Jump to content

JULJAN123

Forum members
 • Content Count

  228
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral
 1. Chodziło mi o sztandary i proporce, które pułki posiadały jeszcze z pierwszych lat istnienia. Po wprowadzeniu ujednoliconego wzoru sztandaru pułkowego te tradycyjne i starsze choragwie często były eksponowane w izbach pamięci jednostki. W pułku mogły się także znajdowac np. proporce nagrodowe, płomienie do fanfar, fartuchy bębnów i to własnie one w czasie ukrywania mogły zostac pomylone ze sztandarem pułkowym.
 2. 61 PP posiadał - jak wiele innych jednostek - kilka sztandarów.
 3. Zdjęcie Prezentuj broń!" to raczej uroczyste wręczanie broni. Fajne fotki.
 4. Ta gazeta opisuje zawsze jedynie dzielnych brodaczy w jarmółkach i nie chce zmieniac wizerunku ziomków red. nacz. i redakcji. Słynna jest przecież w tropieniu antysemitów szkalujacych np. Morela, Michnika i innych. Nie liczy się z faktami i relacjami swiadków. Nie zdziwię się jeżeli za jakis czas napisza o zbiorowym samobójstwie w Nalibokach. Zawsze przecież znajdzie sie taki co się pod taka teza podpisze.
 5. Niemcy sa od nas różni cywilizacyjnie. Miał rację Feliks Koneczny klasyfikujac ich do cywilizacji bizantyńskiej. My swoim duchem tkwimy w tradycji łacińskiej. Ta odmiennosc w jakis sposób tłumaczy dzielace nas różnice. W zwiazku z tym mitem jest ich przynależnosc do największej tradycji europejskiej.
 6. Fajny temat. Równolegle mógłby powstac taki, który pokazuje niemieckie plagiaty, np. bazuka - panzerschreck itp. Czytajac posty przypamniała mi sie anegdota,w której dwóch bohaterów różnych nacji chwali się osiagnieciami swoich narodów i gdy już jednemu z nich zabrakło pomysłów na patenty gloryfikujace swoich mówi: A moi krajanie wynalezli deskę klozetowa", na co drugi dodaje: A moi wycięli w niej otwór".
×
×
 • Create New...

Important Information