy stan zdrowia ludzi starszych niż młodszych w początkowej fazie. Dla biologów jest to raj, bo mogą na żywo obserwować ekspansję roślin na środowiska miejskie, kolejnośc tej ekspansji i jej szybkość. Zresztą biolodzy zachwycają się obserwowaniem tempa w jakim świat roślinny zarasta te stare??? miasta i jak szybko je niszczy. Jak wrażliwe drzewa z parków które dotąd wymagały opieki z powodu spalin, nagle po awarii dają radę sobie same i mało tego rozpoczeły ekspansję od wewnątrz. I tak dalej i tak dalej.
Ponowne zasiedlenie tego terenu to wbrew pozorom ogromne koszta, trzeba by usunąć praktycznie całą zabudowę, bo po 20 latach stania pod chmurką, bez kompletnie żadnej opieki, nawet budynki wiekopłytowe na niewiele się już nadają. A usunięcie tylu już ruin jakby nie patrzył, i budowa nowych budynków kosztowałaby więcej niż zostawienie tego terenu tak jak jest, a pozatym jego obserwacja daje dużo do myślenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Takie obserwacje prowadzi sie wzglednie prowadzilo rowniez w innych miejscach i to bardziej skazonych. Powiedzmy Guam i sasiednie wyspy gdzie mozna sie juz osiedlac. Japonia oczywiscie zawsze. W USA tez bylo i to nawet kilka awarii elektrowni atomowych.Istota awarii w Czernobylu jest brak informacji i jej utajnienie. Swiat dowiedzial sie o tym z opoznieniem i z innych (zachodnich) zrodel.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polacam film dokumentalny , ....hmmm nie właściwie rekonstrukcje wydarzeń wyprodukowaną przez bbc.Historia opiera sie na dzienniku oficera prowadzącego śledztwo mające wykazać winnych tej tragedii.Ten człowiek popełnił samobójstwo dokładnie dwa lata od dnia katastrofy.Wstrzącający film.liha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Przeczytalem Wasze posty jewst w nich wiele racji ale tez wiele pogladow sprzecznych z moimi.
1)Energia atomowa owszem jest potrzebna ale jako jedno z glownych zrodel energii dawnoooo przestarzale. Utrzymywane przez lobby energetyczne sztucznie przy zyciu aby wyrwac" nam kase z kieszeni za niskie koszty.
Rzeczywiste koszty poniosa nasi potomkowie ( potrzeba 20 tys lat na neutralizacje odpadow radioaktywnych)w przyszlosci, wtedy dopiero poznamy prawdziwa cene" obecnej teniej energii jadrowej
2)Pod Hamburgiem rozpoczyna sie budowa nowej elektrowni zrodlem jest Wegiel!!! a nie reakcja jadrowa, mimo ze niemcy maja dobrze opanoweana technologie jadrowa zadecydowali sie na takie rozwiazanie
3)Zobaczcie cos co daje do myslenia!
You Tube -Perendev magnetic motor.url
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grzechotnik

Byłem osobiście w strefie zero. Zarówno w Chornobylu jak i w Prypati i na power plancie.

W Czernobylu ktory jest oddalony o 10km w linii prostej od elektrowni aktualnie zycie biegnie prawie normalnie. Prawie dlatego ze strefa ta nadal jest zamknieta ale na ulicach widzialem kobiety z dziecmi z wozkami, byly bary, sa sklepy co ciekawe z liczydlami i dzialajacymi terminalami. Tak tak, w Czernobylu mozna placic karta platnicza Visa w sklepach :)

Tam tez jest centrum atomistyki gdzie codziennie sa zbierane dane z terenu skazenia. W samym Czernobylu nie ma skazenia a liczniki nawet nie reaguja. Kolejna strefa jest power plant czyli miejsce gdzie sa elektrownie. Stalem 20 metrow przy sarkofagu i szczeka mi opadla jak podjechal autobus na przystanek za moimi plecami i wysypali sie ludzie do pracy. W bezposredniej bliskosci sarkofagu jest muzeum czynne w dni powszednie, w kazdym oknie sa klimatyzatory, jest normalna praca biurowa, kazdy pracuje polowe tygodnia po 6h zeby nie przekroczyc normy napromieniowania. Tylko po co? Sa tam normalne parkingi, samochody, TIRy, autobusy. Na terenie rowniez jest okolo 100m od sarkofagu przy drodze ogrodzone wysoko drutem kolczastym budynki, w czasie przejazdu kolo nich stali i pilnowali zeby nikt nie zrobil zadnego zdjecia ani zbyt nie probowal zerkac, plotka powtarzam plotka twierdzi ze przetrzymuja tam zwierzeta do badan nad wplywem promieniowania. Okolo kilometr od sarkofagu jest miasto Prypat zwane miastem duchow. Zeby tak wejsc trzeba miec specjalne przepustki, policja siedzi w kontenerze obitym gruba olowiana blacha. W Prypati promieniowanie jest wszedzie. Srodek asfaltowych sciezek jest bezpieczny bo pyl zmyla woda ale wystarczy zblizyc sie do pobocza, trawy od razu promieniowanie skacze 100 razy wyzej. Wszystkie budynki sa w dobrym stanie, nic sie nie rozpada, nic nie zawala ale wszedzie w srodku jest pyl radioaktywny. Lezy po prostu na podlodze, na sprzetach, lepiej tego nie wdychac.

Czas pobytu w tej strefie jest ograniczony, jest jeszcze czerwony las ktory w rzeczywistosci jest zagajnikiem ktory nie rosnie i lepiej sie tam nie zatrzymywac. My sie zatrzymalismy i licznik wskazal blyskawicznie prawie 9000 jednostek przy standardowej wartosci 60 w Prypati na wolnym powietrzu i 180 przy sarkofagu.

Pamietajmy ze strefa to nie tylko okolice elektrowni ale teren siegajacy prawie polowy Ukrainy w strone polskiej granicy.

Po wybuchu wywozili ludzi systematycznie po calym kraju tak aby nie kontaktowali sie z soba, kazdy mogl zabrac tylko mala walizeczke z dokumentami i nic wiecej. Dlatego zbadanie efektow napromieniowania przy tak rozproszonej ludnosci jest niewykonalne.

Polecam kazdemu ta wycieczke. Daje do myslenia. I najlepiej porozmawiac przy wodce z osobami ktore tam pracuja, maja najwieksza i prawdziwa wiedze co sie dzialo i jaki mialo przebieg.

Oczywiscie przy wyjezdzie ze strefy trzeba przejsc przez specjalne maszyny sprawdzajace przekroczenie norm promieniowania. Nie przejscie tego skutkuje izolacja i kwarantanna.

aaa i jest jeszcze slynna antena a wlasciwie dwie. Do dzisiaj mocno chronione, jest zakaz absolutny zblizania sie nawet do plotu. Z tego co mowil miejscowy maja nakaz strzelac bez uprzedzenia w przypadku sforsowania plotu lub zbytniej dociekliwosci. Wycieczki sa zabronione w te okolice jednak dolar czyni cuda i bylem pod sama antena. Piorunujace wrazenie, caly czas slychac odglos jak pod drutami wysokiego napiecia, sa jakies zaklocenia w radiu. Czy pracuje watpie, chociazby dlatego ze pozwolono miejscowych wielbicielom Czernobyla" zamontowac na samej gorze przekazniki i anteny WiFi i ma byc zamontowana tam rowniez kamerka internetowa.

Polecam galerie

http://www.odkrywca.pl/galeria,czernobyl-prypat-miasto-duchow,496.html

http://www.odkrywca.pl/galeria,czernobyl-prypac-sarkofag-i-strefa-zero,498.html

a kto chce sie poczuc jak na miejscu polecam sferyczne panoramy, wszystkie oznaczone znaczkiem radioaktywnosci pochodza z tych rejonow.

http://www.360stopni.pl/text/47_pl.php
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarnobyl...

Byłem tydzień nad wodą z nową dziewczyną... Zero środków masowego tumanienia; pełna izolacja...

Wróciliśmy akurat 1 maja i i tym co się stało poinformowali nas znajomi na placu, gdzie rano formował się pochód pierwszomajowy. Podniosłem głowę i zobaczyłem nietypowy transparent. Na białym tle błękitne litery układały się w hasło Chroniąc środowisko - chronimy człowieka"...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy to się cieszyli bo kurczaki miały po cztery udka i dwie szyjki, a to chyba najlepsze z kuraka;) A na poważnie to gdzieś widziałem program o staruszkach którzy się z tych okolic nie wynieśli i żyli długo i szczęśliwie, albo już nie.... ponieważ to kilka lat na zad...;)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Gdzieś przeczytałem na jakiejś anglojęzycznej stronie , ale adresu nie pamiętam , za rzetelność więc również nie reczę , dane ilościowe dot zachorowań na rozmaite postacie raka z rejonu Prypeci. wszystko byłoby ok , lawinowy wzrost itd.. tyle że podana była również ilość badanych. No to dokonalem prostej analizy za pomocą kalkulatora i kartki , i wyszło mi ze biorąc dane na surówkę ilość zachorowań na 1000 zbadanych się ZMNIEJSZYŁA . Oczywiście gdyby Mieć dokładne dane o metodologii badań wynik mógłby być inny ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie kwestia metody. Wierzę tylko w te statystyki, które sam zafałszuję. Podejrzewam, iż celowo nie przeprowadza się badań na większa skalę, by wyborców nie wprawic w depresję. Zbawienne dla zdrowia skutki awarii reaktora to raczej dobry temat dla lubiacych czarny humor.
P.S. Pamiętam jak pod koniec lat 80. grzyby, a szczególnie kurki, ze okolic Czarnobyla przez Brzesc trafiały w okolice Opola i tam były sprzedawane przy drodze niemieckim turystom. Oczywiscie jako zdrowa i naturalna żywnosc. Nie wiem czy poszło im na zdrowie. Moga przecież we własnym zakresie za pomocą kalkulatora i kartki " dojsc do podobnych Twoim Erih wniosków.
Na Wigilię na polskie stoły trafiaja od kilku lat ukrainskie karpie. Czy nie jest z nimi tak jak z tymi kurkami? Ja ich nie kupowałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo mimo wszystko chyba Erihu z samej np strony Eleny Filatovej możemy się dowiedzieć jak to konkretniej wyglądało. Ile było ofiar na miejscu i jakie mutacje w płodach ludzkich i zwierzęcych nastąpiły.

Tendencje do bredni typu - ylko te trzydieściparę ofiar i nic więcej!" To mieli właśnie komuniści. I szkoda, że ten profesorek również.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie