Jump to content

QB@

Forum members
 • Content Count

  835
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral
 1. 4,5 km na wschód leży miasteczko, dość mocno zniszczone poprzez bombardowania niemieckie, oraz ostrzał artyleryjski podczas II wojny światowej (z tejże lewej strony rzeki), a że teren I wszo wojenny to ująłem w kontekście licznych w owych stronach liniach okopów.
 2. teren w powiększeniu. Z góry dziękuję za wszelkie sugestie. Pozdrawiam
 3. Witam, mogę prosić o zidentyfikowanie owych dołów (?) Czy są to okopy, teren ostrzelany przez artylerię, bądź zniszczony przez bomby kasetowe? teren Iwszo wojenny.
 4. A Rosja miała 200 bomb nakierowanych na U.S.A. z któtych każda miała moc kilkanaście (? albo więcej ?) razy mocniejszą od czarnobyla. Po tym wypadku wszystkie zniszczono :)
 5. Pył dotarł aż do francji a francja wszystkiemu zaprzeczyła mimo że we wszystkich prognozach pogody były pokazane chmury ze wschodu na zachód.
 6. Słyszałem że robili podkop pod reaktor żeby dać tam system chłodzenia. I tak nie wybudowali a ludzie kopiący powymierali. Pod samym reaktorem nie było takiego promieniowania jak u wylotu tunelu kilka set metrów dalej. Pierwszy raz sie chce tym z kimś podzielić, a mianowicie mój kuzyn jest inwalidą a jak był mały i jego rodzice pracowali w polu to on sie bawił a jak wybuchł reaktor to jeszcze nikt nic nie wiedział (jak to na wsi) a on tak sie wtedy źle czuł, nie mógł ustać na nogach itp. jeszcze słyszałem że były grupy ludzi którzy wychodzili na blok 4 i zrzucali gruz żeby zakopać na dole pod ziemią. Mieli tam być jedynie pół minuty (2 obrócenia łopatą) i mieli zchodzić. Byli w skafandrach z ołowiu. Potem całe miesiące bolały ich kości i mieli smak metalu w ustach. To nie prawda że 31 osób umarło. Umarło ponad 3000. Oglądałem o tym program na discavery channel w tym roku w rocznice. Polecam go obejrzeć. QB@
×
×
 • Create New...

Important Information