Jump to content

XANTOS

Forum members
 • Content Count

  466
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral
 1. Hehe, w tym wypadku to ozdziewiczyć" ;) W każdym bądź razie, jeśli korzystając z wolnych dni długiego weekendu majowego (30.04-04.05) wybieralibyście się na poszukiwania i wybaczycie mi moje raczkowanie w tym temacie, to chętnie się dołączę ;)
 2. Witam kolegów. Do tej części forum nie zaglądałem, a tu taki ciekawy wątek ;) Jakbyście więc mieli kiedyś zamiar wybrać się na jakieś małe wykopki i chcielibyście przygarnąć niewprawionego (żeby nie powiedzieć o zarowym doświadczeniu w kopaniu, choć mój smętek już z dwa lata spoczywa dziewiczy na strychu) kolegę, to zgłaszam swoją kandydaturę ;)
 3. Szukając co prawda czegoś innego trafiłem na ten wątek, więc pozwolę sobie dopisać i coś ode mnie: Kuzynostwo mojego dziadka pochodziło z Rybnika i służyli w czasie II Wojny w armi niemieckiej. Jeden z kuzynów pełnił funkcję kuriera Niemcy - front wschodni (wiecie - walizeczka bez kluczyka, przypięta na łańcuszku do ręki) . Wiąże się z tym pewna zabawna historyjka, bo jednego razu przejeżdżając przez Poznań, zatrzymał się u wójostwa na noc. A że w ten dzień właśnie moja babcia (jeszcze wtedy narzeczona dziadka) miała imieniny, to dziadek zaproponował żeby poszedł z nim i przedstawi go narzeczonej. No i ponoć niezłe było zaskoczenie biesiadników, kiedy w drzwiach stanął żołnierz niemiecki w towarzystwie dziadka ;) A później okazało się, że ów kuzyn miał przyczepiony ogon" i musiał się gęsto tłumaczyć dlaczego się tam zatrzymał, u kogo, itp.)
 4. Te pierwsze zdjęcia Pantery były na tyle znajome, że zajrzałem do Pancernej rezerwy uderzeniowej" i są tam te te właśnie zdjęcia z lokalizacją i przytoczonymi dwoma różnymi wersjami zniszczenia tego czołgu.
 5. Wg mnie, trzy pierwsze zdjęcia Pantery zrobione są o okolicy Rynku Wildeckiego (na jednym w tle widać kościół przy rynku, a na kolejnym wlot w ulicę 28 Czerwca). Zdjęcia ze złomowiskiem wyglądają na ul. Któlowej Jadwigi (w okolicy dzisiejszego multikina i AWFu). Miejsca ostatniej fotki nie rozpoznaję.
×
×
 • Create New...

Important Information