Jump to content

rob

Forum members
 • Content Count

  476
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral
 1. Mam babcię która przeżyła atak uboota w minikonwoju na oceanie Indyjskim w 43r. Wiele widziała ale po tym wydarzeniu już nigdy w życiu niczego tak się nie bała jak perspektywy pływania w oceanie pełnym rekinów.
 2. Ubeków i esbekow należy zdegradować. Z Jaruzelskim mam taki problem że on był generalnie dobrym i lubianym żołnierzem. Miałem 2 stryjow którzy służyli pod nim w 2DP i bardzo dobrze go wspominali mimo że byli generalnie antykomunistami. Nei mogę jednak zrozumieć po co mu były przypadki marcowe i grudniowe gdzie dał większą plamę niż w 80r. Natomiast o obecnych pachołkach to mam takie zdanie że wszystkoma swój koniec w tym kraju. nawet ulice Bieruta przetrwały ledwie 30 lat wiec i obecne mosięzne lepieje z prezydentem tysiąclecia na cokole i ulice szybko zostaną zdemontowane jak tylko naród poczuje dobrodziejstwa polityki ekonomicznej prowadzonej w ten sposób.
 3. rob

  cmentarz w Teheranie

  heh... mój pradziadek leży na Duhlabie. Ten cmentarz to głównie ofiary tyfusu i innych chorób zakaźnych. Teraz to ładnie wyglada ale prawda jest taka ze tam nie ma indywidualnych grobów. To były zbiorowe mogiły po kilkanaście ciał.
 4. oj takich historii jest pełno. nie wiem czy pisałem o tym na tym forum ale kiedyś mieszkałem na wsi. Na jej końcu był maly błękitny poniemiecki domek. Mieszkała w nim rodzina. Dziwna rodzina. Syn obłakany (latał z siekiera po wsi). Matka też po zamieszkaniu w tym domu nagle zaniemogła i po pewnym czasie nikt jej nigdy nie widział. Ojciec utopił się w dość niewyjaśnionych okolicznościach. Córka wyprowadziła się po roku i jest normalna kobietą. matka zmarła kilka lat temu, syn mieszka tam sam i leczy psychikę, ojca jak widac nie ma od dawna. Wszyscy sie zastanawiali co tam sie dzieje i dlaczego zwierzaki nie chciały tam się chować. Potem wyszło ze w tym domu rosjanie zrobili w czasie wojny obóz jeniecki a w pobliskiej stodole mojego dziadka sale egzekucyjną. W stodole działy się dziwne rzeczy. Raz koń tak sie rozwścieczył że mało nie stratował babki. drugi notorycznie wierzgał kopytami bez powodu. natomiast krowy zachowywały się dzielnie i mleko bynajmniej sie nie zsiadało ale jakos nie bardzo chowały się w tej stodole. Dziwne było to że sąsiad obok nie miał takich kłopotów choć i krowy z jednego miotu i konie też - łąki obok siebie wiec nie w zywieniu problem. Pewnie można to wytłumaczyć jakos racjonalnie ale można też nieracjonalnie wiec widac ze można tak i tak
 5. rob

  cmentarz w Teheranie

  To fotka z cmentarza w Teheranie. Jednego z dwóch które są w tym mieście. gazetowa. Niestety archiwum rodzinne jest obecnie dla mnie niedostępne (przeprowadzki zawsze zrobią wiele zamętu). Sprawdziłem - spis spoczywajacych w Iranie Polaków ma posiada obecnie Ambasada Polska w Iranie (chyba takowa jeszcze istnieje) oraz Rada Ochrony Walk i Męczeństwa w Wa-wie. Lista jest też w IV tomie wydawnictwa rady noszącym tytuł Polacy w Iranie" pod red A. Kunerta. Pisże jest, bo nie wiem czy już opublikowali. W 2002 był już tom I - więc w 2005 powinien być już i czwarty. W każdym bądź razie wiesz już gdzie szukać. Ciekawostka - moja rodzina dostała sie do Iranu na statku noszącym dumne imię... Beria. Zgroza.
 6. rob

  cmentarz w Teheranie

  ewidencja jest w muzeum Sikorskiego w Londynie. Musisz napisać nazwisko osoby której tam szukasz a oni odpisują taki świstek z potwierdzeniem tzn. data, personalia i jak się da określć to miejsce pochówku. jak ci o mocno potrzebne to mam takie zaświadczenie - jak chcesz to moge wrzucić skana. nie sprawdzałem czy to jest w sieci, ale chyba nie. ja tam miałem lecieć, ale wybuchła wojna w Iraku i wiadomo...
×
×
 • Create New...

Important Information