Skocz do zawartości

Prawda o Czarnobylu


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 63
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
tak se myśle czy nie poprosić znajomych zza buga coby mi przywieźli pare kilo ziemi z elektrowni. powsadzam w donice, jakieś kwiatki. jak to takie dobre to może i z kilka traczek na ogród sobie sypne - marchewka wyrośnie jak marzenie. ponoć w rzece obok elektrowni to dziś łowią jakieś ryby mutanty . po 20 kilo sztuka. No same plusy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem za budową - czyste i tanie źródło energii ( ceny ropy, gazu rosną ) - aktualnie każda inwestycja promieniotwórcza" jest kontrolowana przez róznego rodzaju europejskie i światowe agencje i nie ma ryzyka takiej fuszerki jak w Czarnobylu ( tj jest ale wiele mniejsze)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypadałoby się znowu podpisać :)
Z energią atomową jest trochę jak z samolotami, które są najbezpieczniejszym i najszybszym środkiem transportu (co za tym idzie i najlepszym), ale jak dojdzie do wypadku jest nieciekawie. Jednak moje pełne poparcie, dla owej inicjatywy.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie, wszystko fajnie ale jak któryś z was sie dowie że za płotem chcą mu postawic elektrownie na uran to głowę daję że wasz optymizm prędko sie ulotni. tak to już jest : dobre byle z daleka ode mnie. Czarnobyl to stary typ elektrowni. taki sam jak kilkanaście w rosji, na litwie, w czechach i bułgarii i innych demoludach. jak to wszystko kiedyś pierd.. to choćbyś mieszkał pod niemiecka granicą nic ci to nie pomoże. te elektrownie należy po prostu stopniowo zamykać a państwa nakłaniać do stopniowego budowania reaktorów nowego typu bo to co się wyprawia w Temelinie na przykład to igranie z ogniem. Tatry nas nie obronią tak samo jak nie obroniła puszcza białowieska.
pzeciw budowaniu elektrowni jest jeden poważny fakt: taki obiekt jest wymarzonym celem ataku szantażu i realnego ataku terrorystów przed którym nikt nie jest w stanie sie obronić. niestety atak na rosję to śmierć również dla polaków i niemców i jeszcze paru nacji.
generalnie jestem za jeśłi miałbym gwarancjje że ktoś nad tym wszystkim pomyśli i będzie tego pilnował a robole nie wywiozą worków z cementem na okolicne budowy zastępując braki żwirem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. człowiek odpowiedzialny za wybuch w czarnobylu i który go przeżył , zdołał przebrnąc jeszcze przez proces i pare lat więzienia. z tego co wiem miał jaką chorobe popromienną ale zmarł dopiero kilka lat później i to na zawał. natomiast jest kilku pracowników którzy dalej żyją choć nie można powiedzieć że mają sie dobrze. jeden ponoć jak wąż - zmienia skórę kilka razy w roku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uwazam ze powino sie w polsce zbudowac elektrownie atomowa,bo to tanie zrodlo energii,a o terrorystow sie nie bojcie,jakby chcieli dowiesc jakies ladunki wybuchowe to i tak nie dowioza,bo na naczych super dziurawych drogach wszystko albo by szlak trafil,albo by to samo wybuchlo:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektrwnie atomowe są naprawdę bezpieczne, pod warunkiem odpowiedniej obsługi i konstrukcji.

W reaktorach typu czernobylskiego, mamy do czynienia z moderatorem reakcji w postaci prętoów grafitowych. Im bardziej są one wysunięte ponad pręty paliwowe, tym większą moc dostarcza reaktor. To tak w dużym skrócie :)

W Czernobylu zespół elektryczny, bez konsultacji z fizykami (...) wysunął pręty moderacyjne a maksa" - podobno, żeby zobaczyć, ile reaktor wyciągnie". Większa moc = większa temperatura, a grafit pod jej wpływem wygina się - więc w pewnym momencie nie dało się już cofnąć prętów. Stąd katastrofa.

Budowa reaktora w Polsce zapewniłaby nam wzrost bezpieczeństwa energetycznego, niewielki spadek cen energii, oraz większą zgodność ze środowiskiem. energetyka jądrowa jest jedną z mniej groźnych dla środowiska, a jest wydajniejsza i tańsza (chodzi mi o koszta wyprodukowania jednostki energii elektrycznej) od źródeł alternatywnych - przynajmniej na razie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli mowa o spadku cen energii- jest to mozliwe juz dzisiaj bez budowy ea. Nie jest to wiec dobry argument- Wystarczy calkowicie uwolnic rynek energii elektrycznej zlikwidowac kdt (kontrakty dlugo terminowe. i polowe posrednikow- klonow PSE. Jesli elektorownia sprzedaje 1 kw/h ponizej 18 groszy a w domu placi sie w zaleznosci od regionu 35-38 gr. za kw/h- ktos nabija zdrowa kase....
Generalnie jestem z budowa ea nowego typu mimo tego ze moze spowodowac zamkniecie zakladu w ktorym pracuje :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa Czarnobyla nie jest taka prosta jak sie mam wydaje mam znjomego co drązy tą sprawę od lat (pisze sporo artykulów) i wynika z tego iz elektrowania znajdowała sie na uskoku geologicznym tuż przed eksplozją kilka rybaków oddalonych od Czarnobyla (200-300 km) słyszało potezna detonację jakby pod ziemią.

Możliwe jest iż przeprowadzono podziemną próbą z bombą atomową gdzieś daleko na wschodzie a to spowodowało poruszenie sie skorupy na uskoku pod elektrownią a żeby ukryć detonacje wypuszczono bajkę o błędzie spowodowanym przez człowieka zreszta większość wysokiej ranki pracowników albo zaraz zginęła albo potem w dziwnych okolicznosciach umierali na Discowery niestety tego nie powiedzą tam podają tylko oficjalne fakty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga sprawa uważam iż budowanie EJ jest bardzo złym pomysłem to nie jest juz nowatorska myśl wiążę sie z tym zawsze ryzyko jak z Czarnobyla czy innych miejsc na Ziemi a co z produktami ubocznym mamy je nadal zakopywac w ziemi aby nasze przyszłe pokolenia musiały po nas sprzątać - to wstyd !!!

Obecnie powinno sie kozystać z innych źródeł energii a nie juz atomowej to było dobre ale czas pomyśleć o innych bardzej rezsądniejszych możliwościach pozysku energii a jak wiadomo są takie mozliwość wystarczy odświeżyc patenty N.Tesli a będziemy ieć energię za darmo. Nawet na Discowery mówili że za 20 lat juz nikt nie bedzie budował EJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim Discovery nie ujawni patentu Tesli to na ta chwile cieszmy sie swiecacymi monitorkami dzieki energii wegla, ropy i gazu. Walczmy z tonami CO2, pylow i popiolow wyrzucanymi dziennie przez konwencjonalne silownie byle nie energetyka jadrowa!
:D
A dla zainteresowanych ciekawy link o odnawialnych zrodlach energi:
http://www.teberia.pl/news.php?id=1122
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie